Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s Acer Aspire 4820TG

Drizztcz (31)|2.6.2013 09:11
Přeji krásné ráno,
potřeboval bych poradit. Předem upozorňuji, že nejsem nijak zdatný v IT, v počítačích se vyznám pouze jako uživatel.
Přítelkyně má problémy s notebookem Acer Aspire 4820TG.
Cca ve středu ji po zapnutí začal zlobit. Sám počítač naběhne cca během 3. minut (běží na anglické verzi Win 7, 64-bit). Poté ale nastávají problémy. Při pokusu o zapnutí prohlížeče (aktuální verze Chromu) se několik minut nic neděje. Vzápětí se objeví okno prohlížeče, ve kterém se ale data načítají třeba hodinu.
Včera jsme se pokoušeli odinstalovat jeden program, samotná odinstalace trvala asi 30 minut, všechno bylo maximálně zpomalené.
Zaznamenal jsem jednu věc: Na místě, kde se v notebooku nachází grafická karta, dochází k opravdu pořádnému přehřívání. Vzhledem k tomu, že jsem v práci a nemám notebook u sebe, nemůžu zjistit aktuální teplotu, ale ruku jsem tam moc dlouho neudržel. Je možné, že např. odešlo větrání grafiky (byť z notebooku se ozývalo pořádné hučení) a tím pádem je celý notebook takto šíleně zpomalen?
Můžete mi případně poradit nějaké diagnostické programy, kterými bych mohl zjistit, kde se nachází problém?
robky (3195)|2.6.2013 10:06
Na teploty napríklad OCCT, skontrolovať aj HDD napríklad programom HDtune (teplotu, SMART, povrch disku)
Georginek (2957)|2.6.2013 20:45
Tahle rada byla na chlazeni jedna z nejlepsich a notasy se skoro vubec nehrejou .... Budes mit ucpanej vyvod na horkeho vzduchu u chlazeni ( proto ten hluk ), tahle rada vetsinu casu jede na pasivni chlazeni a vetrak se zapina jen sporadicky. Bude to tohle + nejaka softwarova blbina + zkusit to, co psal Robky
Drizztcz (31)|3.6.2013 10:47
Tak to vypadá na software problém. Každopádně díky za odkazy na užitečné linky, uložím si je pro další používání.