Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Víkendová diskuze: Údržba a čištění počítače

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Zaklad je cistota

Pred pouzivanim PC vzdy umejt ruce, behem pouzivani treba po 4 hodinach zase umejt.......

1x mesicne vyluxovat klavesnici - po kazdej pouziti ji utiram hadrikem ( a kdyz spinka ma na sobe kryt )
    1x mesicne vycistit mysku
    1x za 2 mesice jde podlozka pod vodu a pekne vydrhnout - nesnasim sebemensi spinu - je latkova a krasne se cisti, staci mydlova voda a nechat oschnout. Plastove/sklenene/hlinikove se musi cistit skoro kazdych 14dni i kdyz je clovek poradny!!!!!
    1x za 2 mesice prach dolu z monitoru, vylestit obrazovku ( nicmene to neni nutne, pac neprskam ) - spis kvuli tomu, ze nekdo prijde, neco mi ukazuje a sahne mi na monitor - ZA TO BYCH VRAZDIL
    1x za 2 mesice vyluxovat molitanky na bedynkach a vyluxovat CASE zvenku
    1X za rok cisteni vnitrku bez rozebrani
    1x za rok cisteni vnitrku case s odmontovanim vsech komponent

1x tydne umejt stul
    1x za mesic umejt a vyluxovat notas a umejt displej
    1x za mesic vylestit tiskarnu a Routery

A V ZADNEM PRIPADE NIKDY NESAHAT mastnyma rukama pri zrani na klavesnici, mys, atd....... Vzdy jen malickem - tim nejim

Za nechutnou klavesnici, mys, podlozku s hrudkama, mysi s hrudkama, cerny cary spiny na mysi, klavesnici, stole, poprskanej monitor, vsudypritomny kabely - ktery sou videt A NEMAJ bejt nikdy videt - bych vrazdil a je mi na bliti.....
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Za nechutnou klavesnici, mys, podlozku s hrudkama, mysi s hrudkama, cerny cary spiny na mysi, klavesnici, stole, poprskanej monitor, vsudypritomny kabely - ktery sou videt A NEMAJ bejt nikdy videt - bych vrazdil a je mi na bliti.....
    Momentálně mám na notebooku položenou kalafunu a kus cínu, protože mám v práci malý stůl

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    A V ZADNEM PRIPADE NIKDY NESAHAT mastnyma rukama pri zrani na klavesnici, mys, atd....... Vzdy jen malickem - tim nejim
    Tak v tomhle bodě se shodnem, jen mě akorát dycky štve to, že na malíček mi blbě reaguje touchpad

Občasný diskutér Avatar uživatele Dash-POWER(CZ)
    Registrace
    Jun 2010

Klávesnici čistím tak, že vydlabu všechny klávesy a dám je do sáčku s horkou vodou a Jarem a pořádně promíchávám. Následně sáček vyleju do cedníku a oplachuji vodou, abych se zbavil pěny co na klávesách zůstala. V poslední fázi je sušení na utěrce či ručníku za přítomnosti fénu.

Čištění PC skříně dělám pouze hadrou. Prachu se zbavuji injekční stříkačkou s tenkou jehlou. Je to dočasná náhrada za kompresor, který by vyřešil většinu problému co se týče prachu a špíny.

Abych trochu zmírnil prašnost v PC, tak jsem si po domácku vyrobil prachové filtry z punčochy. Není to žádná sláva ale svůj úkol to plní.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DIY_anti_dust_system.jpg 
Zobrazení: 178 
Velikost: 197.8 KB 
ID: 28804  

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Tak v tomhle bodě se shodnem, jen mě akorát dycky štve to, že na malíček mi blbě reaguje touchpad
    Ja se vlastne diky tomu - kdyz vecerim v posteli a lezim na pravym boku ( jelikoz notas mam na stolicce u postele ) naucil krasne ovladat touchpad jak levou rukou ( celou ), tak pravym malickem

Občasný diskutér Avatar uživatele andrejus
    Registrace
    Jul 2011

Citace Původně odesláno od Dash-POWER(CZ) Zobrazit příspěvek
    Abych trochu zmírnil prašnost v PC, tak jsem si po domácku vyrobil prachové filtry z punčochy. Není to žádná sláva ale svůj úkol to plní.
    LOL zaujimavé - toto vydím prvý krát . Ale je to vôbec bezpečné mať na tom tie pančuchy ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Jsem pracovní bordelář. Neuchytila se u mě ani první či druhá Laplacelova metoda uklizeného pracovního stolu. A to jak v práci tak i doma. Navíc doma mi stůl u počítače slouží částečně jako modelářský stůl a tak občas odsunu klávesnici o pár centimetrů jinam a pájím káblíky. Jak v práci tak i doma mám počítače na zemi. V té změti kabelů se s vysavačem moc motat nedá takže nějaké jarní gruntování nepřichází v úvahu. V obou prostorech mám navíc koberec. Být na zemi nějaká trdá podlaha tak dám za počítač na zem malý ventilátor aby prach odháněl od počítače. Že tomu tak není moje počítače vypadají uvnitř hrozivě. Nicméně. Jednou jsem v práci zažádal o profilaxi počítačů. Vybraná firma si u nás zřidila "laboratoř" a naši zaměstnanci jim postupněš nosili počítače, klávesnice, tiskárny. Kdybych to měl zhrnout procentně tak z vyčištěného sortimentu se tak 5% následně odporoučelo do elektronických lovišť. Doma mám letitou klávesnici chicony. Nepamatuji si kdy naposledy jsem z ní klepal drobečky. Mám ji v držení snad od roku 1998 co si pamatuji. A stále funguje. V práci u firemních počítačů jsem vyměnil za 4 roky už 2 klávesnice dell u kterých přestali fungovat některá písmena. Když se někdy dostanu k tomu abych vlezl do domácího počítače (v práci to neřeším, stále funguje..a jedno murphyho pravidlo říká "když něco funguje tak do toho nezasahuj") tak dělám přesně to co každý odvrhuje..vezm,u vysavač, nasadím na rouru úzkou štěrbinu a pustím vysavač s optimálním tahem a vycucnu sajrajt. Mohl bych použít ruční pumbu co mám na vysokotlakáč člun ale to bych musel do slepa a hlavně bych si rozfoukal sajrajt po ložnici kde mám počítač. A to bych nechtěl to pak v noci nasávat. Jistě mohl bych odnést počítač jinam a tam ho vyfoukat. Proč ale když ten předchozí fungoval i s hrstmi prachu ?

---------- Doplněno v 12:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:42 ----------

O punčochách taky uvažuji, četl jsem o nich už dávno jako náhrada za mnohdy ne příliš kvalitní sítě v prachových rámečcích.

---------- Doplněno v 12:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:42 ----------

O punčochách taky uvažuji, četl jsem o nich už dávno jako náhrada za mnohdy ne příliš kvalitní sítě v prachových rámečcích.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Dojná kráva - počítače
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 23-09-2012, 20:45
  2. Víkendová diskuze: Řešíte spotřebu počítače?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 19-04-2012, 14:51
  3. Víkendová diskuze: Optimální ochrana počítače
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 04-03-2010, 13:19
  4. Víkendová diskuze: Vodní chlazení počítače
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 22-10-2009, 10:47
  5. Reakcí: 19