r34ktorA kam je chceš osadit? K Intelu budu díky nižšímu napětí vhodnější Crucialy.
MnKyn[QUOTE=r34ktor;528831]A kam je chceš osadit? K Intelu budu díky nižšímu napětí vhodnější Crucialy.[/QUOTE]
jo, k i3.. tak jo teda, díky
Avalanche8Ahoj kup crucialy,mam ted na i7 ty balistic elite vysokej chladic.Deklarovano 1600mhz 1.5V. Cl 8.8.8. 24 cr2 ale .na 1.63v davaj 1866mh. 8.8.8. 24. Cr1!jedou na 2133 ale musis slevit na casovani,zatim me to takto vyhovuje,chlazeno prozatim jen box na cpu,na dotek chladne!
kevin00U procesorů Intel to udává samotná specifikace výrobce a to z důvodu integrovaného paměťového řadiče přímo do procesoru. U procesorů AMD můžeš klidně použít paměťové moduly s napájecím napětím větším než-li 1.5 V, dnes běžných 1.65 V. Obecně platí, že čím nižší napájecí napětí, tím menší spotřeba, tzv "green" modely. Ovšem podle mě je tento přínos naprosto mizivý a pokud by jsi se chtěl zabývat přetaktováním modulů RAM, tak pro tuto činnost nejsou moduly zrovna nejlepší volbou.
Výrobce udává takové napájecí napětí, při kterém jsou moduly RAM schopny stabilně pracovat podle dané specifikace na kterou jsou stavěny. V drtivém případě můžeš napájecí napětí trochu snížit / zvýšit, podle dané činnosti, kterou chceš s nimi provádět. Zde už ovšem nenese výrobce samozřejmě žádnou zodpovědnost za stabilní provoz modulů RAM.
Co se týče e-shopů, tak bohužel není nikde pevně dáno, jak danou informaci mají uvádět. Nejlepší je ověřit si parametry jednotlivých komponent přímo na webových stránkách výrobce.
VencaXJen dodám, že např. u některých modulů od Kingstonu je možné podle specifikace výrobce provozovat tytéž paměti na 1600 MHz při napětí 1.65V a pokud použiješ frekvenci 1333 MHz, je možné je provozovat stabilně i při napětí 1.5V (je potřeba najít ve specifikaci). V tom případě "maximálního napětí" je to opravdu jen na výrobci, za co se zaručí, že bude fungovat. Jak již bylo psáno, tak napětí 1.5V je důležité u procesorů Intel. U AMD toto není důvod nějak řešit.
hadd1Dík za radu už to jede tak jak má