Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní notebook okolo 20 000,-

Toka (77)|11.8.2013 22:53
Zdravím!

Za měsíc mě čeká stěhování na kolej a studium na vysoké, takže budu bez svého desktopového miláčka, který už stejně dosluhuje.

Přesto výběr notebooku bude dost ožehavý téma a to hned z několika důvodů:

Zaprvé mam hodně špatný zrak, na blízko i na dálku, z čehož vyplývá důležitost displeje. Nemám s notebooky zkušenosti, takže nevím, který typ displeje je nejlepší, nicméně určitě není vhodný mít na 15,6 palcovým displeji nativní full HD rozlišení, nepřečetl bych ani fň, pokud to neumí Windows 7 / 8 dobře nastavit.

Zadruhé, chci ho určitě na hraní nejnovějších her. K tomu je nejpotřebnější grafická karta. Koukal jsem a obecně mi přijdou lepší GK od Nvidie, v této cenové kategorii konkrétně GTX 660M a GT 740M, popřípadě horší rozšířenou GT 635M

Notebook plánuju jako hodně dlouhodobou investici, nerad bych se po třech letech dostal na hranici jeho výkonu, chci ho mít minimálně 6, 7 let použitelný. Proto váhám, zda koupit i5 dvoujádro nebo i7 čtyřjádro oboje Ivy Bridge. Samozřejmně u čtyřjádra v této kategorii jsou horší GK. A Když už jsme u procesorů, myslíte si, že se vyplatí si nějaký ten měsíc počkat a vydržet to, než přijdou do "mainstreamu" Haswelly?

Na RAMkách mi moc nezáleží, ty se dají dokoupit a všechny MB podporují minimální maximum 8GB, což si myslím, že je dostačující. I ty 4 GB základu jsou vyhovuící.

Co se týče úložného prostoru, do budoucna mi přijde lepší investovat do složení HDD a SSD disků. SSD jsou v základu okolo 16GB, což je zoufale málo. Používají se jenom na cache, ale já bych rád časem měl na SSD kompletní wokna se všemi programy (kromě her), jelikož wokna neumožňují změnit umístění složky "Program Files" na jiný oddíl. Našel jsem dokonce i něco.. speciálního a to HDD a SSHD 8gb čistě na cache, ale vůbec nevím, zda tento SSHD jde vyměnit za normální 128GB SSDčko. Pokud má notebook místo jenom pro HDD, existuje nějaký jednodiskový kompromis mezi tímto? O SSHD jsem něco čelt, ale nevím nevím.

Jinak trochu nutnost taky vidím numerickou klávesnici, a pokud klávesnice bude podsvícená, je to jen a jen dobře.

Vím, že hledám dá se říct perfektní notebook, který se ani v této kategorii nemusí nalézat, ale hodně notebooku od Lenovo se jim blížilo. Tato značka mi přijde momentálně nejlepší na trhu. Doufám, že mi pomůžete rozseknout tento výběr.

Díky!
VencaX (3686)|12.8.2013 00:19
Osobně bych asi volil Lenovo Y580, popřípadě Lenovo Y510, které má přijít.

-Ale abych odpověděl na celou otázku... Pokud máš špatný zrak, asi bych volil HD Ready (1366x768) nebo HD+ (1600x900). S FullHD máš pravdu.

-Pokud to chceš na hry, tak radím GTX660 nebo nějakou variantu SLI karet (ve stylu Lenovo Y500 - brzy by měla přijít Y510ka).

-Ohledně použitelnosti notebooku, pochybuju, že "herní" (jelikož žádný z notebooků pod 25 tisíc se nedá považovat za herní, za herní bych považoval až Asusy řady G, které se seženou nejlevnější mezi 25 a 30 tisíci) notebook ti vydrží déle jak 3 roky. To chlazení na to není dělané, ty notebooky se opotřebují. Jestli chceš notebook, který ti vydrží 6 let, tak si poříď pracanta, třeba Lenovo T440/T540. Tam opravdu není problém, že by nevydržel. Ale na těchhle multimediálních noteboocích dřív nebo později něco odejde (řekl bych, že vydrží tak 3 roky, 4 max). Co se výkonu týká, tak jestli si teď zahraješ novou hru na střední, možná vysoké detaily, tak za 2 nebo 3 roky už na tom novou hru rozjedeš hodně obtížně a s nízkými detaly. Výkonový rozdíl mezi desktop a mobile komponentami je cca dvojnásobný ve prospěch desktopu.

