Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chladič pro Phenom 8450

lape (109)|19.7.2013 07:53
Ahoj.Potřeboval bych poradit s chladičem na AMD Phenom 8450.Chtěl bych něco tiššího než je originál box,který pokud ho zatížím jede na víc než 5 000 rpm a to už je docela hukot.Horší ,ale je že pokud přestanu např hrát hru,tak větrák nesníží otáčky a tím pádem i hlučnost,ale pořád se drží kolem těch 5 000,spadne to max. o pár set otáček.Cena by měla být samozřejmě co možná nejnižší,vzhledem ke stáří sestavy a tomu,že nevím jak dlouho ji ještě budu provozovat,než proběhne upgrade.
kevin00 (10238)|19.7.2013 09:50
Jen se zeptám o jakou základní desku se jedná, jaké máš moduly RAM a v jaké case je vše zavřeno (max. volná výška pro chladič). Jde o to, aby nedošlo ke kolizi s nějakou komponentou v počítači.
BTW Máš nastavenu regulaci ventilátoru v BIOSu a je chladič procesoru čistý ?
lape (109)|19.7.2013 12:56
Deska je ASUS M3A-H/HDMI,RAM kingston HyperX,comp je čistý,vše vyfoukáno.Bedna je nějaký Eurocase,číslo nebo typ nevím.V BIOSu nevím jestli to mám nastaveno.Mrknu až dojdu z páce.Ale asi jo,protože ony ty otáčky nejsou konstantní,snižují se,ale zdá se mě,že málo vzhledem k tomu,že mám teď zapnutý jen Firefox tak jsou otáčky 4470,což se mě zdá dost.
Tak ten case mám tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
JuraS. (215)|24.7.2013 15:21
Hodně záleží na tom jak designeři udělali desku. Respektive kam umístili patice pro paměti a jak vysoké a "tlusté" jsou chladič pamětí. Podle fotky z netu se to dá těžko popsat. Hodně doporučovaný chladič co mám já se ti tam nevleze na výšku. Mám case 20+něco cm širokou a ten ventilátor je tam "na knop". U artictů se podívej na alzu do diskuzí kde někdo psal do které desky se mu nevlezl. Otáčky se ti zdají dost kvůli čemu ? Kvůli hlučnosti ? Tak to chce spíš zatěsnit skříň proti hluku a nebo vyměnit ventilátory za "vodníka". Proudění vzduchu, zvlášť v tomhle vedru je důležité. Zrovna teď mám otevřená okna a ještě puštěnou kolimačku na mrazivý vzduch a přesto je tady vedro, že mi ntb na stole hučí jak úl včel. Je na snadě, že boxovaný chladič v uzavřené case (kolik tam máš ještě dalších ventilátorů) v tomhle vedru při hře sotva stíhá.
Podíval bych se po arcticích, ty jsou levné a ověřené kvalitou.
johny__g (6387)|24.7.2013 16:15
[QUOTE=JuraS.;538061]..Zrovna teď mám otevřená okna a ještě puštěnou kolimačku ..[/QUOTE]

Pobavil :D

K věci. Jestli ty paměti nemají vysoké chladiče, tak jsi omezený jen výškou chladiče. Ta EC bedna je celkem úzká, zkus si změřit kolik je místa mezi paticí a bočnicí.
kevin00 (10238)|24.7.2013 16:26
[QUOTE=johny__g;538078]Pobavil :D[/QUOTE]

Myslíš, že mu to dojde :D :D