Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Víkendová diskuze: Nové konzole

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Nové konzole

Tento týden byla představena nová Microsoft konzole Xbox One, která budí trošku rozpaky. Ovšem konkurent v podobě PlayStation 4 od Sony nejspíš nebude ničím jiným, tedy alespoň hardwarově. Jaké máte dojmy z nových konzolí a máte vůbec touhu je kupovat a proč?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Já jsem nikdy nebyl konzolista a ani nové konzole s tím nic neudělají (spíš jsem jejich odpůrce, ale proti gustu žádný dišputát), takže žádná touha kupovat mě nepohání. Jedinou konzoli, kterou uznávám je PSP, je to přenosné a kdo nemá ve hrách rád dotykového ovládání, tak to je pro něj vhodný produkt. Jediné pozitivum je, že se nové konzole neobejdou bez počítačového hardwaru (to je něco pro nepodporovatele konzolí). Jistě se najdou tací, kteří si koupí a budou nadávat nebo budou spokojeni, ale dost uživatelů konzolí počká až se to nějak vyvrbí a ověří jejich výkon časem a pak takoví, jako já, kteří to budou tiše sledovat a zůstanou PCčkáři.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Osobně se ani nedivím, že nové konzole jsou obyčejné PC. Dnes je totiž výkon PC hodně v předstihu před samotnou grafikou ve hrách. Dohání se to teselací, která ve výsledku až tolik nepomáhá na vizuálním zážitku. Pokud by se dnes vyrobili konzole co mají výkon například 5x vyšší než průměrné herní PC, tak už vidím to peklo v očích modelářů. Už nyní vytvořit hru je opravdu zážitek a umodelovat celé prostředí chce hodně lidí. A to stále nemluvíme o programování, ale o modelování. Ve výsledku bychom totiž za chvilku dospěli do fáze kdy je hra finančně a časově náročnější než natočit velkofilm. Přecejen něco "zachránit" v postprodukci není až tak těžké. Ale ve hře to zkrátka nelze.

Takže nové konzole? Proč ne, ale raději bych viděl něco, co umocní zážitek ze hry. Což zatím Xbox One nepřináší. Obecně mě přijde že klasické konzole zažívají dost drtivý úpadek a syndrom vyhoření...

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    Obecně mě přijde že klasické konzole zažívají dost drtivý úpadek a syndrom vyhoření...
    PC taky, dokonce mnohem delší dobu. Ve skutečnosti jediná herní platforma, která se někam vyvíjí jsou telefony a tablety.

Nicméně je pravda to s vývojem. Vždy jsem říkal, že dobrá grafika vyžaduje hlavně dobré grafiky. HW výkon je až druhotná - méně důležitá - věc, ten umí přidat akorát pár laciných efektů, ale ten pravý dojem a styl (představme si třeba Bioshock), to dělá lidská ruka.
    I kdyby byl HW špičkový, pro herní studia je neufinancovatelné najmout si špičkové grafiky, kteří by na projektu pracovali velmi dlouhou dobu. V podstatě je tedy grafika v pasti a už se nedá moc zlepšovat při zachování ceny her.
    Samozřejmě, některé typy her, řekněme simulátory, se dají "automatizovat". Stroj se nascanuje velmi hustou sítí bodů, pak se optimalizuje a model bude mít takovou přesnost, jakou by člověk nikdy nevytvořil (nebo by to trvalo dlouho), ale tam, kde je potřeba fantazie, umělecký přístup, tam už se moc kvalita grafiky zvýšit stejně nemůže.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Předem řeknu, že také nejsem konzilista, ani nejsem moc hráč, ale přecejen se vyjádřím.

To, co je teď v konzolích mě moc nenabudilo. Samozřejmě oproti PS3 a XBOX360 je to posun, ale i přesto jde pořád o konzole s hardwarem na nižší úrovni, než je maximum, které je možné u PC. Samozřejmě jde o to srazit cenu nízko, zatímco výkon bude co nejvyšší, takže to neodsuzuju, ale to, co bylo kdysi PS a PS2... Hardwarově nijak neoslnily, ale není každý den posvícení.
    Samozřejmě co vidím jako pozitivum je to, že nové konzole jsou založené na x86 technologii, takže bude jednodušší portovat hry jak na PC, tak mezi jednotlivými konzolemi. A možná se konečně dostane na využíití více jak 4 jader procesoru ve hrách. Jako další pozitivum vidím teoretickou možnost instalace linuxu na obě konzole.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Jezis to to zas schytam.

