reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Skandál PRISM

Pavel Kovač (374)|21.6.2013 09:40
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Skandál PRISM[/SIZE]Naše politická aféra zcela ovládla běžná média. Přesto se ve světě děje daleko závažnější aféra. Tím je bezesporu PRISM a jeho "šmírování" uživatelů internetu. Jde pouze o logické vyústění evoluce internetu? Nebo jde o do nebe volající lumpárnu ze strany NSA?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
JindraPce (69)|21.6.2013 14:58
Ahoj

no lumpárna to je, ale na druhou stranu se dalo čekat, že se něco časem provalí, když paranoidní amíci jsou schopní šmírovat i svoji prababičku na záchodě :D

Navíc dělat to může každý z nás, tedy když na to má patřičné zdoje a i tak trochu vědomosti.
Jimmz147 (0)|21.6.2013 15:03
Myslím, že každému kdo se pohybuje v oblasti IT je jasné, že špiclování uživatelů internetu je naprosto běžnou praxí každé velké země. Ono by taky bylo značně nelogické, aby to nedělali (tím netvrdím, že je to správné). Internet je neuvěřitelně cenný zdroj informací a jeho uživatelé na sebe vykecají citlivé informace i dobrovolně. Současná situace kolem "skandálu" PRISM mi tak přijde spíše (tragi)komická. Skoro jako kdyby bylo téma shromažďování dat uživatelů internetu v nekonečné smyčce 5 fází smutku.

1. Popírání - Nejprve každý popírá, že by k nějakému sběru informací vůbec mohlo dojít i když je logicky jasné, že se tak děje více (Čína) či méně (USA) otevřeně.
2. Zlost - Najednou se objeví důkazy/svědek a veškerá prohlášení vlád a organizací z bodu 1 se ukážou jako lživá. Všichni jsou pobouření a říkají si "Jak je to vůbec možné?"
3. Smlouvání - Vlády a organizace začnou situaci bagatelizovat, budou vydávat prohlášení typu že vše bylo "V zájmu státní bezpečnosti", popřípadě se budou vše snažit co nejdříve zamést pod koberec. Široká veřejnost bude požadovat omezení sběru dat a sledování. Budou probíhat jednání a vše bude vypadat nadějně.
4. Deprese - Jednání se ovšem potáhnou, nic konkrétního se nevyřeší, nikdo není dohnán k odpovědnosti, nic se viditelně nezmění.
5. Smíření - Široká veřejnost je po čase znuděná informacemi, kterým stejně nerozumí. Navíc se brzo objeví jiný skandál mimo IT a pozornost se upoutá jinam. Lidé zainteresovaní v IT se smíří s faktem, že to hold už jiné nebude, dokud se neobjeví podobná situace a vše se nevrátí do bodu 1.

Co se týče angažování velkých firem v PRISMu a podobných projektech, je situace též jednoduchá. Vedení takové firmy má 2 možnosti. Buď bude spolupracovat a doufat, že se jejich jména nikde neobjeví, nebo nebudou spolupracovat a potom budou označeni za zrádce/teroristy a dostanou betonový boty.

Datamining a sběr dat je špatný, ale neuděláme s tím vůbec nic i kdyby se proti tomu postavili společně všichni uživatelé internetu na světě...usekneš jednu hlavu a vyrostou další dvě. :thumbdown
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 16:11
Divím se, že zrovna v Americe to tak řeší - "mají co chtěli" - šaškárna... Otázkou je, jaké ponaučení z toho plyne pro nás?
kevin00 (10238)|21.6.2013 16:14
Jaký skandál ? Vás to někoho překvapilo ? Mě tedy moc ne ...
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 16:45
No skandál by to byl, kdybychom se dozvěděli, že USA svým způsobem narušila suverenitu ostatních zemí (EU), jak je jejich dobrým zvykem - informace ohledně rozsahu té věci a možnosti, že se nás týká, jsou zatím velmi kusé... Je určitě vhodné věnovat tomu zvýšenou pozornost, aby nebylo pozdě tak, jako v USA, kde už opravdu překročili hranici mezi demokracií a totalitou precedentem zaštítěným bojem proti terorismu...
Petroman (131)|21.6.2013 17:12
Mně je to celkem putna. Né že bych byl šťastný, že se mně někdo či něco hrabe v mailech. Ale my jsme to tak nějak předpokládali, že tam někde venku ten systém je. Protože plno protiteroristických akcí se vedlo na základě elektronické komunikace. Takže pro mě žádný šok.
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 17:23
Petroman->

tady je ale na místě zvážit jestli je to opravdu efektivní způsob potírání terorismu (o čemž lze dosti suveréně pochybovat), nebo zda-li to neslouží k něčemu jinému. Žádné prokazatelné výsledky/souvislosti nejsou známy a jsou tajeny...
Ivo Mašek (507)|21.6.2013 17:27
Mě je toto fuk (a vždy bylo). Já mám svědomí čisté. Jinak si myslím, že my v této žumpě zvané ČR máme jiný starosti, pro nás mnohem tragičtější, než nějakej PRISM. .... a mohli bysme už konečně začít zametat ten binec na našem prahu - fakt už přes něj není vidět (takovej náš "PRISM")
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 17:49
Tady pozor, pane Mašek (zažitá vykačka z důvodu úcty k lidem vystupujícím pod pravým jménem)...
Včera jsem to poměrně obšírně rozebíral s několika přáteli, četl jsem na to téma docela dost článků a v diskuzích pod nimi se právě objevují lidé jako vy, hlásající "já mám svědomí čisté"...
Uvedu modelový příklad:

Příjde k vám policie s tím, že by se ráda porozhlédla po vašem domě/bytě (důvod návštěvy ponechme stranou). Nemají soudní povolení/příkaz. Pustíte je dovnitř? Ne? V tom případě jste zahrnut na seznam podezřelých - to je právě ona hranice, která je pro právní/demokratický systém nepřípustná a zvrhává se ve zřízení totalitní.

