reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr LCD monitoru/televize

terryjohn (116)|6.7.2013 16:31
Zdravím potřeboval bych poradit s výběrem LCD monitoru či televize.chtěl bych jej používat k novému stolnímu pc hlavně pro internet,filmy a muziku,zároveň bych jej chtěl ale využít i jako televizi ke hraní her na xboxu s kinectem..Chci se zeptat zdali mi něco takového nedoporučíte,jaká je vhodná velikost úhlopříčky,doba odezvy a podobný věci...nevyznám se v tem moc tak budu rád za rady...bral bych zřejmě nějakou LCD led, plazmu bych asi nechtěl,někde jsem slyšel že je to veliký žrout elektřiny tak nevím co je na tom pravdy...rozpočet zhruba do těch 9 K.....uvídíme s čím přijdete,rád se pobavím o tom :) děkuju :)
Philips CZ (1)|17.7.2013 00:23
Zdravím, já bych volil televizor, protože z ní lze monitor udělat zcela přirozeně, zatímco naopak to bývá méně příjemné vzhledem k obvyklé velikosti monitorů. Ideální samozřejmě je mít ještě nějaký obyčejný monitor pro práci. Nechci hodnotit konkurenci, pokud byste ale uvažoval o televizoru Philips, mám to s kinectem také propojené a u hraní využívám duální režim využívající 3D jako rozdělení obrazovky pro dva hráče (každý vidí jen svůj pohled na celé obrazovce). U fitnessu přes kinect je zase zajímavý Ambilight, osvětlení, které člověka více vtáhne do dění na obrazovce. Televizory s Ambilightem pak mají obyčejně také Smart TV, takže byste patrně například nemusel na běžné surfování po netu zapínat počítač.
Přeji šťastný lov :-)
Django (7)|4.8.2013 12:14
Lepší je určitě varianta mít televizi jako PC monitor ne naopak, do uvedené ceny se vejde televize s LED podsvícením a úhlopříčkou 32 palců v nějaké obstojné výbavě, plazmy "nežerou" to je informace již několik let nepravdivá, ale není to technologie vhodná na použití k hraní her a monitoru, nehledě na to, že se nedělají plazmy s menší úhlopříčkou než 39 palců (zde opět narážíme na problém s cenou, solidní plazma by pak stála okolo 14. tis.,) za mě doporučuji tuto: http://www.czc.cz/samsung-ue32f5000-led-televize-32/124441/produkt ale záleží také na pozorovací vzdálenosti? Od toho se bude odvíjet požadavek na rozlišení, tato TV je při použití jako monitor na max 1,5 m pozorovací vzdálenosti, jako TV max 2,5m. Jinak vše výše uvedené je čistě subjektivní na základě mých zkušeností. Ještě dodatek, pokud budete mít PC připojen k televizi je internet v TV neysmysl, než něco na TV na netu najdete budet emít počítač šestkrát zapnutý a hledání je pohodlnější.