reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s eHDD,USB kluc,pamat.karta,,win7 ich neberie

gribb33 (9)|12.2.2013 19:22
Zdravim Vas. Mam problem s ext.Hdd toshiba 1,5TB,,USB kingston Datatraveler G2 16GB a SD karty.Vypisuje mi,ze je pred pouzitim potrebne naformatovat.Mam windows 7 a na windows XP to funguje v pohode,takze niesu poskodene.Hladal som po forach ale nenasiel som odpoved na moj problem.Prikladam aj obrazky,kde som pomocou Driver detective nasiel,ze mi asi chybaju nejake drivery,takze neviem ci to bude problem alebo co.Lebo USB porty mi funguju,ide mi mys,pripojim aj mobil a vsetko ok.Akurat spominane ext.disky nie.Pred nedavnom som mal problem s grafikou Ati radeon HD 5650,kde som chybne instaloval drivery,ale to som nasledne opravil,ked som chcel reinstalovat windows tak tam bolo,ze iba opravit problem s grafikou,bez nutnosti reinstalovat windowsa to som dal a grafika bezi v pohode aj vsetko ostatne a akurat od tej doby som nic nerobil s tymi ext.diskami,usb a SD kartou,tak ci tam niekde nieje pes zakopany.
Spravca diskov ich vidi.Niekde som este cital,ze by mozno pomohlo odstranit usb radice,ze by ich potom po opatovnom pripojeni nejakeho zariadenia samo nainstalovalo,,,ci je to blbost?

Nejako si myslim,ze ci to nieje nahodou tym,ze ked som vtedy opravoval tie drivery graf.karty,od tedy som nic nepripajal cez usb porty a to co som do tedy pouzival mi nechce vobec nacitat.Lebo novy sony mobil mi bez problemov pripojilo cez usb a aj myska ide stale ta ista.
Dakujem
usb.png driver detective.png kingston.png radice.png
astec (1823)|24.2.2013 21:36
Pokud nejsou na disku důležitá data zkus chkdsk x: /f Kde místo x dosadíš písmenko externího disku.
Alf (305)|24.2.2013 22:10
Asi by bylo dobré jít na stránky výrobce, stáhnout nejnovější drivery a nainstalovat je
http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=2113
AndrewCZ (278)|24.2.2013 22:19
Já bych zkusil aktualizovat ovladače čipsetu. Na stránkách intelu by měly být nejnovější ovladače pro tvůj čipset.
wolf007 (653)|25.2.2013 12:49
pred tydnem jsem reinstaloval win xp,mel jsem jako druhy disk segate 1.5tb win ho nevideli,stacilo stahnout programek seatools,kde je polozka aktivovat disk a ted uz jede v pohode,zadny format nebyl treba
gribb33 (9)|25.2.2013 18:17
to : Alf
a teraz ktory konkretne z toho co si mi poslal...a je potrebne aj nieco prepinat v biose?...raz som uz instaloval AMD drivery,len som to trochu domrvil,ked som zabudol volaco prepnut v biose...
Dakujem

---------- Doplněno v 18:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:13 ----------

[QUOTE=AndrewCZ;527090]Já bych zkusil aktualizovat ovladače čipsetu. Na stránkách intelu by měly být nejnovější ovladače pro tvůj čipset.[/QUOTE]

Som laik do pc,,je najeky specificky postup ako to aktualizovat?ci staci iba nainstalovat a je to??
Dakujem
gribb33 (9)|25.2.2013 18:20
[QUOTE=wolf007;527114]pred tydnem jsem reinstaloval win xp,mel jsem jako druhy disk segate 1.5tb win ho nevideli,stacilo stahnout programek seatools,kde je polozka aktivovat disk a ted uz jede v pohode,zadny format nebyl treba[/QUOTE]

Dakujem wolf007.Tak teraz neviem ktoru z odpovedi si vybrat..:-)
AndrewCZ (278)|25.2.2013 20:51
[QUOTE=wolf007;527114] pred tydnem jsem reinstaloval win xp,mel jsem jako druhy disk segate 1.5tb win ho nevideli,stacilo stahnout programek seatools,kde je polozka aktivovat disk a ted uz jede v pohode,zadny format nebyl treba [/QUOTE]

Jenomže on má problémy s tím diskem pod Win 7, u XP s tím jsou problémy, sedmičky už toto omezení nemají, disk by měly normálně vidět.

[QUOTE=gribb33;527131]Som laik do pc,,je najeky specificky postup ako to aktualizovat?ci staci iba nainstalovat a je to??
Dakujem [/QUOTE]