Spousta lidí řekne, že ti, co mají důvod se schovávat (nebo hledat alternativy), mají co skrývat, jsou tudíž podezřelí (fb) - nepřipadá vám to děsivé?
Ivo Mašek (507)|21.6.2013 18:02
Já byl za minulého režimu na indexu, jeden čas sem měl zákaz výkonu povolání, měl jsem svého estébáčka a "pár" výslechů na tehdejší VB sem si také užil. Na udání a mnohokrát důvody vymyšlené. takže já tohle všechno beru z nadhledem. Ono to šmírování fungovalo už tehdy (stačilio, abyste o příslušný svátek vyvěsil pouze české praporky, a hned jste měl zavedenou složku), a stačili k tomu z pohledu normálně uvažujícího člověk obyčejné banality. bylo to dříve o trochu těžší, protože nebyl internet, nebyly mobily (ale kdo měl pevnou linku, byl abonentem na odposlech - a to se skutečně provozovalo). Dneska je to vzhledem k moderním technologiím mnohem jednodušší a bylo by spíše s podivem, kdyby toho jisté skupiny nevyužily. A není to jenom USA, jak je tady u nás za posledních zhruba 15 let zvykem všechno svádět na USA.
Apropó: Za minulého režimu, kdo pracoval na vedoucích pozicích, nebo pracovně vyjížděl do tzv. kapitalistické ciziny, nebo jinak u nás něco znamenal (vědci, špičkoví technici, atd.), tak ti všichni měli svojí složku (a mnozí se to nikdy ani nedozvěděli) a byli sledováni (někdy občas, někdy často). Tito všichni neměli absolutně žádný problém se sehnáním telefonní linky (ač v té době se čekalo na telefon i 8 let !), odposlech byl fajnovou věcí.
kevin00 (10238)|21.6.2013 18:05
Hlavně každá "sbírka informací" o lidech je velmi lehce zneužitelná a vede k zlepšení ovládnutí mas a nasměrování jich "správným" směrem. S tou správnou "sbírkou" informací je ovlivnitelnost obyvatel velmi jednoduchou záležitostí. Tyto pokusy o sledování obyvatel jsou v podstatě plošné, začínají doporučením o sledování poslanců a končí snahami jako jsou PRISM či ACTA a to vše samozřejmě je hezky zabaleno do "dobra pro obyvatelstvo". Ono ani v podstatě není otázkou proč bych se měl bát, že mě vláda špehuje, když jsem neudělal nic špatného, otázkou je PROČ mě vláda špehuje, když jsem neudělal nic špatného.

EDIT: Ivo ty to nebereš s nadhledem, ty jen nevidíš komplexní důsledky celého takového konání. To, že se to dělo za komančů nedává pravomoc k tomu, aby se to dělo pořád. BTW Samotný systém byl za to odsouzen a dnes je to "blaho". Chce se to podívat dále než jen na svůj dvorek.
Ivo Mašek (507)|21.6.2013 18:11
[QUOTE]EDIT: Ivo ty to nebereš s nadhledem, ty jen nevidíš komplexní důsledky celého takového konání. To, že se to dělo za komančů nedává pravomoc k tomu, aby se to dělo pořád. BTW Samotný systém byl za to odsouzen a dnes je to "blaho". Chce se to podívat dále než jen na svůj dvorek.[/QUOTE]
Umíš to odstranit, tenhle celosvětový problém? Já ne. (my si ani v tomto státě neumíme odstranit tu žumpu, kterou tam "nahoře" máme) A život mě naučil, že to, co nemohu změnit, tak nemá cenu se rozčilovat a zkracovat si život. Má cenu se zabývat tím, co mohu změnit. Rozčilovat se kvůli něčemu, s čím nemám šanci hnout ani o milimetr a pak z toho dostat infarkt - no myslím, že to by bylo hodně blbý
kevin00 (10238)|21.6.2013 18:22
[QUOTE=Ivo Mašek;535406]Umíš to odstranit, tenhle celosvětový problém? Já ne. (my si ani v tomto státě neumíme odstranit tu žumpu, kterou tam "nahoře" máme) A život mě naučil, že to, co nemohu změnit, tak nemá cenu se rozčilovat a zkracovat si život. Má cenu se zabývat tím, co mohu změnit. Rozčilovat se kvůli něčemu, s čím nemám šanci hnout ani o milimetr a pak z toho dostat infarkt - no myslím, že to by bylo hodně blbý[/QUOTE]

Ano pravá česká povaha, brečet, brečet, nic nedělat. S tímto přístupem se nic nezmění a já za sebe jsem rád, že jsem obklopen lidmi, kterým stojí za to aspoň "pozvednout pěst". Nebýt těchto lidí kdekoliv na světě, nikdy by nikdo nebyl v ulicích, nebyla by žádná demonstrace, nebyl by žádný pokus o nic a vše by prošlo bez jakýchkoliv problémů. Zářivým příkladem je třeba ona ACTA. Nebýt aktivních lidí, není již dnes co řešit. Tito lidé mají hodnotu, taková by měla společnost být.
Ivo Mašek (507)|21.6.2013 18:32
[QUOTE=kevin00;535407]Ano pravá česká povaha, brečet, brečet, nic nedělat. S tímto přístupem se nic nezmění a já za sebe jsem rád, že jsem obklopen lidmi, kterým stojí za to aspoň "pozvednout pěst". Nebýt těchto lidí kdekoliv na světě, nikdy by nikdo nebyl v ulicích, nebyla by žádná demonstrace, nebyl by žádný pokus o nic a vše by prošlo bez jakýchkoliv problémů. Zářivým příkladem je třeba ona ACTA. Nebýt aktivních lidí, není již dnes co řešit. Tito lidé mají hodnotu, taková by měla společnost být.[/QUOTE]
Já byl kdysi součástí té skupiny lidí, která něco dělala a podařilo se jí, alespoň tou špetkou práce, změnit režim. A nastavený to bylo dobře. Stálo mě to zdraví (sem člověk, který bere prášky ráno a večer a spoustu příjemných věcí nesmí) a díky občanstvu je to všechno v loji. Skoro všichni všechno svádí na disent a na ty, co jim pomáhali. Ono je to nejjednodušší. Člověk aby v této zemi tajil svojí minulost, aby na něj nebyla hozena spoluvina za dnešní svinstvo, s kterým my nemáme nic společného.
Kašlu na to. Žiju jenom jednou. A je skutečně faktem, že člověk by se měl snažit v těch věcech, které má šanci změnit. Nějaké odposlouchávání, v kterém jedou velmoci (není to jenom USA, je to i ČLR, také si smáčí Rusko a jede v tom i EU, která pokrytecky brečí v USA, co že si to dovolují vůči Evropanům) prostě nelze změnit (to by asi musela být světová válka)
john (877)|21.6.2013 18:50
[QUOTE=Ivo Mašek;535408]Nějaké odposlouchávání, v kterém jedou velmoci (není to jenom USA, je to i ČLR, také si smáčí Rusko a jede v tom i EU[/QUOTE]
zapomel's na Israel
Neregistrovaný (0)|21.6.2013 19:24
Je prekvapive, ze to nekoho prekvapuje. Monitoruje se provoz vsech moznych protokolu, zpristupnuji se soukroma data a jak uz tu mnohokrat padlo, pochopitelne nejen v USA. Ted to dostalo zase hezke jmeno a skandalni odhaleni; ale faktem je, ze nejde o nic neobvykleho ci noveho (Echelon taky neznel spatne, lec doba si zada neco neotreleho). Samozrejme, samotny princip a pocit jisteho ohrozeni soukromi neni nic pekneho, na druhou stranu - postaci pobyt chvili treba na facebooku a zda se, ze rada lidi ani zadne nepotrebuje;)
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 19:53
Ivo Mašek->
Rezignace? :-) Nojo, to je těžké - jak se rvát se 75% většinou, která na to "hází bobek". Ale z tohoto pohledu si vlastně protiřečíte, vždyť s tímto přístupem svůj/náš dvorek nezametete...
Spousta lidí se dovolává na to, že je to (technologie) problém stárnoucí legislativy. Já to vidím jinak, je to otázka výchovy/vzdělání - školství, to zde hraje prioritu stejně, jako v mnoha jiných "státotvorných/demokratických" oblastech.

