Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte GA-8I945PG - Intel 945P - Nekompabilita s Windows XP SP2 ?

endivie (99)|7.7.2007 23:07
Ahoj lidi,za 1200,- Kc jsem si z vyprodeje objednal Gigabyte GA-8I945PG s chipsetem Intel 945P. Zde v diskuzi se, ale nekdo zminuje [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ze mu tam nejdou dat WinXP se SP2. Zajimal by mne proto Váš názor, jestli si myslíte, že jde o náhodný případ způsobený nějákým špatným komponentem nebo jestli opravdu může mít tato deska na SP2 alergii a nepodporovat ho. Díky za názory.
Sieben (513)|7.7.2007 23:47
no IMHO je to jen vadnej kus...zkus to a uvidíš...
ale fakt nevím co by mělo vadit MB na SP2kách...to je...prostě divný:)))
Petr S. (1220)|8.7.2007 13:52
Taky myslím, že odtud vítr nevane... Dotyčný tam měl možná nějakou komponentu nebo vadný kus, která s SP2 odmítala jet. Nebo možná přetaktovával...
speedsnail (4876)|8.7.2007 15:29
No tak to je podle mě nesmysl. Pravděpodobně konflikt nějakého zařízení (nebo ovladač nekompatibilní s SP2) nebo vadný MB. na WinXP SP2 jede víc jak 50% počítačů, takže vlastnost MB to určitě nebude.

[QUOTE=Petr S.;40872] Nebo možná přetaktovával...[/QUOTE]
Sory ale tohle si neodpustim. Jak může přetaktování ovlivnit XP s SP2 nebo bez SP2 ??? Blábol.
Petr S. (1220)|10.7.2007 10:49
[QUOTE=speedsnail;40877]No tak to je podle mě nesmysl. Pravděpodobně konflikt nějakého zařízení (nebo ovladač nekompatibilní s SP2) nebo vadný MB. na WinXP SP2 jede víc jak 50% počítačů, takže vlastnost MB to určitě nebude.


Sory ale tohle si neodpustim. Jak může přetaktování ovlivnit XP s SP2 nebo bez SP2 ??? Blábol.[/QUOTE]

Sorry, ale musím Ti odporovat :D

Já neříkal, že by to mohlo mít větší vliv u SP2, u SP nebo dokonce bez SP. Já pouze konstatoval, že některé operační systémy se nechtějí na příliš přetaktovaném počítači nainstalovat a mají tak na instalaci neblahodárný vliv.

Toto znám z vlastních zkušeností - už jsem to řešil v reálu a nakonec tehdy pomohlo opravdu jen navrácení původní frekvence procesoru. Jinak se instalace vždycky hned na začátku zasekala a bylo třeba PC zresetovat.

Na druhou stranu ale po nainstalování systému již zase bylo možné původní nataktování procesoru vrátit...
Jezevec (607)|11.7.2007 02:15
Ano s tím už jsem se, byť před dosti drahnou dobou, také setkal.

EDIT: Jinak podpořím dosavadní názory, mám stejný názor. Deska s XPckama prostě běhat musí, pokud je technicky v pořádku a počítač je dobře sestaven:)
Encore1106 (424)|16.8.2007 09:14
Je možné, aby instalace SP2 nahlásila, že prosecor AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3100+ není v SP2 podporovanej?
Samozřejmě jsem klikl na pokračovat v instalaci a PC už rok, možná víc funguje bez problému...
pegy (757)|16.8.2007 23:56
[QUOTE=Encore1106;44616]Je možné, aby instalace SP2 nahlásila, že prosecor AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3100+ není v SP2 podporovanej?
Samozřejmě jsem klikl na pokračovat v instalaci a PC už rok, možná víc funguje bez problému...[/QUOTE]
No ovladace alebo hardwer, ktory nie je podporovany zo strany Microsoftu, to sem tam vypisuje, ale vetcsinou ide o specialitky pre tu ci onu krajinu, myslim, ze s procesorom by nemal mat problem.... On to fungovat bude, pretoze Win ma univerzalne ovladace, len otazka je ako dobre... ;)
eraser (0)|17.8.2007 00:46
Čo sa týka nekompatibility OS a dosky, resp. čipsetu, tak by som sa skorej prikláňal k nefunkčnosti dosky pod starými OS Windows (niektorí výrobcovia na to upozorňujú), napr. 95, 98. Otázkou však je, kto by na nový HW takéto operáčné systémy inštaloval. :)