Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NAS + HDD do 5 000,-

Kapky (5)|4.4.2013 18:42
Čau čau:) Už nějakou dobu koukám po nějakém dostupném NASu čistě jen na domácí provoz. Vím, že za tuto částku asi nic moc kvalitního neseženu, ale mám vybraných pár modelů a rád bych, kdyby mi někdo řekl, zda do některého z nich jít nebo třeba ještě vyčkat a připlatit za něco lepšího.

Co bych od NASu chtěl:
- podpora jak Windows, tak i Mac
- iTunes server
- Time Machine záloha Mac
- BitTorrent klient
- DLNA/UPnP pro streamování seriálů a filmů většinou v 1080p (zvládne to streamovat i titulky?)
- možná printserver

To je asi tak nějak ten důležitej základ - web server, mail server atd využívat nebudu. Rád bych, aby to nebyl nějakej šnek, takže za minimum v RAID 0 považuji aspoň 40MB/s.

A teď to horší, jelikož je to jen na doma a opravdu jen na základní věci, čili přístup po síti k souborům atd, tak jsem si vymezil cca. 5 000,- i s HDD. Vím, že s dnešníma cenama za disky se to moc nedá, ale mám už vytipovaných pár kousků a trochu tápu, co vybrat, jestli vůbec něco.

Synology DS112J + 2TB HDD
- sice použitý, ale jen cca. 2-3 měsíce od známého za cca. 4 500,-
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

IOMEGA EZ Media & Backup Center 2000GB
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Seagate Business Storage NAS 2TB
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co se týče přenosových rychlostí by na tom mělo být nejlépe Synology (UP/DOWN - 51/81). Ty dva zbývající jsou na tom podle různých testů následně - IOMEGA (UP/DOWN - 43/44), Seagate (UP/DOWN - 44/87).

Vím, že je vždy lepší myslet do budoucna, ale když bych např. k NASu v budoucnu připojil ext. HDD, tak to taky bude chodit, ne? Nebo, když koupím pak třeba 4TB HDD. I snad nějaké párování mezi těmi Synology je možné, ne?

V tomhle jsem laik a rád si nechám poradit a jak říkám, budu rád za každou radu, ale berte na vědomí, že je to čistě jen na domácí použití.

Díky moc:)
Kapky (5)|5.4.2013 09:42
Vážně nikdo neporadí? :( :(
Salamander (6177)|5.4.2013 13:37
Jo, to Synology bude urcite nejlepsi volba, uz kvuli softwaru. A s externim HDD by nemel byt problem.
Kapky (5)|5.4.2013 14:11
Díky moc za radu:) Jenom jsi mě v tom výběru utvrdil:)