Osobně si myslím, že PRISM slouží spíše k účelům (kontra)špionáže v trojúhelníku USA/RUS/China. Bohužel, vzhledem k dalším souvislostem, ovšem nemůžeme vyloučit, že jde o nástroj režimu k identifikaci a následnému potírání oponentů.
kevin00 (10238)|21.6.2013 20:01
[QUOTE=TEeNAGEnt;535415]Já to vidím jinak, je to otázka výchovy/vzdělání - školství, to zde hraje prioritu stejně, jako v mnoha jiných "státotvorných/demokratických" oblastech.[/QUOTE]

To jde všechno ruku v ruce. Vem si jak je na tom dnes školství, co se dělá pro vzdělání národa, jak jsou distribuovány informace mezi lid, atd, atd. Dneska se vše zaobalí do copyrightu a "duševního" vlastnictví a je to. Není žádný zájem vzdělávat lidi, to je proti kapitalismu ... je to složité, chce to vytrvalost a hodně lidí se zájmem o zlepšení stavu. Řeknu Ti to takhle, včera jsme se v Ústí nad Labem sešli u kulatého stolu jako iniciativy a drobné strany chtějící "lepší zítřky" a hádej kolik se nás tam sešlo ... 9 lidí. Dokud tu budou fungovat lidi typu Ivo "nic nemá cenu, nezměníme to, prďte na to", tak to opravdu nepůjde :/
Ivo Mašek (507)|21.6.2013 20:26
[QUOTE]Dokud tu budou fungovat lidi typu Ivo "nic nemá cenu, nezměníme to, prďte na to", tak to opravdu nepůjde :/ [/QUOTE]
Prosil bych neurážet !! Já svého času udělal dost, víc než valná většina. Nejsem už nejmladší. Co udělala tvoje generace, co přišla po nás? Tu žumpu, co tu teď máme?
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 20:28
Optimismus rozhodně není na místě, na tom se shodnu jak s panem Maškem, tak s tebou... Pokud už nějaká iniciativa vznikne, je často hnána čirým entuziasmem - naivitou, a vystřízlivění bývají velmi krutá. Proč se naše děti nevychovávají k práci na opensource, proč vychováváme otroky Makrohardu, kterému bychom měli dle logiky věci věnovat tolik prostoru, jaký dnes věnujeme linuxu (je zmíněn no)...

Jak jsem tady popsal v modelovém příkladu, pokud se doženete k tomu, že si na jeho základě uděláte mezi občany osobní statistiku, zjistíte, že jsme...
Georginek (2957)|21.6.2013 20:40
A uz je to tady zase. Ano, to, co se ted deje je hnus ( a to sem si to zvolil a nestydim se za to - pac to bylo nejmensi mozne zlo ), nicmene se na to stejne zase zapomene az to zacnou propirat media, stejne tak jako na Ratha, Grosse, Bartu atd...... Bude tam jinej sasek a pojede se dal. A nic s tim delat nemuzem. A co si budem povidat, male strany a ob. iniciativy jsou naprosto k nicemu, falesne nadeje a plejtvani penez. My potrebujem 2 partaje, at se stridaj, jako v USA ci GB a pak se da delat nejaka zmena.......
BTW: Keve, jdes zejtra do Duxu????? :D:D:D:D

K PRISMu - ani me to moc neprekvapilo, spis me prekvapilo, ze se to dostalo ven.........

Prvotni drzost byla zavreni Dotcom (a) a toto je jeste vetsi hnuj nez se dalo cekat..... :D

Ivo - Co sme si zvlolili, to mame....... a nic s tim neudelame - zvoneni klicema se opakovat nebude - na to je nase spolecnost moc lina a tupa.........
kevin00 (10238)|21.6.2013 20:44
[QUOTE=Ivo Mašek;535419]Prosil bych neurážet !! Já svého času udělal dost, víc než valná většina. Nejsem už nejmladší. Co udělala tvoje generace, co přišla po nás? Tu žumpu, co tu teď máme?[/QUOTE]

Nemyslel jsem Ivo jako urážku, pouze jsem vzal příklad tvého "nemá cenu".
BTW Moje generace určitě neměla možnost vytvořit tuto žumpu, neboť v té době má generace tahala kačera ještě po dvorku za provázek. Ostatně povyšování "jsem udělal víc než vy" zde rozhodně není na místě. Každý se snaží podle svých možností. Jestli si myslíš, že jsi jediný, který kdy něco udělal, tak se mýlíš. Hanit práci jiných umí každý a to ať vzdělaný či nevzdělaný, ale ocenit i třeba málo co kdo udělá umí už pouze ten vzdělaný a hlavně ten, který ví sám moc dobře jaké to je. O to víc je pro mě alarmující zjištění, že člověk, který tu hlásá jaký nebyl "hrdina" nyní lidem říká, že se mají na všechno vyprdnout.
BTW2 Ač si to možná neuvědomuješ, tak sám máš přičinění na tomto stavu. A to nejen tím "nic nemá cenu" ale i samotným odrazováním svého okolí. Mě třeba rozhodně již nezvrkláš, ale člověka který by třeba něco udělat chtěl a začíná, tak ano. Pak si ale nestěžuj, když sám šíříš "neaktivitu".
czhunter (775)|21.6.2013 21:42
[QUOTE=kevin00;535404]To, že se to dělo za komančů nedává pravomoc k tomu, aby se to dělo pořád.[/QUOTE]Jenže ono vůbec nejde o pravomoc, jde o možnost to dělat*
Pravomoc k tomu nikdo nemá, třeba ji ani nedostane, ale pokud je to _možné_ (zejména technicky), tak špicluje, a o schválení veřejnost rozhodně žádat nebude.

Klidně si Američané můžou tento systém zakázat. A vznikne ještě lepší, ještě utajenější, ještě přesnější systém sledování. Protože je to lákavé. A protože někde hluboko jsou lidé, kteří za tím stojí, a jejichž jméno se v médiích nikdy neobjeví.

Je to rezignovanost? Snad ano, ale také znalost toho, jak se "systém" chová.


