Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Movie Maker

Ahasver (42)|7.7.2013 21:07
Mohli byste mi prosím někdo napsat, jak si v Movie Makeru mám ořiznout film? Zkoušela jsem hledat a nenašla jsem. Nebo nevíte, kde bych si rychle ořízla film? Seriály mi ořizne Format Factory, ale film mu trvá příliš dlouho, notebook se mezitím zahřeje a vypne. Díky
hugostieglitz (907)|9.7.2013 08:54
co myslíš tím oříznout? pokud jakkoli změnit formát filmu( třeba z 16:9 na 4:3) tak to wmm neumí
pokud myslíš zkrátit tj.uříznout titulky nebo reklamy tak tohle by šlo
napiš co chceš s tím filmem dělat a podle toho ti napíšu v čem a jak to udělat
zsdx (2098)|9.7.2013 19:11
Ja bych spis resil to vypinani zpusobene prehratim!
hugostieglitz (907)|9.7.2013 19:24
v těhlech vedrech se to bude přehřívat pořád,teda pokud má byt na jih a teplotu okolo 30
Ahasver (42)|10.7.2013 10:10
Proč? Můj notebook není nejmladší, a já se v pc vůbec nevyznám. Stojí na skleněné desce stolu, ve stínu, aby na něj nesvítilo sluníčko.

---------- Doplněno v 10:10 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:08 ----------

potřebuju rychlý program, který by uměl pokud možno obojí, ale zatím by se mi hodilo jenom kdyby uřízl začátek a konec filmu (takový ty reklamy, titulky atd.)
hugostieglitz (907)|10.7.2013 22:37
otevři si movie maker(dále jen wmm)klikni na "import" najdi si v novém okně film který chceš upravit a klikni na "otevřít" -ve wmm se ti ukáže ikona toho filmu tak tuto ikonu(nebo obrázek) přetáhni myší dolů na "timeline" -
nyní najed v timeline myší na zelenou svislou čáru a najed do místa kde chceš udělat střih,opiš si čas tohoto snímku(např 00.01.36)nyní se vrat na začátek filmu a najed na kraj okénka začátku filmu(objeví se ti po najetí kurzoru dvojitá červená šipka)
podrž levé tl.myši a táhni do prava,sleduj čas a zastav to tam kde sis to opsala,to samé udělej zezadu,tohle platí pro ořezání zepředu a zezadu,pokud chceš z filmu sestřihat jen určité scény tak postup je stejný s tím rozdílem že na každou scénu musíš znovu přetáhnout ikonu filmu do timeline opsat si čas začátku a konce vybráné scény a opět ořezat zepředu a zezadu dle výše uvedeného postupu

export filmu-v sekci "publish to" vyber this computer v novém okně napiš jméno filmu a vyber složku kam se má film uložit a klikni dole na "next"-zde vyber "best quality" a klikni dole na "publish"-hotovo

wmm je dost neschopnej program ale na vystříháni reklam nebo titulků stačí(lze tam dodat i jednoduché titulky a nějaké přechody ale kvalita nic moc)

na profi střih videa je např Maya 2010 nebo sony vegas na postprodukci třeba adobe after effects nebo též sony vegas ale jsou to vesměs drahé programy vyžadující pro profesionální výsledek mnoho dalších placených pluginů a v neposlední řadě vysokou znalost prostředí těchto programů a znalost nastavení výstupů pro jednotlivé formáty,kodeky a kontainery
Ahasver (42)|10.7.2013 23:28
O kvalitu mi moc nejde, hlavně, aby to bylo rychlejší než doteď, ale díky, rozhodně to zkusím