-Rozhodně bych šel do Core i5. Ten procesor bohatě dostačuje pro provoz snad jakékoli za ty peníze dostupné grafické kartě, ale výrazně míň topí. Pokud jde o Haswell, tak je tam nějaký výkonový nárůst, ale z hlediska herního výkonu to vůbec nepoznáš.

-U RAM bohatě stačí 4 GB a do budoucna stojí pár stovek.

-Ohledně úložného prostoru, osobně bych to osadil klasickým diskem a SSD do mSATA/M.2 slotu na systém. popřípadě se dá místo mechaniky osadit rámeček na disk a tak mít klasický SSD disk šoupnout místo mechaniky.

-99% dnešních 15,6" notebooků má numerickou klávesnici, takže to bych jako problém neviděl, např. nová Lenova Y mají podsvícenou klávesnici.
Toka (77)|12.8.2013 11:53
Co se týká těch Haswellů, tam jsem někde četl, že ani tak nejde o výkon, jako o větší úsporu energie.

Ohledně výměny mechaniky za SSD by bylo naprosto geniální, ale nevím, zda to jde u všech notebooků popř. u staršího Lenova Y580. Koukal jsem, že Y500 mají UltraBay, což je spešl rámeček místo mechaniky, ale prodává se přímo s HDD 750 GB, což bych nechtěl.

Pokud to teda možný je, asi tím přijdu o záruku, že?

Jinak jsem ještě víc rozhodnutý si koupit popř. k multimediálnímu noťasu i nějakou lepší chladící podložku, ta by měla prodloužit životnost, i kdybych na tom hrál hry a zahřívalo by se to.
VencaX (3686)|12.8.2013 12:01
Ano, pokud ti jde o tohle, tak Haswelly jsou úspornější, ale jsou tu i další faktory působící na spotřebu.

Ovšem, že to jde, např:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ale spíš bych to řešil naopak, SSD namontoval do notebooku a interní disk z notebooku dal do rámečku ;).

Proč bys tím přišel o záruku? Pokud si mechaniku necháš a v případě reklamace jí namontuješ zpět, tak o ní nepřijdeš. Pokud notebook fyzicky nepoškodíš, nebo nezničíš Warranty void samolepku (u mého Lenova byla jen jedna, pod klávesnicí plus jedna na chlazení), tak záruka stále platí.

Chladící podložka, ano, dá se použít, ale stejně se to bude přehřívat (vlastní zkušenost). Ta podložka sama o sobě stejně moc nevylepší...
Toka (77)|12.8.2013 14:10
Aha, tím jsem si právě nebyl jistý, jestli HDD i SSD mají naprosto stejnou vnější konstrukci. Nicméně tyhle rámečky jsou pro mě novinka a splnilo by to asi veškerý moje nároky.

Zatím co se tak koukám, tak vyhrává tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A stačilo by mi k němu dokoupit tedy mediabay a ssd disk. Jenom si nejsem jistý, jestli tenhle notebook má případné konektory na MB pro SSD i originální HDD zároveň. Nicméně potřebuju asi vědět, zda na MB je mSATA či SATA 3, jakej je mezi nimi rozdíl a teoreticky, kam kterej z těch dvou disků zapojit.
VencaX (3686)|12.8.2013 16:13
SSD je náhrada klasického 2.5" disku, takže samozřejmě, že jde zapojit místo klasického disku. Kdyby nešel, tak by si výrobci jen podkopávali nohy. Stejně tak připojení rámečku na disk... to je stejné jako u mechaniky.

