Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Výměna ventilátoru ve zdroji

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Dobrý den, již delší dobu mi dělá hrozný hluk ventilátor ve zdroji. A chtěl bych si ho teda vyměnit.
    Zdroj mám tento : http://www.czc.cz/chieftec-cft-560-a.../36828/produkt
    Dnes jsem si koupil tento ventilátor : http://www.alza.cz/ventilator-acutak...nal-d84537.htm
    Vybral jsem si ho protože dopadl dobře v testu na extraHW a také je za rozumnou cenu.
    Myslíte že bude stačit ? a jinak co se týče výměny stačí ten starý odštípnout a novy připájet ? Jinak ten zdroj si to umí regulovat a já bych chtěl aby to jelo pořád na max, jelikož ten ventilátor je udajně tichý tak by mi to nai nak nevadilo.
    Děkuji za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Při výměně ventilátoru zdroje je vždy dobré vybírat nový podle parametrů původního.

Pokud Ti jde o ticho, tak tebou vybraný ventilátor moc tichý nebude. Zaměřil bych se např. na Enermax UCMA12 Magma, Noiseblocker BlackSilent XL2 či Scythe Kama Flow 2.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Zdroj rozdělej a uvidíš jak je připojený stávající. Pájení bych nechal až na konec, třeba je tam konektor který půjde odpojit. A ten nový ventilátor můžeš napojit i do desky a regulovat ho. Na plné otáčky si myslím bude dost slyšet. Minimálně aerodynamický hluk bude znát.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Mohu se zeptat pokud ten ventilátor píchnu na desku, tak on se bude točit na 100% nebo budu to muset nastavit v nějakém programu třeba speed fan. Jde mi o to že když třeba přeinstaluji win tak aby i potom byl na 100%

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od lukbe Zobrazit příspěvek
    Mohu se zeptat pokud ten ventilátor píchnu na desku, tak on se bude točit na 100% nebo budu to muset nastavit v nějakém programu třeba speed fan. Jde mi o to že když třeba přeinstaluji win tak aby i potom byl na 100%
    Toto by melo jit nastavit v BIOSu - konkretni nastaveni regulace zalezi na vyrobci zakladni desky Kdyz preinstalujes WIN, tak v BIOSu se nic nemeni a regulace Ti zustane

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

ok, no a nebo ten ventilátor vyvedu ze zdroje a doma mam udělátko na manuální regulaci. a ještě nepozná ten zdroj že tam není na něj zapojen ventilátor ?

Registrace
    Feb 2008

Nepozná. Jen si dej při zapojení do základní desky pozor na reset BIOSu. V jeho případě by jsi musel regulaci nastavit znovu. Osobně, pokud je v počítači jiný zdor hluku (např. graf. karta) nastavuji regulaci otáček tak, aby hluk nepřevýšil jiný zdroj ruchu se zachováním co nejvyšších otáček, aby nedocházelo k přehřívání zdroje.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

no jinak já práve ten ventilátor acutake mám už koupený a jen čekám až budu mít čas a vyměním to. myslíte že to teda uchladí ? a jinak jak je třeba ten prográmek speedfan tak ten ty nastavené hodnoty ukládá do biosu je to tak ?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Uchladit ho uchladí bez problémů. Speedfan nemá s biosem nic společného. Nic do něj neukládá. To neumí žádný program.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

ješte bych se chtěl zeptat , v pc je tato deska http://www.czc.cz/gigabyte-ga-ma790x.../51309/produkt
    a chtěl bych udělat update biosu, stačí ho stáhnout ze stránek gigabite a kliknout na ten exáč a ve win se to nainstaluje nebo jak se to provádí ? děkuji

Registrace
    Feb 2008

Update BIOSu proveď pomocí utility Q-Flash.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Ok, a jinak je tam verze biosu 9 a taky 10 beta , a to byly vydaný už kdysi tak nvm jakej tam nahodit ... dík moc za rady

Registrace
    Feb 2008

Poslední verzí BIOSu je F10D. Pokud není nahrána, tak nahraj ji.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Tak moc děkuji za rady
    Naposledy upraveno uživatelem lukbe: 26-03-2013 v 20:40

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Tak dnes jsem ventilátor vymeni, vše jsem i vysál a krásné ticho ješte jsem zahrál dvě hodky farcry3 na ultra a vše Ok...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 06-03-2012, 05:09
  2. Výměna ventilátorů
    Od athens v sekci Zdroje
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 13-03-2010, 20:11
  3. Vymena vetraku ve zdroji.
    Od Rejj v sekci Zdroje
    Reakcí: 20