* stejně jako USA třeba nemá pravomoc někoho zadržovat v Guantanámu, stejně jako ty nemáš pravomoc vyrábět drogy nebo jezdit rychle - děje se to, protože lidé pravidla porušují, když z toho mají zisk.
miniprog (38)|21.6.2013 21:50
Inu, pokud by ten, kdo nás na síti hlídá, to dělal čistě za účelem, který je společensky uznávaný (ochrana práva a bezpečnost), potom by to pro mě bylo stejně bezproblémové, jako stáhnout kalhoty před lékařem. Bohužel to zpravidla funguje jinak. Nejprve je tento zásah do soukromí schválen jako ochrana před nebezpečnou kriminální činností, ale posléze se stává nástrojem k udržení politické moci a trestání, případně vydírání nepohodlných lidí. Nakonec začne sloužit k tomu, aby udržel lidi na uzdě a vyvolával strach. Podívejme se na současnost. Máme úžasnou síť, která poskytuje a shromažďuje neuvěřitelně praktické informace o lidech a pro lidi. Typickým příkladem je Google nebo Facebook. Ale jednoho dne, až nastane nešťastná doba, se to stane naším velkým zlým bratrem, kterého se budeme bát. Už jen placení kartou o nás říká mnoho. Za chvíli nám budou tvrdit, že kdo platí v obchodě hotovostí, je podezřelý. Budou se nás snažit zcela zaplést do světa, kde o každém vše víme a nikdo nemůže rebelovat. Každého podezřelého rebela zamáčkneme v zárodku, ještě než vytáhne tykadla, a budeme mít stádo poslušných ovcí. A všichni budeme šťastní, že lumpové nemají šanci. Ovšem pozor, každý děláme v životě něco "nesprávného", ale zatím to bývá skryto (překročení rychlosti na vozovce, stahování hudby a filmů). Ale jednoho dne se budeme bát každé takové hlouposti.
Myslím, že zatím tomu tak není, ale buďme hodně opatrní a všímejme si toho, aby se z našeho úžasného pomocníka nestal obávaný diktátor.
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 22:02
Všimli jste si toho nepoměru údajných kapacit zařízení PRISM a zatím uveřejněných počtů požadavků NSA u velkých hráčů?
TEeNAGEnt (0)|21.6.2013 23:34
Pánové, to máme celé USA a to včetně informací, které o sobě ani sami občané neví. A ještě máme dostatek kapacit na "hájení národních zájmů" v zahraničí - co na to říká burza v posledních dnech? Rozhodně nebude od věci se začít učit Platónovu ústavu...
regine (41)|22.6.2013 00:06
Považuji PRISM za samozřejmost, a kdo v to nevěřil, tak je naivní idealista. Zdrojů k našemu soukromí je od pradávna spousta - pošta, hospoda, telefonní hovory, satelitní hovory... Údajně ústředí pro tehdá východní Evropu bylo/je v Anglii a dokáží za vhodných podmínek odposlouchávat i rozhovory z málo výkonných radiostanic umístěných v kamionech.
Technologie na to jsou. Jak jinak bychom mohli získat data z nízkovýkonných vysílaček satelitů opouštějících naši Sluneční soustavu?:slug
Jen toho kluka lituji, že si spackal život pro nějaký ideál.
TEeNAGEnt (0)|22.6.2013 01:01
Pánové, dovolte mi abych udeřil se vší, sobě vlastní, zlomyslností. Možná některé z vás popudím tou Platónovou ústavou, řeknete si "Haha, špatný vtip, na co si hraješ?" Je to tak trochu má úchylka, rýpat se v hounech a myslích lidí - jak sami uznáte, těžko pomoci člověku, jehož biblemi jsou Orwellova 1984/Farma zvířat, Mooreovi Watchmeni, jehož trojedinným bohem je Dick/Bradbury/Lem a jenž se masochisticky vyžívá v atmosféře 50. let v USA, a studiu sekt/mimoprostorových ústavů... To, že tento svůj příspěvek píši po půlnoci, má svůj symbolický význam.

Kolik lidí si je ochotno připustit k tělu myšlenku, že v přímém přenosu sledovali vraždu svých blízkých, tisíců lidí, kterou zosnovala jejich vlastní vláda? Kolik lidí je ochotno na to jen pomyslet ve stavu, kdy jim taková vláda poskytne střechu nad hlavou, sociální jistoty a další civilizační výdobytky? Kolik lidí je ochotno vzdát se cesty do níž polovinu života investovali své prostředky? Na druhou stranu, připustíme, že se takoví lidé najdou - co udělají? Skončí v další iluzi jediného správného a spravedlivého systému? U sekty? U teroristů? Znáte, často dosti zlehčované, paradigma kognitivní disonance?

Dost často se stává, že taková liška vracející se od lesa, kam se uchýlila po nezdaru při snaze získat a dosáhnout na hrozny spravedlnosti, má vzteklinu... Trpí, a morálka velí ji utratit... A je velký rozdíl mezi tím utratit a nechat utratit...

Víte koho je domovem stát Utah? Jaké jsou, nebo mohou být jeho/jejich pohnutky? Připadá vám to k smíchu a říkáte si, že jsou to malí lidé a malé věci, že se vás to netýká? A co na to "Tajemná stavba na Křivoklátsku"?

