Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seagate GoFlex Home 3TB Kopírování dat z ext. disku přes USB

Miracz (2)|30.3.2013 12:23
Ahoj,
koupil jsem si Seagate GoFlex Home 3TB abych měl sítové uložiště. disk funguje jak má,
přenosová rychlost někde kolem 10-13 MB/s, problém mám ale s připojením USB ext. disku WD se samostatným
napájením a kapacitou 2TB.
Když dám kopírovat z WD disku na Seagate třeba film, tak přenosová rychlost je 5 MB/s což se mě zdá hooodně málo
,vzhledem k tomu že obě zařízení mají USB 2,0.
Kopírování z PC na ext. WD disk frčí přes 60 MB/s přes ten samý kabel USB.
Proto bych čřekl že mám něco špatně nastavené v Seagatu ,ale nevim co.

A ještě dotaz, četl jsem že Seagate GoFlex Home 3TB je k dokovací stanici připojený přes sata, znamená to že bych ho mohl připojit k počítači přes sata kabel?
Nemohl bych ho nějak požkodit?
Podle kablu to sedět bude, musel bych ho připojit když je PC vyple?

Díky moc za jakoukoliv radu.
Hezké svátkyRemote Access enables your device to be accessed from anywhere in the world over the internet. To enable remote access you must provide a 'GoFlex Home Name' used to identify your device remotely.
zsdx (2098)|3.4.2013 13:12
1. rychlost prenosu po USB je dana i vykonem hostitelskeho stroje (v tomto pripade ta dokovaci cast Seagatu), ktery neni valny
2. podle obrazku to opravdu vypada, ze disk jde do dokiny pres bezne SATA. Pripojovat doporucuji pri vypnutem PC, ono ani s AHCI hot-swap porty to za behu Win neni na 100%
Miracz (2)|3.4.2013 15:25
Ptal jsem se ještě kamaráda a ten mi to taky ríkal, že je to zpomaleno procesorem v dokovací stanici disku. zjistil jsem že když připojím WD disk přes USB k PC a Seagate přes gigovou LAN tak to kopíruje 35 MB/s +- .
OK diky za radu


[QUOTE=zsdx;529994]1. rychlost prenosu po USB je dana i vykonem hostitelskeho stroje (v tomto pripade ta dokovaci cast Seagatu), ktery neni valny
2. podle obrazku to opravdu vypada, ze disk jde do dokiny pres bezne SATA. Pripojovat doporucuji pri vypnutem PC, ono ani s AHCI hot-swap porty to za behu Win neni na 100%[/QUOTE]