Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přesun HDD do nového PC

Deore3 (71)|5.5.2013 09:36
Zdravím.
Potřebuji přesunout můj HDD 500GB SATA ze starého do nového PC. Přitom na něm zachovat moje data. Ani nemusí být funkční nainstalované programy, ty bych potom přeinstaloval. V novém PC bych nainstaloval Windows 7.
Viděl bych to takhle, jestli to půjde:
Na HDD by se vytvořil nový logický oddíl (teď mám jen jeden a to systémový) o velikosti např. 100GB (to mám teď k dispozici volné) a v novém PC by se na tento oddíl nainstalovaly čisté Windows 7 a ovladače. Na druhém logickém oddílu by byly právě mé data které potřebuji zachovat.
Předtím jsem myslel že vše zazálohuji na externí HDD 1TB USB 2.0, ale když jsem viděl předpokládaný potřebný čas 1 den tak jsem s tím přestal. :D
Díky za rady
DrZelenka (2491)|5.5.2013 11:34
Ano, pokud budou na disku 2 oddíly, tak při instalaci se naformátuje jen jeden a druhý zůstane netknutý.
hugostieglitz (907)|6.5.2013 23:00
při instalaci win7 na tento hdd se dá zvolit "upgrade na novější systém"(nebo tak nějak) a vše z původních dat po dokončení instalace najdeš ve složce C\WindowsOld,tj. foto video programy atd.
DrZelenka (2491)|7.5.2013 05:14
[QUOTE=hugostieglitz;532379]při instalaci win7 na tento hdd se dá zvolit "upgrade na novější systém"(nebo tak nějak) a vše z původních dat po dokončení instalace najdeš ve složce C\WindowsOld,tj. foto video programy atd.[/QUOTE]

Tohle bylo tuším při obyčejné instalaci, jen se předtím neformátoval oddíl a instalovalo se na již použitý oddíl se systémem. Vím, že upgrade jsem nepoužíval a tohle se mi taky stalo - akorát už to je dlouho a nepamatuju si přesně jak (vždy radši zazálohuju data a oddíl nafromátuju, než abych tam narval další systém a pak se snažil dohledat co smazat a co ne).