reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sekne se po startu, nelze do biosu, po 3 minutách se rozjede win

radgrand (3)|24.7.2013 18:29
Zdravím všechny, už jsem vyzkoušel pár možností, ale ničemu jsem se nedopídil, proto bych poprosil o radu ohledně mého pc. Po výměně grafické karty (původně gtx 285) za GV-N65TOC-1G ( gigabyte gtx 650 ti) se mi stane to, že zapnu, sekne se, že nejde ani do biosu, a vůbec nic, na nic nereaguje, a po cca 2-3minutách se normálně rozjede windows 7 (64 bit) . Základní desku mám gigabyte GA-B75M-D3H. Díky za ochotu poradit
JuraS. (215)|24.7.2013 20:25
A zdroj máš jaký ? Aby vůbec stíhal...
radgrand (3)|24.7.2013 20:31
550W, to by mělo být ok. Jinak to jede bez problémů, i hry ok
Georginek (2957)|24.7.2013 21:32
Spis jde o znacku a parametry vetvi, nikolik o Watty......

Pred vymenou GK komp slapal normalne? Zkousel si tam vratit tu puvodni? - dela to taky? Jak mas pripojeno pridavne napajeni ke GK? Zkusil si zresetovat BIOS? Karta je nova? Cela sestava by taky pomohla....
radgrand (3)|25.7.2013 14:13
[QUOTE=Georginek;538108]Spis jde o znacku a parametry vetvi, nikolik o Watty......

Pred vymenou GK komp slapal normalne? Zkousel si tam vratit tu puvodni? - dela to taky? Jak mas pripojeno pridavne napajeni ke GK? Zkusil si zresetovat BIOS? Karta je nova? Cela sestava by taky pomohla....[/QUOTE]

Před výměnou šlapal normálně... Když vrátim původní kartu, je vše ok... Napájení je jedním konektorem (černým) Předchozí karta měla dva. Jinak karta je úplně nová. A ten BIOS se zresetuje jak? To jsem nikdy nedělal, zkoušel jsem jen takové věci, jako přesadit RAM, nebo jednu vyndat, atd.... Sestava je seskládaná
haunted (1)|23.2.2014 10:12
[QUOTE=radgrand;538091]Zdravím všechny, už jsem vyzkoušel pár možností, ale ničemu jsem se nedopídil, proto bych poprosil o radu ohledně mého pc. Po výměně grafické karty (původně gtx 285) za GV-N65TOC-1G ( gigabyte gtx 650 ti) se mi stane to, že zapnu, sekne se, že nejde ani do biosu, a vůbec nic, na nic nereaguje, a po cca 2-3minutách se normálně rozjede windows 7 (64 bit) . Základní desku mám gigabyte GA-B75M-D3H. Díky za ochotu poradit[/QUOTE]

Měl jsem úplně stejný problém. Po zapojení grafické karty (GTX650 Ti) do základní desky (Gigabyte H61MA D3V) se to vždy zaseklo jak píšeš, nešel spustit BIOS a Windows najely až po 2 minutách, přestože tam mám zapojený SSD disk.
Pomohlo mi: vytáhnout grafickou kartu a monitor zapojit do integrované (onboard) grafiky, pak šel spustit BIOS a v záložce Bios Features/PCI ROM Priority jsem nastavil "Legacy ROM" (původně nastaveno "EFI Compatible ROM"). Potom vypnout PC, vložit grafickou kartu a vše už jede normálně - při startu jde normálně spustit BIOS a jinak Windows 7 najedou asi po 15 vteřinách.