Prvně bych je zkusil jenom aktualizovat, pokud by to nepomohlo, tak odinstalovat a po restartu naistalovat nejnovější.
Alf (305)|26.2.2013 23:02
[QUOTE=gribb33;527131]to : Alf
a teraz ktory konkretne z toho co si mi poslal...a je potrebne aj nieco prepinat v biose?...raz som uz instaloval AMD drivery,len som to trochu domrvil,ked som zabudol volaco prepnut v biose...
Dakujem[/QUOTE]
Vidím, že odkaz, který jsem sem dal, směřuje jinam, než kde jsem byl já. Ale to nevadí. Použij tento odkaz - http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/drivers
Najdi svůj ntb a v nabídce klikni na záložku Application. Stáhni a nainstaluj utilitu Acer Updater. Tato utilita by měla sama nabídnout drivery, které je potřeba aktualizovat. Pokud by to nefungovalo, bude potřeba aktualizovat drivery samostatně. Pro Tvůj problém to budou pravděpodobně Chipset Driver a SATA AHCI Driver. Pokud Ti nefunguje korektně grafika, přeinstaluj i její driver.
V BIOSu by nemělo být potřeba něco přepínat. Drivery jsou věcí OS. Já ale ACER nemám, takže stoprocentně to tvrdit nemůžu.
gribb33 (9)|27.2.2013 21:08
Tak dal som zo stranky aceru som stiahol Acer Updater,ale to nic neurobilo,nic mi nepodhodilo na aktualizaciu.Potom som aktualizoval chipset driver aj SATA AHCI driver a nepomohlo...stale hlasi,ze chce formatovat ked vlozim usb kluc...
len ma napada,ze mam problem z Intel rapid storage technologi is not running...nemoze sa mi toto pripojit,,,ked na to kliknem pise,za sa pripaja ale nepripoji sa...,ze ci nieco z tohto nebude problem.,..Grafika mi ide v pohode,,tu nevidim problem,,,,,takze myslim,ze ju nemusim aktualizovat....ci ano??
AndrewCZ (278)|27.2.2013 22:08
Ne, grafika pokud funguje, tak tu přeinstalovávat nemusíš. Na stránkách intelu ovladač čipsetu zde a IRST(Intel Rapid Storage Utility) zde.
gribb33 (9)|27.2.2013 22:56
[QUOTE=AndrewCZ;527293]Ne, grafika pokud funguje, tak tu přeinstalovávat nemusíš. Na stránkách intelu ovladač čipsetu zde a IRST(Intel Rapid Storage Utility) zde.[/QUOTE]

Dal som obe aktualizovat,no zial nepomohlo...po restarte opat po vlozeni usb chce formatovat....takze mi to nejde,..No neviem co uz dalej teda ...??

edit...

Nefunguje mi ani dvd mechanika a napada ma,ze ci nemozem mat nieco prepnute v biose,,,Viem,ze ked som vtedy instaloval a odinstalovaval grafiku ati,ze tam trebalo aj nieco poprepinat v biose a,ze ci nahodou som tam nieco nezabudol prepnut aby bios videl usbporty a dvd...Moze to byt chyba??
AndrewCZ (278)|28.2.2013 22:17
No chyba tam samozřejmě být může, ale to by ti nešla ani myš, atd... Co jsi v Biosu přepínal? Případně jsem hoď fotky, jak to v Biosu máš. Ten disk ti na těch sedmičkách jel předtím normálně?
gribb33 (9)|28.2.2013 22:37
Ano disk mi isiel v poriadku,vsetko islo tak ako malo.Ani neviem ako sa to stalo,ze mi to prestalo ist.S tym biosom som sa zmylil..ja som tam iba prepinal grafiku na dedikovanu a potom som to dal naspat...JA som myslel to,ze som cital ked sa dava reinstal z dvd,tak tam by sa malo prepnut aby sa to citalo z dvd,,,S tym biosom by to nemalo mat teda nic spolocne..Mne to pride,ze ako som dal opravit grafiku tak odvtedy mi to nejde...Uz som bol rozhodnuty na preinstalovanie windowsu ale bola tam aj moznost iba opravit spatne grafiku bez potreby preinstalovania.Tak to som dal a nabehla mi grafika a mam aj uplne novy catalyst control center..predtym som mal uplne iny...To som robil niekedy v nov-dec 2012 a odvtedy som nic nepouzival co sa tyka usb portov...
AndrewCZ (278)|1.3.2013 19:47
No, tak vzhledem k tomu, že to na těch sedmičkách běželo, bych zkusil odinstalaci usb portů a znovu nahození ovladače. Pravým klikneš na tento počítač, dáš spravovat, najdeš usb porty a dáš jejich odinstalaci po restartu to najde novej hardware, tak to přes ovladače čipsetu nainstaluješ, potom to už musí jít. Nebo je krpa někde ve windowsu a to je těžký to takhle nadálku odladit, rychlejší by potom byla čistá instalace sedmiček.
gribb33 (9)|1.3.2013 20:31
Takze urobil som co si mi napisal,ale nepomohlo...Pripravim sa teda na preinstalovanie win 7...Asi to uz mam riadne pokazene ked uz tomu nic nepomaha.Takze dakujem Vam vsetkym za info a rady....To je tak,ked niekto nieco robi comu sa nerozumie...:-)
AndrewCZ (278)|1.3.2013 20:49
Ne, to je v pohodě, to se stává. Hlavně tam nainstaluj nejnovější ovladače po reinstallu. Na CD/DVD už budou ovladače nejspíše postarší.
gribb33 (9)|1.3.2013 20:58
Ja to ani nemam na CD/DVD.Acer to uz nedodava,robil som zalohu na eHDD,ale z toho sa ja vysomarit neviem,zeby som to odtial robil.Dam len eRecovery a to by sa myslim malo urobit samo...aspon ten win7 a grafika,aspon dufam.A ovladace a nejake drivery to uz si hadam budem vediet aj sam dat,vsak ste mi tu toho poradili dost..
gribb33 (9)|4.3.2013 19:34
Takze problem je vyrieseny.Robil mi to ESET.Mal som zaskrtnute blokovanie vymennych medii.Kto by to bol do neho povedal.Dakujem vsetkym za rady a info.