Dobrou noc a hodně štěstí, kolegové...
czhunter (775)|22.6.2013 10:21
[QUOTE=TEeNAGEnt;535438]Víte koho je domovem stát Utah?[/QUOTE]Sionistická Wikipedie říká, že 2 763 885 občanů dle sčítání z roku 2010.
TEeNAGEnt (0)|22.6.2013 12:04
No, na wikipedii se člověk dočte spoustu věcí. Příkladně to, že to byly USA, kdo sponzoroval podivná uskupení v Afghánistánu během sovětské invaze v 80. letech (voni ty hurá akce, obvzláště s celebritami v čele, rádi). O kousek dále, obecně díky internetu se rovněž dočteme, že úroková sazba FEDu se od konce roku 2000 snížila ze 6,5% na 1% v roce 2003...
escd14 (0)|22.6.2013 18:34
Ako uz bolo spomenute, kazdy, kto je zbehlejsi v IT oblasti uz davno vie, ze na Internete navstevovana stranka zaznamena aj pocet kliknuti mysou na stranke a z ktorej IP sa klikalo. Nebezpecne je to, ze vsetci ostatni uzivatelia maju falosny dojem anonymity Internetu a mnohokrat o sebe prezradia velmi citlive informacie, dokonca uplne dobrovolne. A to ci uz v diskusiach - radoby anonymne pod nejakym nickom, alebo priamo na FB zo svojim profilom a fotkou. Tiez mam pocit, ze niektori ludia asi nepotrebuju chranit svoje sukromie, ked davaju statusy na FB o tom co prave robia, kedy idu na dovolenku a co mali na obed. Velakrat mi boli podozrive tie velkoryse navhry FB, ze mam na uploadovanej fotke oznacit menom svojich priatelov, alebo otazky typu, kde bola tato fotka nasnimana. Takisto asi treba spravne vyplnit kompletne profil, kde zijem, moj stav, vsetky skoly, vzdelanie a byvale a sucasne joby. Asi ked to vyplnim, tak budem happy ze mam kompletny profil a ze to ostatni priatelia vidia, v skutocnosti vsak usetrim pracu tajnym sluzbam, keby ma nahodou z niecoho podozrievali v buducnosti. Udavanie polohy radsej ani nebudem komentovat. Skratka FB mi pripada ako dokonala databaza informacii o ludoch (a tych ludi je velmi vela ktori uzivaju FB). Su zname pripady, ked uzivatelka na FB pred 5 rokmi vymazala urcite fotky z FB a tie neprekvapujuco zostali na serveri FB. Internet je bezpochyby velmi silne medium, ktore vie byt velmi uzitocnym zdrojom informacii pre ludi. Lenze kazda minca ma dve strany. Vsetko je totiz monitorovane, zaznamenavane, samozrejme tajne sluzby by triedenie, prehladavanie a filtrovanie tohto kvanta dat nemohli pokryt ludskymi zdrojmi, preto to robia automatizovane roboty, ktore hladaju klucove slova v komunikacii. Vsetko co je dobre a uzitocne, sa da aj zneuzit na ine ucely. Technologie za par rokov pokrocili raketovym tempom dopredu, vyvoj v tejto oblasti je velmi rychly. Dnes su totiz mozne veci, ktore sa kedysi pred par rokmi javili ako ciste sci-fi. A kauza PRISM? To je len spicka ladovca, vzdy sa najde nejaky "nepriatel statu", ktory nieco vynesie na svetlo sveta, co bolo akosi verejnym tajomstvom, lenze media nemaju zaujem velmi o tuto temu, media chcu totiz sokovat ludi spravami, aby zvysili sledovanost, preto sa dozvedame same negativne veci zo sprav, typu koho zavrazdili, kde boli povodne, kde horelo, kde nieco vybuchlo, kde bolo zemetrasenie, atd. Zrejme takyto druh sprav ludi najviac zaujima, lebo inak by uz tu strukturu sprav davno zmenili. Okrem toho, kazda kauza co vyjde na povrch, sa musi pod tlakom z viacerych stran rychlo zamiest pod koberec, aby to nebolo v centre pozornosti ludi a aby sa na to co najrychlejsie zabudlo. A pokracuje sa v tichosti dalej, len sa prijme opatrenie na prisnejsie previerky agentov tajnych sluzieb, aby sa to uz nestavalo. Aj mna prekvapilo, ze na to ten chlapik mal odvahu to pripomenut, pretoze chciet to s ludmi dobre v dnesnej dobe sa vobec nevyplaca. Muselo ho to naozaj trapit, ked to spravil. Pre americke tajne sluzby bude teraz spionom a nepriatelom cislo jedna, ktory zradil a ohrozil "narodnu bezpecnost". Ti ho samozrejme obvinia aj z kradezi majetku amikov a z toho, ze ma nedoplatky na dani z metly. Ale jak se rika: Na kazdy prase se uz vari voda. Na kazdeho raz moze dojst a ani taki lumpi, aki su v tajnych sluzbach amikov, pripadne v politike, alebo v pozadi - nie su nedotknutelni a verim, ze ak sa v danom momente normalni ludia spoja a budu sudrzni, tak je sanca to zmenit, len aby uz nebolo prilis pozde. Tlak verejnosti ma dost velku silu, ak je za nim dost ludi. Pre mna je Swendon HRDINOM, ktory sa nebal postavit sa proti lumparne a upozornit na nu. Dufam, ze mu niektora nemanipulovana a samostatna krajina udeli azyl, aby mal vobec kde zit, aj ked si myslim, ze sa bude musiet do konca zivota skryvat a nebude mat pokoj, vratane odpocuvania a prenasledovania agentmi-patriotmi, paradoxne tymi metodami, na ktore sam upozornil. :-)
escd14 (0)|22.6.2013 18:57
Este je tu ina moznost, ktora sa zda byt dosti pravdepodobna. Amici si svojim zasahovanim a rypanim do veci, ktore sa ich netykaju, z titulu, ze su solidarni a ze su "pani sveta" stihli narobit kopu nepriatelov medzi krajinami, takze sa natiska hypoteza, alebo spekulacia, ze za tymto moze byt v pozadi mocenska hra. Totiz ten chlapik je byvaly agent a musel vediet lepsie ako ktokolvek iny, co ho caka, ked toto urobi. Osobne si myslim, ze musel mat vacsiu motivaciu, ako len to, ze chce dobre ludom a urcite by sa nasla spusta bohatych a mocnych ludi z krajin, ktorym amerika proste nevonia, ktori by boli ochotni velmi slusne zaplatit za prevalenie skandalu takych rozmerov ako je Prism a ti by mu mohli na oplatku poskytnut aj ochranne kridla. Americania uz stihli poziadat Hong Kong o jeho vydanie, takze uvidime v najblizsich dnoch ako sa to vyvinie.
escd14 (0)|22.6.2013 20:04
Update: Hong Kong je pod spravou ciny, takze mam dojem, ze ho peking nevyda, lebo cinania si nenechaju ujst prilezitost urobit nieco amikom napriek. Potom su tu este rusi, ktori by tiez nevahali dat mu azyl. :-) Cim dalej, tym viac mam dojem, ze vsetky kauzy (ci uz na Slovensku, alebo v Cechach, alebo medzinarodne skandaly) sa dostanu na verejnost, nie kvoli tomu, ze verejnost ma pravo to vediet, ale len kvoli tomu, ze urcite skupiny ludi maju medzi sebou rozpory a konfikty, proste sa nemaju v laske a snazia sa jedna druhu co najviac poskodit. Nebyt tychto rozporov, tak sa verejnost oficialne nedozvie vobec nic. A myslim si, ze ked su proti niecomu len male skupiny ludi, tak to tych hracov vobec netankuje a uz vobec im nezalezi na nejakej verejnej mienke. Skor im ide o to, aby isiel dobre ten ich "business".
TEeNAGEnt (0)|22.6.2013 22:31
escd14->
"Cim dalej, tym viac mam dojem, ze vsetky kauzy (ci uz na Slovensku, alebo v Cechach, alebo medzinarodne skandaly) sa dostanu na verejnost, nie kvoli tomu, ze verejnost ma pravo to vediet, ale len kvoli tomu, ze urcite skupiny ludi maju medzi sebou rozpory a konfikty":
No, zkoušeli to chvíli s kruhy v obilí, jakože ze začátku - s tím jak rostl komunikační šum ale přešli na největší nepravděpodobnost...

Faking uedr...

