reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Error 0xc000007b

hanysolo (38)|13.7.2013 17:38
Zdravim,
tenhle problém se netýká hardware, ale stejně doufám, že mi někdo poradí :-)

už cca. rok upravuju fotky v Adobe Phtoshop Lightroom 4.3 a neměl jsem žádný problém. Po instalaci hry Flat Out 2 (s kterou jsem taky dřív neměl problém) z originálního disku, to po mně chtělo restartovat PC kvůli jakési ochraně (už si to konkrétně nepamatuju). Od té doby co jsem spustil počítač už nerozběhnu Lightroom, nenaskočí žádná "loading" obrazovka, rovnou mi to napíše error 0xc000007b

" Aplikaci (0xc000007b) se nepodařilo správně spustit. Kliknutím na tlačítko OK aplikaci ukončete "

Zkusil jsem už většinu rad, které jsem dostal, stahnul jsem "náhradní" DLL, ale místo abych je nahradil, jsem je tam vůbec neměl a žádný problém to nevyřešilo. Zkoušel jsem reinstalaci, opravu a dokonce přejít na novou verzi Lightroom 5, ale pořád bez úspěchu. Prohledal jsem PC na viry avastem a aplikací "Reg Cure Pro", která mi sice dost zrychlila PC, ale pořád nevyřešila můj problém.
Napadá Vás někoho nějaké jiné řešení než přeinstalovat Windows? Bylo by to supr.

Díky,
Hanysolo
Ivo Mašek (507)|13.7.2013 18:06
[QUOTE]stahnul jsem "náhradní" DLL, ale místo abych je nahradil, jsem je tam vůbec neměl a žádný problém to nevyřešilo[/QUOTE]
Manualní dodání knihovny, která tam nebyla (tedy ne přepsání) je k ničemu a nic to neřeší. Protože ta knihovna dodatečně dodána nemá žádné vazby přes registr dat k ostatním částem programu. Ty vazby si vytvoří instalace programu. V registrech dat bys tu knihovnu měl najít (pokud tam je) a tam zjistíš (pokud je dodatečně dodána), že je pouze vytvořen zápis, ale chybí další data v dalších řádcích.
Myslím si, že reinstal WIN tě stejně nemine
VencaX (3686)|13.7.2013 18:57
Jako první bych odinstaloval StarForce, jehož ovladač se instaloval spolu s hrou a může dělat problémy. Pak bych řešil dál...
hanysolo (38)|13.7.2013 21:10
Kde najdu Starforce? Nemůžu ho najít.
Ivo Mašek : Takže ten program si z nějakýho důvodu neumí udělat potřebný vazby?
Ivo Mašek (507)|13.7.2013 21:16
Ty vazby si program vytvoří na další potřebné součásti instalací. Po instalaci tý hry (já ji kdysi měl, potíže jsem měl také - ale já zase ohledně TV v PC) se něco přepsalo a dvě knihovny (ne jedna) zmizely. Takže sem si je tam dodal ručně, jenže to bylo samozřejmě k ničemu. Byly tam pouze fyzicky přítomné.
Tu hru jsem vyhodil do koše.
VencaX (3686)|13.7.2013 22:51
Zkus tuhle utilitu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
hanysolo (38)|13.7.2013 23:17
Tak jsem stahnul utilitku a odstranil Star force, rebootoval počítač, nic se neděje. Je nějakej další krok?
VencaX (3686)|13.7.2013 23:20
Další krok po tomhle je snad jen reinstalace systému.
hanysolo (38)|13.7.2013 23:26
tak to je jenom rychlo otázka - držet se win 7 nebo přejít na 8? :D Do teď jsem nad tim nepřemejšlel.
VencaX (3686)|13.7.2013 23:38
Já bych byl pro W7, W8 mi nesedly.