Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s instalací XP

amarelia (2)|1.8.2013 01:48
Prosím o pomoc, instalovala jsem W XP, vše šlo dobře až do doby, kdy jsem měla vydělat CD. Inst. CD bylo zkopírováno do instalační složky syst.W. po restartu se objevila černá obrazovka s blikající tečkou a nic se dál neděje

základní deska asus k8v-mx,s.754, via k8m800, fsb800ht, vga+agp
zsdx (2098)|1.8.2013 10:20
Spravny postup je instalaci spustit po nastartovani PC z CD media, tedy ne z prostredi jiz bezicich Windows.
Je potreba vlezt do BIOSu (klaves Del pri startu PC) a v sekci Boot nastavit na prvni misto optickou mechaniku a ulozit (F10). Jednorazove menu pro vyber tato deska jeste nejspis nema.
amarelia (2)|1.8.2013 13:03
udělala jsem to přesně, jak jsi mi napsal, Avatar uživatele amarelia Registrace

CD bylo zkopírováno do instalační složky syst.W. cd je nechala v počítači a po restartu se objevila černá obrazovka s blikající tečkou a nic se dál neděje už to trvá 8 minut

---------- Doplněno v 13:03 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:01 ----------

W7 se nainstalují , pak je problém, že nejede zvuková karta, proto jsem chtěla dát zpět XP, kde tento problém nebyl
kevin00 (10238)|1.8.2013 13:17
Problém se zvukovou kartou bude s největší pravděpodobností způsoben chybějícím ovladačem. Tyto problémy by nastaly i po čisté instalaci WinXP. Pokud nám sdělíš jakou vlastníš zvukovou kartu, případně pokud se jedná o integrovanou, tak výrobce a typ základní desky, poradíme Ti jaký ovladač instalovat.


hugostieglitz (907)|1.8.2013 13:25
po instalaci jakkékoli verze windows je třeba nainstalovat také všechny ovladače včetně videa a zvuku jakož i aktualizace windows zejména NetFramework atd
nainstaluj w7 (xp nemá smysl,je ukončena podpora),přes ovl.panely popožen(vyhledat aktualizace-jde to rychleji) win update,počkej až se vše nainstaluje(včetně service pack 1-v teto fázi hlídej na tlačítku "start-vypnout" žlutý trojuhelník s vykřičníkem,tj.bude potřeba několikrát ručně vypnout a zapnout a vždy opět popohnat win update)
až bude vše nainstalováno stáhni si ze stránek výrobce desky drivery dle tvého modelu a verze win(x86 nebo x64) a to samé ze stránek výrobce čipu grafické karty
potom by mělo vše fungovat včetně zvuku
Ivo Mašek (507)|3.8.2013 19:36
Bude možná problém s SP2 a SP3. Bez nich se nikam nedostaneš (Instalil sem na svůj PC Win_XP a na druhý HDD Win_7 - a měl jsem problém právě s tím SP od WinXP. Stáhl jsem z inetu, nainstalil a zbytek se už pak chytil od Microsoftu. )