Když mluvíš o tom sci-fi...
Zapomněl jsi na alternativu, že USA se prostě rozloží - je to diktatura/mediokracie - už se založním FEDu bylo vše jasné - aneb vítejte doma kapitáne Nemo. Nebo je libo Temného rytíře? Nebo snad "ježíši kriste" Shoko Asaharo?
Děsí mě obrázky prázdných čínských megalomamonských měst, a představte si, že mezi těmito lidmi je někdo inteligentní - co to bude? Urychlovač částic/studená fůze? Biologická laboratoř? Viry? Eugenika? Chuck Norris?
TEeNAGEnt (0)|22.6.2013 22:52
Sím přesvědčená paní učitelko, veřejný kryt vstupné pět centů...
TEeNAGEnt (0)|23.6.2013 04:08
Nejsem neznaboh, libuju si ve Starém zákoně/Genesis (Egypt, Freud, Buber, Jung), ale musím zahrnout do seriálu "O dráčku Soptíkovi" i tento kult - kdo pravděpodobně vypálil Řím? Na oheň ohněm, a všechno, co řeknete/uděláte, bude použito proti vám...

Dál jen doplním...
Říká vám něco jméno Wilhelm Reich (Nikolu Teslu určitě znáte)?
Myslíte si, že Superman je takové neškodné leporelo - kdy se objevil?

Mějte oči dokořán otevřené...
TEeNAGEnt (0)|23.6.2013 05:06
A abych to nějak přetavil v zajímavé počtení na neděli, myslím, že bych to měl uzavřít vzpomínkou na "Piknik u cesty" a problém tajemství (tt - fukamizace). Vydáte-li se do hlav velikých průkopníků, necháte-li se jejich osudy pronásledovat a dojdete-li k jádru, když už budete úplně na dně, naleznete „štěstí pro všechny a nikdo ať neodejde s prázdnou“ - možná tomu nebudete rozumět, kdo by si přeci mohl přát iracionální zákonitosti, protiřečící si informace se závanem absurdna..? Dost možná prostě úplně obyčejný člověk...
hugostieglitz (907)|23.6.2013 08:36
Meze svobody
Pojem "lidská práva" je tak nezřetelný, až se zdá, že je nafukovací. Už dávno se vymkl rozumnému souznění. Že je otroctví hrubý prohřešek proti základním lidským právům, snad není pochyb. Odsoudil ho už papež Evžen IV. ve 14. století. Tady asi není prostor k pochybám. Ale patří "právo na slušné bydlení" k základním lidským právům? Skandál kolem NSA se týká lidského práva na soukromí. Toto právo na soukromí by bylo jasně a nezpochybnitelně porušeno, kdyby stát občany sledoval a odposlouchával a výsledky by protiprávně zneužíval ať ve prospěch státu, nebo ve prospěch mocenských struktur a soukromníků s nimi spojených. To by samozřejmě byl zásadní a skandální přešlap zasluhující vyšetření, potrestání a systémovou nápravu, aby se nic podobného neopakovalo. V daném případě ani Snowden nedoložil, že by se něco podobného jakémukoli americkému či jinému občanovi dělo.
Stát musí telekomunikaci sledovat a analyzovat, protože je to prostředí pro nezákonnou činnost v mnoha podobách. NSA se zabývá bezpečností Spojených států. Naše policejní orgány dosáhly v poslední době pozoruhodných výsledků také díky sledování a jistě se do odposlechů dostaly i hovory občanů zcela bezúhonných. Nikdo ale nepřišel na to, jak vytipovat mezi množstvím bezúhonných občanů toho úhonného, který si sledování zaslouží – tím spíš, že o úhonnosti či bezúhonnosti může finálně rozhodnout jedině soud.
Státy nezruší sledovací praxi, protože na rozdíl od žurnalistů mají za občany odpovědnost. Naopak, je jisté, že metody sledování budou stále sofistikovanější. Zdokonaluje se rozpoznávání tváří a realizuje se analýza chování. Věřme, že už v dohledné době nebude možné jen tak někam položit batoh a odejít od něho, jako to udělali ti dva slušní čečenští chlapci, nad nimiž teď hořekuje jejich matička. No a občas kvůli těmto opatřením vypukne skandál. Vyvolaný člověkem, který měl to štěstí, že nebyl ve špatnou chvíli na špatném místě a že někdo nedal pytel s výbušninou zrovna k jeho nohám.
A ten skandál kolem NSA a její analýzy telekomunikačních dat? Skutečný skandál by měl být, kdyby se ukázalo, že to nedělá.

zdroj -"Neviditelný pes"-autor -Ondřej Neff
escd14 (0)|23.6.2013 11:03
[QUOTE=hugostieglitz;535471]Meze svobody. V daném případě ani Snowden nedoložil, že by se něco podobného jakémukoli americkému či jinému občanovi dělo.

Stát musí telekomunikaci sledovat a analyzovat, protože je to prostředí pro nezákonnou činnost v mnoha podobách. NSA se zabývá bezpečností Spojených států. Naše policejní orgány dosáhly v poslední době pozoruhodných výsledků také díky sledování a jistě se do odposlechů dostaly i hovory občanů zcela bezúhonných. Nikdo ale nepřišel na to, jak vytipovat mezi množstvím bezúhonných občanů toho úhonného, který si sledování zaslouží – tím spíš, že o úhonnosti či bezúhonnosti může finálně rozhodnout jedině soud.
Státy nezruší sledovací praxi, protože na rozdíl od žurnalistů mají za občany odpovědnost.
[/QUOTE]

To ze Snowden nedolozil konkretni pripady ktere by plynuli z vyuziti sberu dat v ramci PRISM, neznamena ze je tahle metoda pripustna. Ja se citim relativne bezpecne i bez toho neustaleho smirovani, proste se obcas stane, ze clovek je v nespravnou chvili na nespravnym miste, a neverim ze by touhle metodikou NSA uplne odstavila vsechny teroristy. Vzdyt se kouknete na ten Boston, taky mely tajny sluzby, vsechno co ted, vcetne PRISM a co jim to bylo platny? Dokonce si organizatori akce se vsemi SBS ani jenom nevsimli tech batohu, nebo kosu, kde to bylo. Dlouhe mesice priprav a udelaji takovou fatalni chybu zapricinenou nevsimavosti? Vzdyt oni dobre vedi, ze jakakoliv hromadna akce je velkym lakadlem pro teroristy, tak jak je mozne, ze tu akci lip nezabezpecili? To jim bylo lito tech extra dolaru, kterymi by zaplatili dalsi dohlizejici lidi? Takhle jsou ty skody mnohem vetsi a co je nejhorsi, skody na zdravi a zivotech a ty se zaplatit nedaji. Teroristi se snazi udrit necekane a pokud zrovna NSA nevi, kde to bude priste, tak jim je ten jejich PRISM stejne k hovnu, a tym padem slouzi jenom k terorizovani beznych lidi, kteri si uz ani uprdnout nemuzou bez toho aby o tom NSA nevedela.

