reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s wifi

Bedaa (2)|1.4.2013 21:02
Řeším tento problém s domácí wifi sítí : používám router WRT160NL, pomocí wifi se připojuje celkem 4 NB (PC) a 2 tiskárny. Zpočátku vše fungovalo jak má, v poslední době se vyskytuje problém některých NB (těch vzdálenějších), že jim vypadává připojení k internetu, někdy se obnoví samo, někdy je nutné restartovat router. Problém se vyskytuje na jednom NB, když můj NB (ten nejblíže routeru) jede vždy bez problémů. Upozorňuji, že všechny zařízení hlásí minimálně slušný signál wifi. Zkoušel jsem upgrade firmware routeru - nic se nezměnilo. Chová se to, jako by router nezvládal připojení více wifi zařízení. Nemá někdo nějaký nápad ...? Díky !!
zajdax3 (138)|2.4.2013 15:33
Videl bych to na to, ze si nekdo v okoli poridil novou wifinu a bezi mu na stejnym kanalu jako tobe a signali se rusi navzajem, proto ten tvuj (nejbliz routru) bezi v poradku, ma nejsilnejsi signal. Zkus v nastaveni routru zmenit kanal vysilani a uvidis.
romeno (40)|2.4.2013 15:51
Taky jsem mel tento problem , ze mi vypadaval signal na PC kde jsem pripojeny pres wifi . Pomohlo zmenit vysilaci kanal a vse bezi v poradku jak uz pise zajdax3 vyse .
Bedaa (2)|2.4.2013 21:59
Napadlo mě to, ale nejbližší wifi (velmi slabá) vysílá na úplně jiném kanálu : moje kanál 1, sousedova kanál 6. Myslím, že v tom to nebude. Ale díky za tip ...
[QUOTE=zajdax3;529924]Videl bych to na to, ze si nekdo v okoli poridil novou wifinu a bezi mu na stejnym kanalu jako tobe a signali se rusi navzajem, proto ten tvuj (nejbliz routru) bezi v poradku, ma nejsilnejsi signal. Zkus v nastaveni routru zmenit kanal vysilani a uvidis.[/QUOTE]
DrZelenka (2491)|3.4.2013 09:07
[QUOTE=Bedaa;529960]Napadlo mě to, ale nejbližší wifi (velmi slabá) vysílá na úplně jiném kanálu : moje kanál 1, sousedova kanál 6. Myslím, že v tom to nebude. Ale díky za tip ...[/QUOTE]

Pokud má skrytý SSID, tak ji vidět nemusíš.