Nove konzole jsou naprosto k nicemu stejne jako stare. Zlaty Pececko Pro slusne hrani je treba slusna televize tj min za 30ku. + cena konzole a za to je velice obstojne PC. Muhehe

Jiste se zde najdou mravokarci a slepi jedinci, kteri maji LG ci neco obdobnyho za 12K a mysli jak je to skvely.......... btw nikomu to neberu. Buh temto lidem dal do vinku neschopnost vnimat detail, rozostrenost, trhavost, priserne barvy a buh vi co jeste, ja vam tleskam, taky bych si chtel poridit neco lacineho a dobreho a bejt spokojenej...... To moje hnidopisstvi me jednou znici
    Naposledy upraveno uživatelem Georginek: 24-05-2013 v 21:41

Registrace
    Dec 2007

Georginek> Určitě máš k PC monitor aspoň za 20K. Nějakej Dell za 12tku je klump a jestli máš cokoliv levnějšího, tak se ti směju už teď.

Ať žije argumentační kvalita.

Ale ani nevím, proč na tebe reaguju, když tě už znám. Příště až něco někam vybliješ, tak to prosím tě po sobě ukliď a nikomu to neukazuj.

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    ale i přesto jde pořád o konzole s hardwarem na nižší úrovni, než je maximum, které je možné u PC.
    Ano, ale konzole nemuže mít takovou blbost, jako půlkilowattovej zdroj.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 24-05-2013 v 21:40

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Georginek> Určitě máš k PC monitor aspoň za 20K. Nějakej Dell za 12tku je klump a jestli máš cokoliv levnějšího, tak se ti směju už teď.

Ať žije argumentační kvalita.

Ale ať nevím, proč reaguju, když tě už znám. Když něco někam vybliješ, tak to prosím tě po sobě ukliď a nikomu to neukazuj.
    Nemam. Jen za 6ku me to na hry staci, na filmy je to utrpeni........
    Ano, Dell je klump
    To nereaguj, nesmis si to tak brat tak vazne a neurazet se ty zblitino jedna , Jezis, ja sem tak rad, kdyz nekoho naseru

S tim zdrojem mas pravdu....... Proste ja sem konzolim nikdy neprisel na chut a zkusil sem jich hodne, stejne tak sem nikdy neprisel na chut vecem od Applu, VW Golf, Skodovkam, dovolenym v Chorvatsku, lyzovanim v Peci, atd...... Proste to nemam rad a opovrhuju tim, a kdyz ma nekdo jiny nazor, prosim at ma, ale at mi nebleje, ze je skvela televize za 12tisic ( at je to jakakoliv ), proste neni a hotovo. Ano, nekomu to staci, ale vetsina lidi nezna ani rozdil mezi LCD a Plasmou, natoz nejaky nastavovani.......
    Mimochodem za naprostou zbytecnost povazuju tez Netboky, Ultraboky, fotoramecky, radoby chytry telefony a hlavne tablety.... vono je toho vic
    Naposledy upraveno uživatelem Georginek: 24-05-2013 v 21:52

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Proste ja sem konzolim nikdy neprisel na chut a zkusil sem jich hodne, stejne tak sem nikdy neprisel na chut vecem od Applu, VW Golf, Skodovkam, dovolenym v Chorvatsku, lyzovanim v Peci, atd.
    Mimochodem za naprostou zbytecnost povazuju tez Netboky, Ultraboky, fotoramecky, radoby chytry telefony a hlavne tablety.... vono je toho vic
    Už jsi vyblil všechno své haterství, nebo ještě vydávíš něco dalšího, co nikoho nezajímá?
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 24-05-2013 v 22:02

Registrace
    May 2006

Už jsi vyblil všechno své haterství, nebo budeš ještě dávit něco dalšího, co nikoho nezajímá?
    Ne, je toho jeste prehrsel....... Panacek je trosku pridrzlej, ze? Ze by ti neco chybelo?