Stat musi.... stat nemusi nic a pulku veci, ktere by delat mel, stejne nedela. Zlocinci a lide, kteri porusovali zakony byli lapani starymi dobrymi metodami uz v case, kdy o nejakem internetu a terorismu nebylo ani zminky. Proc to tak nejde dnes a proc teda museji smirovat? Protoze jsou to liny vsi, kteri si radi usnadnej praci. Stoji za to porusit pravo na soukromi nekolik milionu lidi, jen aby odhalili 3 teroristy rocne? Ty utoky oni vubec timhle neomezi, vzdyt se kdekoliv muze najit nejakej psychopat, kterymu prepne a postrili par lidi ze svojich osobnych pohnutek. A pokud o tom nikomu nebude telefonovat, nebo neda status na FB nebo Twitter, v zneni: nejak se nudim, ja jdu par lidi odprasknout, nebo polozit bombu, tak budou stejne vedet hovno a neovplyvni to vubec. A kdyz se mluvi o tom v Americe aby se sprisnil zakon o drzeni zbrani, tak ho nikto nepodpori, protoze se logicky vsichni boji o vlastni bezpecnost a svou rodinu. Kdyz se nechtej vzdat zbrani, tak s temito utoky budou muset bohuzel i v budoucnu pocitat. To jinak nejde. Neco za neco.

V minulosti bylo mnoho diktatur ktere potirali ruzna lidska prava, i dnes jsou tady krajiny, ktere to delaji schovane za nejruznejsi idealy a myslenky. Proc by to melo byt i dnes respektovano, kdy uz jsou zakladni lidska prava o neco lip dodrzovana? To z nas maji byt novodobi otroci, kteri pracujou, dostanou nejaky penize, ktery nasledne utrati, aby prezili a dal nemaji nic, jenom prezivaji? A mame si po tech par pravach kterymi dnes disponujeme, nechat slapat? Staty maji za obcany odpovednost? Tak to je zajimave, ze by citili odpovednost v tomhletom a za to, ze nejsou schopni zabezpecit svym obcanum slusnou praci, socialni istoty, bezplatnou zdravotni peci a vcelku dustojny zivot, za to odpovedni nejsou?

A co se tyce toho jak se ke vsemu stavi bezni lide, tak ja som si velmi dobre zapametal jeden vyrok z cias Svatopluka, ktory mal synov. Ked uz bol stary a nevladny, nechal si k smrtelnej posteli zavolat svojich synov a nechal doniest zvazok prutov. Vytiahol jeden z tych prutov a povedal svojim synom: Zkuste tento prut zlomit. Vsetkym sa podarilo ten jeden prut bez problemov zlomit. Potom im Svatopluk podal vsetky pruty v jednom zvazku a poziadal ich, aby ich skusili zlomit. Akokolvek to vsetci skusali ani jednemu sa to nepodarilo. I Svatopluk riekol: Vidite synovia moji, ked budete bojovat kazdy len za seba, tak vas hocikto lahko porazi. Ak ale budete drzat spolu a budete sudrzni, nikto vas nezlomi ani neporazi.....

Z toho vyplyva, ze kym nieco bude vadit v tomto systeme iba par jednotlivcom, alebo malej skupine ludi, tak ti nic nezmozu, nikoho to nebude zaujimat taky mensi odpor. Ludia nemaju ani potuchy, aku by mali silu ovplyvnit a zmenit hocico na tomto svete, keby sa zjednotili za spravnu vec a boli sudrzni. Napr. ked sa zdvihla obrovska vlna odporu proti ACTA - a vyslo to, zavazil ten odpor, malo to vyznam. Lenze asi ludia maju hrosiu kozu a musi prist nejake naozaj velke svinstvo aby s tym bojovali. Su unaveni, maju svoje starosti a viac ich trapi to, ze nemaju z coho zaplatit neumerne vysoky nedoplatok za kurenie ci plyn. Alebo rozmyslaju, ci si kupia len rozky, alebo cely chlieb. Nezamyslaju sa nad svetom a nad systemom, ktory tu vladne. Ani sa niet comu divit, malokto este nie je znechuteny z tych politickych debat, kde na seba len hadzu spinu, alebo z tych skorumpovanych politickych hovad, ktore si vzdy najdu nejaky valov, kde je toho este dost, alebo z toho neustaleho masirovania mozgu stupidnymi reklamami, ktorymi sa snazia z ludi robit poslusne ovecky. Konzum. Vsetko je diktovane. Tento rok su v mode zelene ponozky, takze vsetky ostatne ponozky vyhadzeme, kupime si zelene a tie budeme nosit, aby sme boli IN. Nabuduci rok vyhodime zelene, lebo budu v mode hnede, atd. Sme ako pokusne kraliky, skusaju na nas, kolko toho este znesieme.
hugostieglitz (907)|23.6.2013 11:32
ono to bez "šmírování" nejde.Šmírovat se bude čím dál více ať už tajné služby nebo firmy jako google ,facebook atd,avšak normálně uvažujícím lidem to nevadí pouze idiotům co na internet nahrávají svůj život v neskutčných detailech od fotek svých dětí až po s kým se kde vyspali a co kde ukradly,nemluvě o osobních údajích a heslech typu 1234,qwertz,heslo.
Jinak v tom žádnou konspiraci nehledejte,sběr informací je starý jako lidstvo samo a co se týče dnešní doby jsou pro mě více nebezpečné drby od sousedky než informace co má o mě např CIA nebo NSA
Ivo Mašek (507)|23.6.2013 12:08
Ono se šmíruje i u nás. A šmírují soukromé firmy, a pak si ty informace navzájem prodávají (je to celkem lukrativní zboží). Toto šmírování je mnohem nebezpečnější, neboť jeho výsledkem je nabourání se do vašeho soukromého života. Ale v žádném případě toto šmírování neodhalí magora, co si na lavičce na nádraží (tržišti, obchodu, atd.) "zapomene" baťůžek.
Kupodivu, to nikomu nevadí, nikdo si nestěžuje, nikdo o tom nepíše, jako tady. proto jsem tu na počátku psal cosi o zametení vlastní žumpy. V této zemi se vojenská rozvědka zneužila ke šmírování soukromých osob. A zaúkolovala je osoba, která k tomu nemá absolutně žádné oprávnění. To je něco neslýchaného. Žádné stížnosti tu tady nečtu, nikomu to nevadí, nikdo to tu nepřipomíná. Ale jak se něco šustně v té zlé Americe, tak je tu poplach. Směšné, hodně směšné. Přitom obdobné věci dělají převážně lidovědemokratičtí číňani a hodní rusáci. Akorát, že pokud někdo od nich něco vyzradí, výzvědná služba těch států si je rychle najde a zprovodí ze světa. A protože u těchto jistě velmi demokratických států existuje propracovaná cenzura, tak se vy, co se tu tak rozčilujete, nedozvíte nic.
Jinak já, jakožto prostý občan této žumpy-země, který má už svůj věk, má rodinu, má děti a je rád, že ještě má slušně placenou práci, mám svých vlastních starostí více než dost. Fakt se nenudím
Apropó: víte co to je počítačová hygiena? Dodržujte ji hlavně na tom internetu a bude to dobrý.
Ivo Mašek (507)|23.6.2013 14:30
Ještě bych ohledně toho šmírování dodal něco, o čem většina z vás asi nemá ani tušení. V této zemi se monitorují určité diskuze. Hádejte, na čí je to příkaz. Monitorují se např. svobodné názory ohledně romské otázky. Jenom já už musím mít záznamů požehnaně. A víte, že mě to vůbec nevadí? Ale otázka zní trochu jinak. I zde je určitá skupina lidí, která má k romům, řekněme kladný vztah (nebudu ty jednotlivce jmenovat - bylo by to zde nefér). Co oni na to, že se zde špicluje, defacto v jejich zájmu? Vadí jim to?, nevadí jim to? Jsou k tomu lhostejní? Je jim tohleto šumák?
Vede se monitoring i na spoustu dalších věcí. Svýho vlastního špiclování máme ve vlastní zemi požehnaně. Ale my (respektivě ti naivní, co spoustu věcí neví a ani netuší) se budeme starat o něco v jiné zemi a nedej Bože, do těchto předem prohraných zápasů budeme cpát peníze od daňových poplatníků. Řekněme si nejdříve priority. A prioritou číslo 1 by mělo být začít u nás, nemyslíte?
Apropó: býval jsem na indexu za totality, jsem na indexu i dnes. Fakt, velký pokrok byl u nás učiněn, to jeden žasne.
Pupak2 (1)|23.6.2013 15:17
To,co se provalilo, je jen špička ledovce. Šmírování je jen předstupeň k ovládání mas ve společnosti a to nejen v Americe. Jde o problém celé tzv. vyspělé části světa,která se honí za nesmyslem "trvale udržitelného růstu" a v jeho jménu postupně proměňuje své občany v tupé stádo konzumentů. Plundrování přírodních zdrojů, likvidace životního prostředí,likvidace rozumu a jeho nahrazení reflexivním chováním reagujícím na všudypřítomnou reklamu. To je cíl nadnárodních korporací,které postupně nahrazuji lokální vlády, neboť politici jsou dnes jen figurky, které hájí jejich zájmy bez ohledu na zájmy národní a společenské. Nejde jen o šmírování ze strany státu. Podívám se na stránky výrobce laserových gravírek a za pár minut mi Google vnucuje reklamu na laserové gravírky svých klientů. Není tohle stejné? Já se domnívám, že ano. Před permanentním vymýváním mozku je čím dál tím těžší uniknout, pokud se člověk nechce zcela izolovat od světa. Američanům stačilo shodit dva baráky, aby za pár let dostali 250 miliónů lidí zcela pod kontrolu. Milióny kamer na každém rohu,v každém mobilu a každém PC. Většina lidí si své šmírovací prostředky sama ochotně zaplatí. Big brother by se nestačil divit, jak to jde samo.
czhunter (775)|23.6.2013 15:47
[QUOTE=Pupak2;535503]To,co se provalilo, je jen špička ledovce. Šmírování je jen předstupeň k ovládání mas ve společnosti a to nejen v Americe. Jde o problém celé tzv. vyspělé části světa,která se honí za nesmyslem "trvale udržitelného růstu" a v jeho jménu postupně proměňuje své občany v tupé stádo konzumentů [...] Big brother by se nestačil divit, jak to jde samo.[/QUOTE]Tak a teď uvidíme.

