reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ninite updater - automatická instalace softwaru

Jakub Doležal (63)|22.4.2013 23:07
Ahoj,
jestli už vás nebaví neustále kontrolovat aktualizace všech programů, které máte v počítači a následná zdlouhavá instalace, tak jsem našel poměrně zajímavé řešení. Aplikace se jmenuje se Ninite updater a jako jedna z mála umí kromě vyhledání nejnovějších verzí také soubory stáhnout a nainstalovat.

Předplatné je 10 dolarů na rok, ale myslím si, že se to bohatě vyplatí.

Ninite updater běží na pozadí (6 MB paměti dle správce úloh) a v učitých intervalech hledá aktualizace, pokud je najde vypadá to následovně:
1.Ve stavové liště se zobrazí hláška o dostupných aktualizacích
2. Kliknete na ni, otevře se malé okno s ikonkami programů, které mají novou verzi
3. Kliknete na update a zbytek se provede sám.

Skládám poklonu tvůrcům, protože software funguje perfektně a šetří mi hromadu práce. Navíc notebook často nerestartuju, takže jsem přicházel o aktualizace Flashe, teď už ale ne :)
Navíc tvůrci velmi pohotově reagují na podněty, takže jsem je teď například v 22:00 požádal o přidání Home Cinema Playeru pomocí formuláře a za 20 minut dorazila odpověď, že v další várce tam již bude.

Více informací případně zde: https://ninite.com/updater/

P.s.: Něco podobného se řešilo tady http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/41600-Instalace-beznych-programu-trosku-jinak?highlight=ninite , ale tam je nutné si programy nejdříve naklikat ručně a pak stáhnout balík, který je nainstaluje. Takže si ve výsledku musíte ty aktualizace stejně hlídat sami. Ninite updater je v tomto směru podstatně samostatnější.
Jakub Doležal (63)|23.4.2013 10:13
Tak jsem dostal tip ještě na Avast, který prý nabízí podobnou službu (http://www.avast.com/cs-cz/premier). Nicméně nemám s tím zkušenosti, takže ať ji případně dají majitelé.

Citace ze stránek:
"Již žádné starosti se zastaralými verzemi běžných programů

Pouze avast! Premier nabízí automatickou verzi naší nové funkce Software Updater, která udržuje všechny vaše programy aktuální, včetně bezpečnostních záplat. Ochrání vás tak před novými viry, zneužívající známé bezpečnostní zranitelnosti."