reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Xonar Phoebus a Orion v minitestu

froxic (11)|29.7.2013 09:58
[SIZE=150]Pár slov úvodem[/SIZE]





Dnes mám pro vás zajímavý příběh z přechodu na novou platformu a zároveň recenzi zvukových komponent. Vše začalo tím, že mě sestava založená na AMD přestala stačit. Vadil mi hlavně nevyvážený výkon a špatné provozní vlastnosti při přetaktování. Bylo na nejvyšším čase přejít na Intel! Po složení sestavy založené na platformě Intel Z77 Express jsem byl konečně spokojen, bylo tu ovšem jedno velké ALE.


Základní deska neměla žádný PCI slot, a tak jsem musel oželet zvukovou kartu Creative X-Fi Xtreme Music a spolehnout se integrovaný kodek Realtek ALC892. Nicméně co si budeme nalhávat, hned po prvotním poslechu hudby jsem se mírně zhrozil. I na obyčejné 5.1 sestavě od Creative byl zvuk zahuhlaný, zkreslený, ... prostě velký krok zpět. Nicméně po týdnu si uši mírně zvykly a nenáročnému posluchači by to nejspíše s "přimhouřením bubínků" stačilo. Ono když člověk nemá srovnání s něčím lepším, tak mu to nejspíše bude vyhovovat.


To ovšem nebyl můj případ a po nějaké době mi zase čím dál více mi chyběly detaily a dynamika ve zvuku. Začal jsem tak tápat po webu a nakonec jsem se po přečtení pár recenzí rozhodl pro PCI-E zvukovou kartu Asus Xonar Phoebus a sluchátka Orion od stejného výrobce. V recenzi se tak můžete dozvědět základní specifikace, kouknout na fotky nebo software a přečíst si moje osobní zkušenosti a hlavně srovnání oproti původní zvukovce. Tak pojďme na to!




[SIZE=150]Obsah balení[/SIZE]





Balení Xonar Pboebus obsahuje nečekaně PCI-E zvukovou kartu, ovladač hlasitosti s integrovaným mikrofonem a audio vstupem / výstupem, redukci napájení 2 × MOLEX na 6pin (karta vyžaduje přídavné napájení), manuál, DVD se softwarem a ovladači a samolepku s logem ROG. Příjemným bonusem je kupón ke hrám.


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/59050-asus-orion-pro-gaming-headset-review.html
http://www.bit-tech.net/hardware/peripherals/2012/11/21/asus-rog-orion-pro-review/1