Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co to je teplota TZS0 a TZS1

Ou2de (3)|3.2.2013 02:33
Ahojte,
nedavno jsem zacal trosku vice zajimat o teplotu sveho ntb. Jiz drive dost hicoval, ale nedavno se zacal vypinat pri prehravani HD filmu, coz me dost stvalo(nakonec se mi po temer 12 hodinach podarilo rozbehat HW akceleraci na te moji integrovane sra**** ATI RADEON 3200 a je to mnohem lepsi, ted se procesor ani nezapoti, ale nevim co zafungovalo, pravdepodobne nove ovladace).

Ntb jsem rozebral, sundal vetracek a tu medenou blbost(heatpipe nebo tak nejak), vsechno pekne vycistil, na CPU a jeste neco(rozmer asi tak 1x1 cm, netusim co to bylo, ale byla tam stara teplovodiva pasta tak jsem tam samozrejme dal novou) dal dohromady. Ovsem to je jen pocatek meho badani.

Vycisteni a nanaseni pasty MX-2(kdo nezna snad nejlepsi nekovova teplovodiva pasta, temer legenda) samozrejme pomohlo, teploty ihned klesly v klidu na 45 az 50 stupnu(ja beru klid winamp+chrome+torrent, ktery zatezuje CPU tak na cca 10%). Pri zatezi teplota stoupa k 85 stupnum, ale porad lepsi nez puvodnich 101 stupnu pri dlouhodobem maximu(LAN party CSka a podobne).

Tak jsem si rekl ze tomu dam poradne zahulit a stahnul jsem si OCCT 4.3.2. Pustil jsem test, nastavil at se test prerusi pri teplote 95 stupnu a sel na nocni. Rano jsem byl mile prekvapen maximalni teplotou 87 stupnu. Coz pri 14 hodinach zateze na 100% rozhodne neni spatne.

OCCT vyplyvlo grafy teplot, vytizeni, frekfence jader atd atd, co ovsem totalne neberu je co to je teplota TZS0 a TZS1. Hledal jsem snad vsude a nemuzu prijit na to co to je. Nesedi k zadne jine teplote(HDD, SSD). Pri teplote core1 59 stupnu je TZS1 na 63 stupnich, u core0(+- par desetinek stejne teplota jako u core1) je teplota TZS0 jen 53 stupnu.

Nevim jestli to ma neco spolecneho s CPU. Hledal jsem vsude mozne a dosel jsem k nazoru, ze se TZS teploty mohou tykat teploty grafickeho jadra a nejakeho chipsetu na MB. Poradi mi nekdo k cemu teploty patri?

Jedna se o ntb Acer aspire 5535.

Zde mate grafy ktere vyplyvnul OCCT, a kde jsem poprve narazil na TZS0 a 1 -
http://ulozobrazek.cz/images/3562013_02_02_15h20_Tempe.png
http://ulozobrazek.cz/images/5062013_02_02_15h20_Tempe.png
Treba v Open Hardware Monitor se tyto teploty vubec neobjevuji.


Dekuji za odpoved, Tomas