Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 39 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Život s tiskárnou

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    V práci jsme měli jehličkovou barevnou tiskárnu (1990).
    ve firme jsme meli nejakou LC Star 24? s tiskem az na A3, ale bohuzel velice rychle zacala odchazet zluta barva a nova kazeta stala v dane dobe cca 900Kc / 1993 /
    jeste k tem jehlickam, jejich hlavni vyhode byla / nebo mozna stale je / v moznosti kopii, bezne se pouzival pruklep 1+2 a videl jsem papir 1+4 / tam uz jehlicka byla slaba na poslednim pruklepu, ale pro klasicke velke "valcove rychlotiskarny" zcela v pohode
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Když jsme u té historie, po BT-100
    heh, ja servisoval D-100 jeste v dobe SMEP a terminalu CM, s D-100 to byl porod, nekvalitni / nepruzna / med v paskovem vodici k hlave...
    neustale se to lamalo a lamalo..., neustale premostovani zlomu lankem, fujtajbl... / originalni "kabel" nebyl k dispozici, pac nikdo nepocital s tak vysokou poruchovosti /....

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Jo, jmenovala se Star. Ale název modelu fakt nevím.

Registrace
    Feb 2007

Jo, jmenovala se Star. Ale název modelu fakt nevím.
    ta nase mela 24 jehel
    chtel jsem pomoci ESC sekvenci vytisknout graficky barevne logo firmy..., velice rychle jsem to vzdal / jsem se v tech sekvencich uplne ztratil / a udelal to jen pro 9 jehel

escd14

Citace Původně odesláno od shasler Zobrazit příspěvek
    Inkoustovým tiskárnám se lasery kvalitou tisku ani cenou se nemohou vyrovnat
    To ste meli na mysli spise rozliseni nez kvalitu tisku, protoze jsem toho nazoru, ze laser vytiskne kvalitneji nez inkoust, pouze v mensim rozliseni :-)

Nováček Avatar uživatele shasler
    Registrace
    Mar 2011

Citace Původně odesláno od escd14 Zobrazit příspěvek
    To ste meli na mysli spise rozliseni nez kvalitu tisku, protoze jsem toho nazoru, ze laser vytiskne kvalitneji nez inkoust, pouze v mensim rozliseni :-)
    Nejen rozlišení. Např. se už dělají inkousty, které se po zaschnutí a opětovném navlhčení tolik nerozpouští. U inkoustu jsou lepší tisky čárové grafiky (např. výkresy v měřítku), protože mají lepší přesnost, kdy laser musí vyrovnávat vzdálenost od zrcátka (toto již řeší LED), spotřeba(kvůli nahřívání a tedy i rychlost tisku 1. stránky) a podobně... Nicméně znovu dodávám, že na domácí použití laser ANO, sám laser mám a jsem spokojen...

Neregistrovaný

Epson 740 - vydržela 11let v domácím provozu a bez opravy.
    Kromě 1. náplně nikdy nedostala origo inkoust.
    Nyní už odešla - ucpala se hlava.
    Tisknu již málo, takže nyní HP1020 , fotky pošlu do fotolabu
    a proto naprostá spokojenost.

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

V práci jsme měli jehličkovou barevnou tiskárnu (1990).
    Moje první firemní (1992) byla také 24 jehličková Fujitsu, která pro barevnej tisk používala trojbarevnou pásku v kazetě, která se měnila s černou podle potřeby.
    Tady se do ní nedaly sehnat náplně, měl jsem ji z Německa, tak jsme ty pásky chvíli barvili barvou na razítka ale pak jsem objevil, že stejná páska je do jednoho typu
    psacích strojů akorát kazety má jiné, tak jsem si to měnil a spojoval jsem to svařením pájkou. Výrazně se mi snížily náklady, neboť jsem tuším z jedné dělal tak 10 náplní.
    To jen na vzpomínku.

Jinak já jsem byl vždycky příznivcem Epsonu, takže jsme měli celou škálu jejich inkoustovejch i laserovejch tiskáren a většinou mi doma skončila nějaká na konci své cesty,
    kdy samozřejmě ty inkoustové sice vytiskly dobrou fotku ale jinak se na občasné tisky doma ze známejch důvodů nehodily.
    Před dvěma lety jsem koupil na doma barevnej Laser Epson (číslo už z hlavy nevím) Je to malá tiskárna jen s USB, takže z Notebooku musí dcera tisknout přes sdílení ale na
    první v podstatě zaváděcí náplně, neboť tiskárna stála něco kolem 2 000,-Kč se tisklo de letošních vánoc a teď jsem do ní investoval cca 10 000,- na plné "obutí".
    Myslím, že mám na hodně let postaráno, neřeším zasychání, tisk je přijatelnej, a když se jí podstrčí lepší papír, tak i tu fotku pro domácí potřeby udělá.

Nováček
    Registrace
    Apr 2015

Ahoj lidi, zkouseli jste uz nekdy renovovane tonery ? dekuji

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Práce v IT?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 02-08-2013, 23:27
  2. Víkendová diskuze: Software, co vám změnil život
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 23-03-2013, 15:18
  3. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  4. Víkendová diskuze: Přetaktování - ano či ne?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:17
  5. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06