Máš dvě možnosti.
1) Pokud koupíš rámeček místo mechaniky, tak budeš mít 2 šachty na 2,5" disk (tedy klasické 2,5" SSD + mechanický disk). Pak vůbec neřešíš nějaké mSATA, protože máš 2 stejné SATA konektory.
2) koupíš mSATA disk a zapojíš jej do mSATA slotu, kterým by uvedený notebook měl být osazen a nebudeš muset řešit rámeček.

BTW doporučuju spolehlivý a časem prověřený Crucial M4
Toka (77)|12.8.2013 18:09
Řešení s rámečkem místo mechaniky se mi teda líbí o dost víc. Hlavně si pořád nejsem moc jistej, co to ta mSATA je, koukal jsem, že nějaký rozšíření do miniPCI portu. Z mechaniky si můžu určitě nějak udělat externí, kdybych jí potřeboval, popř. koupím rovnou externí levnou nějakou. Už jsem napsal i na Alzu, jestli je to všechno možný a že by mi to tam udělali. CZC mam sice radši, ale tam tenhle notebook nemají. Nicméně notebook + tebou zmíněný SSD + rámeček a nějaká brašna a jsem na krásných 21 tisících komplet, já jsem spokojen, děkuju!

---------- Doplněno v 18:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:09 ----------

Řešení s rámečkem místo mechaniky se mi teda líbí o dost víc. Hlavně si pořád nejsem moc jistej, co to ta mSATA je, koukal jsem, že nějaký rozšíření do miniPCI portu. Z mechaniky si můžu určitě nějak udělat externí, kdybych jí potřeboval, popř. koupím rovnou externí levnou nějakou. Už jsem napsal i na Alzu, jestli je to všechno možný a že by mi to tam udělali. CZC mam sice radši, ale tam tenhle notebook nemají. Nicméně notebook + tebou zmíněný SSD + rámeček a nějaká brašna a jsem na krásných 21 tisících komplet, já jsem spokojen, děkuju!
VencaX (3686)|12.8.2013 18:20
[QUOTE=Toka;539907]Řešení s rámečkem místo mechaniky se mi teda líbí o dost víc. Hlavně si pořád nejsem moc jistej, co to ta mSATA je, koukal jsem, že nějaký rozšíření do miniPCI portu. Z mechaniky si můžu určitě nějak udělat externí, kdybych jí potřeboval, popř. koupím rovnou externí levnou nějakou. Už jsem napsal i na Alzu, jestli je to všechno možný a že by mi to tam udělali. CZC mam sice radši, ale tam tenhle notebook nemají. Nicméně notebook + tebou zmíněný SSD + rámeček a nějaká brašna a jsem na krásných 21 tisících komplet, já jsem spokojen, děkuju![/QUOTE]

Já mám notebook bez mechaniky, tedy jsem byl odkázaný na mSATA. Nejedná se o nějaké ledabylé rozšíření. Jde o slot využitelný úplně stejně, jako klasický disk. Dosahuje rychlosti SATA3, má vlastnosti klasického SSD, jen je to malá kartička, co se jen zasune do slotu, přišroubuje a pak neřešíš žádné přehazování mechanik a rámečků.

Osobně "odborníkům" z Alzy vůbec nevěřím a nesvěřil bych jim do ruky ani sestavení ikea židle podle návodu. Ve staré firmě jsme objednávali jen od Alzy a hrůza děs, občas se stalo, že některá z dodávek přišla až třeba po 3 měsících a to jsme jim tam měsíčně protočili tak 20-30 tisíc v průměru.

EDIT:
nedávno mi tu psal jeden uživatel, jestli bych mu neporadil něco s PC, říkal, že si nechal u Alzy sestavovat PC (za což si účtují nehorázné peníze) a oni mu tam místo původně vybrané desky vhodné pro taktování, tak jak to mělo být, dali úplně jinou desku, na které taktovat není možné, tím mu znemožnili využít procesor a chladič, za které si připlatil a to prý "z důvodu stability", pod čímž si nedovedu představit, jestli myslel stabilitu skladu Alzy nebo stabilitu dodávky při doručování. Odborníci z Alzy, nevěřit jim.
Toka (77)|13.8.2013 11:45
Aha, tak to jsem netušil, že je to s nima tak špatný.. to si to tedy radši udělám sám :-)