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Promne konzole nejsou, kupovat je nebudu. A i když je mi po léta bližší X-Box, letos mi přijde zajímavější PS4 MS to nemusel zvorat na bázi HW, ale v reklamě a PR to projel na celé čáře! Bez ohledu na mé názory přeji každému od srdce, ať užívá to, co sám uzná za vhodné. Já zůstávám věrný PC platformě, protože mi plně vyhovuje.

hisPANIC!

Nebere mě ani Playstation4 (který měl být dle mého integrován v jejich lepších televizích), ani Xbox (satan Makrohard). Bere mě Steambox a source hry na linuxu - tím jsem jaksi naznačil všechno... Hezký víkend všem...

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Ano, ale konzole nemuže mít takovou blbost, jako půlkilowattovej zdroj.
    To ne, ale PS2, když vyšlo, tak šlo o celkem solidní konzoli. V době, kdy šlo o novinku jsme kupovali první PC, 300MHz Celeron, 32MB RAM, S3 Trio grafika, 4GB disk, CD ROM, bez USB atd. za 20 tisíc. PS2 bylo levnější s lepší výbavou. Tehdy ta konzole za to stála... dneska si radši složím PC na stejné úrovni a budu mít daleko univerzálnější věc.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Jezis to to zas schytam.

Nove konzole jsou naprosto k nicemu stejne jako stare. Zlaty Pececko Pro slusne hrani je treba slusna televize tj min za 30ku. + cena konzole a za to je velice obstojne PC. Muhehe

Jiste se zde najdou mravokarci a slepi jedinci, kteri maji LG ci neco obdobnyho za 12K a mysli jak je to skvely.......... btw nikomu to neberu. Buh temto lidem dal do vinku neschopnost vnimat detail, rozostrenost, trhavost, priserne barvy a buh vi co jeste, ja vam tleskam, taky bych si chtel poridit neco lacineho a dobreho a bejt spokojenej...... To moje hnidopisstvi me jednou znici
    se musim smat, jinde pises ze mas monitor za 6k a kritizujes obraz televize za 12k? to o tobe rika naprosto vse. hehe, no holt kazdy jsme nejaky a nekomu nebylo dano. uzivej si dal svoje hrani na sunka monitoru za 6k a prosim vice tvych erudovanych pripspevku. DD

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Tehdy ta konzole za to stála... dneska si radši složím PC na stejné úrovni a budu mít daleko univerzálnější věc.
    Úplně to stejné se říkalo o PS3 a (zejména) o Xbox 360. A stejně se jich prodalo 100 milionů (+100 milionů Wii) - což je míň než PC nebo iPhonů, ale pořád nezanedbatelné číslo.

Myslím, že Xbox One a PS4 na tom budou podobně. PC, i když se snažilo, tak i při výkřiku do tmy jménem HTPC se mu nepodařilo ovládnout obýváky, pokud na to půjde X1 dobře, tak jich MS prodá zase desítky milionů, možná ještě víc.
    PS4 zase chce spolupracovat s telefony a tablety, to je velmi chytrá cesta, PC to (v hrách) neumí a nikdy umět nebude, taky to může oslovit miliony lidí.
    A WiiU už má 3 miliony prodaných konzolí, což je nic moc, ale podle mě hlavně proto, že je ten ovladač moc velký a těžký.

Hlavním tahákem konzolí totiž není "že jsou stejně výkonné jako PC", ale že mají věci, které PC nemá - a nikdy si je ani nesložíš.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 25-05-2013 v 10:12

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  2. Víkendová diskuze: Čekáte na nové technologie?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 10-04-2012, 23:26
  3. Víkendová diskuze: Nové grafiky AMD
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-11-2010, 01:29
  4. Víkendová diskuze: Jaké budou nové Windows 7?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 15-03-2009, 13:05
  5. Víkendová diskuze: Konzole vs. PC – souboj platforem
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 136
    Poslední příspěvek: 24-11-2008, 13:47