Pokud máš pravdu, bude tento post do pár hodin smazán a ty budeš jakožto nepřítel systému zastřelen za úsvitu v horách.

Pokud se to nestane, stále ještě máš svobodu projevu a není to tak hrozné, jak píšeš.
Neregistrovaný (0)|23.6.2013 17:50
Co myslíte po padu dvojčat nastalo šílenství v americe a začalo se zabezpečovat to vše vyustilo v tohle šmírování
Pamatuji komunisty a pište si že svýho času po prohlédnutí a dva roky kandidatsví na člena strany + nasledné odmítnutí vstupu do strany byl pěkný pruser takže pane Ivo Mašek víme o čem mluvím a o čem vy.Coby 53 letý stařík :-) už něco pamatuji STB a pod.
a aby bylo jasno všechny republiky mají tu svou s agenty a pod a že prý skončila studená valka blbost vše jede dál jen už jiné technologie ovládly svět.
Furt je to jen boj o koryta a suroviny Ochrana republiky a pod.
Demokracie je svým zpusobem utopie jako marxizmus Každá ideologie je krásná ale pouze na papíře jakmile ji dostanou lidé do praxe vždy se to zvrhne. je to staletími ověřené.
Mužete mě klidně kamenovat za svým si stojím a vím proč.
TEeNAGEnt (0)|23.6.2013 19:24
Neregistrovaný->
:-)


Odmítám společnost, která mě předem neinformuje o sběru a charakteru sbíraných dat, a pravidelně neohlašuje přehledné výsledky/statistiky, ze kterých mohu sám čerpat v budoucím životě.

Snowden dle všeho udeří/udeřil přesně na místech, která s tím mohou něco udělat, dochází vám, jak je Evropa malá, zmítaná, mnohdy zvenčí zasetými, vnitřními konflikty?
TEeNAGEnt (0)|23.6.2013 19:35
Ten člověk něco musí vědět, pánové - dle všeho má nějaký ten trumf/pojistku.
Luk Skywalker (82)|23.6.2013 20:35
Je to lumpárna první třídy, ale vůbec mě to nepřekvapuje. Orwell měl pravdu, ale nebude to jak tvrdil v totalitním systému, ale v té naší tzv. demokracii, kde nám kradou jedno právo za druhým, až budeme všichni šťastní chodit na ministerstvo lásky.
Amíci zase pyskují, bo si myslí, že demokracie a jejich svobody nejsou mýtus, ale všichni víme, jak to s tou jejich "svobodou a právy" je, když jde o státní bezpečnost.
Neregistrovaný (0)|23.6.2013 21:03
Již sem psal53 lety :-) proč anonymmě vím proč
Pravě sem tak tochu študoval tu naší sametovou revoluci a taky co vše nasledovalo Sory za to že to sem dávám ale pravě před chvílí mi hnul žlučí jeden od nás z prace co byl na Vaclaváku v tý době trochu sem se šťoral v tech našich vedeních a pod Lidově vše pokračuje dál co komunisti rozkradli a svým po svém zas dali dohromady je nyní už nevratně pryč
V 17 listopadu šlo jen o jedno Komunistická moc byla už neudržitelná proto to dopadlo a předali moc jiným sami se šikovně stahli do pozadí a hromada z nich nyní vlastní podniky a podobně prostě nyní místo aby republika vzkvetala jde do zadlužení a buch chraň naše děti
Zemědělství v haji prumysl v haji až na par vyjímek kde se dostali poctiví k moci korupce bují jak nikdy to je naše republika lidé se bojí o práci cizinci a přivandrovalci obsazují pracovní místa
To Vše nahrává takovýmto snahám a šmírování lidí které dělá USA a ostatní země nemyslete si že ostatní země nedělají jedno a to samý jen se nenašel kdo by to vynesl ven