Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: CeBIT

Pavel Kovač (374)|8.3.2013 10:46
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]CeBIT[/SIZE]Největší IT veletrh v Evropě právě probíhá. Zájem vystavovatelů však každý rok klesá a letošní výstava je toho jasným důkazem. Čím byste veletrh obohatili? Co by pro vás bylo lákavé, resp. co se má na veletrhu změnit? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Luk Skywalker (82)|8.3.2013 12:25
Vypadá to, že výrobci již nemají zájem se na největší IT akci v Evropě podílet. Proč tomu tak je, tomu teda nerozumím. Nikdy jsem tam nebyl, takže nemůžu radit, co změnit, ale asi je něco špatně, když zájem firem klesá. Měli by se pořadatelé podívat po jiných IT výstavách a porovnat s CeBIT a pak se podle toho zařídit a případně veletrh reorganizovat.
HCOOH (0)|8.3.2013 13:24
[QUOTE=Luk Skywalker;527861]Vypadá to, že výrobci již nemají zájem se na největší IT akci v Evropě podílet. Proč tomu tak je, tomu teda nerozumím. Nikdy jsem tam nebyl, takže nemůžu radit, co změnit, ale asi je něco špatně, když zájem firem klesá. Měli by se pořadatelé podívat po jiných IT výstavách a porovnat s CeBIT a pak se podle toho zařídit a případně veletrh reorganizovat.[/QUOTE]

Myslím, že veletrhy/výstavy už se dlouho nenosí - žijeme v době, kdy už se komuniké a prezentačky všeho druhu přesouvají na jinou úroveň. Vyjímku mohou tvořit prezentace pořádané jednotlivými firmami (Apple) mimo nějaké "centralistické" tendence - ty přenechme minulosti.
HCOOH (0)|8.3.2013 13:46
Ledaže...
ledaže by pořadatelská země (či obecně pořadatel) svázal veletrh s nějakou veřejnou soutěží a zakázkou, nebo by jakési soutěži v rámci takového "festivalu" dal patřičný punc exkluzivity/prestiže. Nic jiného, jak takové "festivaly" zachránit, mě nenapadá.
Neregistrovaný (0)|8.3.2013 13:54
Důvod je prostý - ekonomika. Vše se díky masové produkci zlevňuje a marže klesají. I velká firma si rychle spočítá, že je výhodnější udělat prezentačku v malém hotelu, kde štědře pohostí pár novinářů, kteří na oplátku zadarmo napíší do svých blogů opěvné árie na daný výrobek na nejnavštěvovanějších webech a tísíce přicmrndávačů za pomocí tlačítek Ctrl + c a Ctrl + v je nezištně rozmnoží po soukromých webech aby dali najevo, že jsou taky Cool a jdou s dobou. Pardon, že jsou "trendy". Výstavní centra totiž dotáhly svůj byznys až k absurditě. Dát půl mega za stánek 20 m čtverečních na výstavišti na 4 dny a dalších 230 000 za to že mi místní firmička ze stavebnice postaví popundeklovou zeď s firemním logem a na 4 dny půjčí ledničku pro zaměstance...tak to sorry. Tady je něco špatně už od začátku. Aby toho nebylo málo, tak vstupné pro návštevníky vytáhly z 50 korun na 650, pokud se jedná o Cebit, tak vstupé za 2500 taky není problém sehnat. To už je silný kafe, jak pro vystavovatele, tak pro samotné návštěvníky. AHA. Tak si odradíme nejen výrobce, ale i potencionální zákazníky. No nevadí, napíšeme na web, že za masivním úbytkem zájemců vlastně může internet........
Tralalláčik (0)|8.3.2013 14:59
Ja sa domnievam, že to má dve také najväčšie príčiny, ktoré so sebou navzájom súvisia.

1. program IT výstav v širšom zmysle je v tomto období dosti nabitý a to nie len v Európe.
Napr. 26-28 února 2013 sa konala v Norimbergu tradičná výstava Embedded World 2013 zameraná prevažne na vetykálny embedded PC segment trhu niečo podobné tiež v tých dňoch 26-28 února 2013 v Las Vegas prebiehala výstava DSE 2013 (Digital Signage Expo) a oba tie veľtrhy rok čo rok naopak rastú (istá miera špecializácie). Obdobne v Barcelone 25-28 února 2013 sa konal MWC 2013 (Mobile World Congress), ktorý tiež rastie ako celý mobílny segment. Potom naozaj nie je nič výnimočné, že CEBIT 05 - 09 March v Hannover stagnuje resp. sa rok čo rok prepadá - stačí si pozreť ako sa mení rok čo rok štruktúra trhu a nie je to len x86 vs. ARM (Android vs. Windows) desktop vs. notebook (tablet) atď. V takto natrepanom kalendár jednoducho nemôže byť veľká IT HW/SW spoločnosť všade a ak áno tak z menšími stánkami a pod.

2. žijeme v dobe kedy takmer všetko je do pár minút na webe, youtube takže pohodlnosť nás nenúti čo i len niekam ísť - to sa týka návštevníkov.
Neregistrovaný (0)|10.3.2013 15:33
Dobrý den, CeBIT mě hrozně zklamal. Nic zajímavého tam nebylo k vidění, nazval bych to, jako veletrh čínských padělatelů zboží.