Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 Superfetch

Keyz (73)|11.3.2013 23:32
Vypnul jsem Superfetch protože to zabralo dost paměti ale zajímá mě hlavně zda vypnout/zapnout virtuální pamět?
Kdy Winows použije virtuální pamět? Když je zapnutá tak to vypadá,že pokaždé i když má dostatek RAM.
Když to vypnu a hra bude požadovat více tak se stane co? Spadne anebo se změní načítání?
Keyz (73)|12.3.2013 09:12
[QUOTE=Keyz;528099]Vypnul jsem Superfetch protože to zabralo dost paměti ale zajímá mě hlavně zda vypnout/zapnout virtuální pamět?
Kdy Winows použije virtuální pamět? Když je zapnutá tak to vypadá,že pokaždé i když má dostatek RAM.
Když to vypnu a hra bude požadovat více tak se stane co? Spadne anebo se změní načítání?[/QUOTE]


Ještě poslední věc. K čem je Microsoft Write Caching na klasickém HDD?
Píše se, že to zlepší výkon ale když jsem to měl zapnuté disk pořád něco dělal a systém byl hodně zpomalen.
hugostieglitz (907)|12.3.2013 11:19
superfetch nech klidně vypnutou ale na virtuální pamět radeji nešahej
Keyz (73)|12.3.2013 11:51
[QUOTE=hugostieglitz;528122]superfetch nech klidně vypnutou ale na virtuální pamět radeji nešahej[/QUOTE]

V Device Manager mám u HDD zapnuté Enable Write cathing.

Virtuální pamět mám dle doporučení systému 6146-6146 MB
Mám 4GB RAM.


Divím se,že není lepší to vypnout.

- Taky se děje zvláštní věc při startu. Monitor zčerná a pak se zase rozsvítí. Předtím se na monitoru hláška Power Save mode tak nejak.
Tohle u minulého systémů nebylo.
Gouranga (699)|12.3.2013 13:27
Pamet zabrana pomoci super fetch je v podstate volna - kdyz je treba, tak se hned vyprazdni, akorat to zrychli pouzivani souboru, co tam jsou, napr zkus hopsat HD filmem pred a po jeho zkopirovani (po zkopirovani bude pravdepodobne ulozen v superfetch a prohlizeni by melo byt rychlejsi), z vypnuti snad nic pozitivniho neplyne. U SSD je automaticky vypnuta.
Co se tyce pagefile, tak tam zalezi, jak narazis na kapacitu ram. Jeji nedostatek se projevuje snadno - kdyz dosahnes maxima, zacnou padat aplikace, protoze nebudou mit dostatek pameti. Pri zapnute pagefile (a jeji dostatecne velikosti) se cast ram prekopiruje do ni, myslim, ze ve win 7 je pagefile stale plna aktualnich dat prave pro opet rychlejsi vyprazdnovani pameti (nemusi se kopirovat, ale hned se vymaze)..
hugostieglitz (907)|12.3.2013 17:26
to zčernání-start-animace spouštění-krátké zčernání monitoru-modrá"vítejte" ,tak to je naprosto v pořádku
Keyz (73)|12.3.2013 17:57
[QUOTE=hugostieglitz;528149]to zčernání-start-animace spouštění-krátké zčernání monitoru-modrá"vítejte" ,tak to je naprosto v pořádku[/QUOTE]

To je zajímavá start animace. Myslel jsem,že je něco špatně.

---------- Doplněno v 17:57 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:56 ----------

[QUOTE=Gouranga;528134]Pamet zabrana pomoci super fetch je v podstate volna - kdyz je treba, tak se hned vyprazdni, akorat to zrychli pouzivani souboru, co tam jsou, napr zkus hopsat HD filmem pred a po jeho zkopirovani (po zkopirovani bude pravdepodobne ulozen v superfetch a prohlizeni by melo byt rychlejsi), z vypnuti snad nic pozitivniho neplyne. U SSD je automaticky vypnuta.
Co se tyce pagefile, tak tam zalezi, jak narazis na kapacitu ram. Jeji nedostatek se projevuje snadno - kdyz dosahnes maxima, zacnou padat aplikace, protoze nebudou mit dostatek pameti. Pri zapnute pagefile (a jeji dostatecne velikosti) se cast ram prekopiruje do ni, myslim, ze ve win 7 je pagefile stale plna aktualnich dat prave pro opet rychlejsi vyprazdnovani pameti (nemusi se kopirovat, ale hned se vymaze)..[/QUOTE]
Tedy když bude dostatek RAM mohu pagefile vypnout.
Myslel jsem,že pagefile se využivá pouze tehdy když je RAM málo jako prevence aby aplikace nespadla. A podle toho co píšeš se využívá pořád i když je dostatek paměti.
hugostieglitz (907)|12.3.2013 21:40
pokud máš plotnový hdd(ne ssd) tak pagefile mají tu vlastnost že přes ovl. panely když spustíš defragmentaci tak tyto soubory zůstanou fragmentované(mírně se tím brzdí celý systém,pomůže třeba free utilika "defragler" v kterém je možnost tzv bootdefrag
jinak pagefile nijak moc nepřekážejí