No což to jsem pochopil s tím mSATA, ale ta kartička je pořád uvnitř notebooku a ten druhej disk se někam taky musí dát a zapojit do tý mSATA karty, nebo ne?
VencaX (3686)|13.8.2013 12:20
Ale vůbec. Vůbec to nechápeš. V tom notebooku máš šachtu na disk se SATA konektorem a zvlášť mSATA slot pro malé SSD. Pro představu přidávám obrázek fotku z mého notebooku.
P1030456.JPG
Toka (77)|14.8.2013 13:17
Ahá. Takže mSATA SSDčka jsou vlastně malý disky do mini PCI slotu, kterej je tam volnej. Takže teoreticky bych v notebooku mohl mít i tři disky? :)

A je tedy výhodnější mít menší mSATA SSDčko, který bude asi o dost dražší, nebo se dlabat s rámečkem a obyč SATA3 SSDčkem?
VencaX (3686)|14.8.2013 13:27
Hm, podívej se nejdřív do obchodů. Ceny mSATA vs. klasické SSD jsou skoro srovnatelné. A ano, když si koupíš ještě rámeček na disk a disk, tak bys do notebooku mohl nacpat celkem 3 disková zařízení.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

EDIT:
u konkurence dokonce levnější
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co se týká výhodnosti, cenově jsou na tom podobně, spotřeba i rychlosti jsou stejné, takže je to jedno, jen mSATA ti nezabere celou šachtu ;)
Toka (77)|14.8.2013 13:43
mSATA vypadá jako lepší řešení, ušetřil bych za rámeček a zůstala by mi mechanika. Ten disk vypadá hodně dobře, co jsem tak koukal i na internetu. Jenom se zeptám, nebude nějak vadit, že jako systémový disk má relativně malou rychlost zápisu?

EDIT: Aha, takže teď koukám, že u toho mýho notebooku "prodej skončil" ... Si ze mě dělaj srandu..
VencaX (3686)|14.8.2013 13:51
Relativně malou rychlost zápisu? Nenech se oklamat čísly. 2.5" verze i mSATA verze mají stejné rychlosti, které jsou ovšem pořád několikrát rychlejší než u klasického plotnového disku. Sám mám mSATA 64GB model, který má udávanou rychlost zápisu 95MB/s (2.5" model také) a všechno sviští nehorázně rychle oproti plotnovému 7200ot disku (a většina dnešních 1TB disků v noteboocích je ještě pomalejší). Ty čísla, která se udávají platí stejně jen v benchmarcích a realita je trochu jíná. Navíc jestli ti jde o spolehlivost (o kterou by u systémového disku mělo jít především), tak bych vsadil právě na ověřený Crucial M4.

Btw. projdi si nějaký článek o nastavení Windows pro SSD a nezapomeň pro jistotu pravidelně zálohovat data z něj.
Toka (77)|14.8.2013 14:17
Jop, to udělám.

Jaký jsou ještě dobrý grafiky u notebooků do 20 000,- na hraní kromě GTX 660M?
VencaX (3686)|14.8.2013 14:40
GT750M, pokud se najde do 20K (750M brát jedině, pokud má GDDR5 paměti, DDR3 jí zpomalují - špatně se ověřuje).
Toka (77)|14.8.2013 15:04
No.. tenhle kiks od Alzy mi hodně usnadnil hledání..

Buď: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nebo si připlatím za skutečně herní: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Lenovo má podsvícenou klávesnici, W8mičky, větší HDD a je levnější, kdežto MSI má větší ramky, lepší GTX660M a co si budeme povídat, je o dost hezči.
Nicméně oba mají "bohužel" full HD rozlišení, s čímž si nejsem jistý, jak se vyrovná můj zrak.

Papírově vypadá lepší Lenovo, ale nevím nevím...

EDIT: I když to, že je bez OS, může být i trochu výhoda, protože se můžu rozhodnout, jestli koupím W7 nebo W8 a nahraju je na přikoupený mSATA SSDčko bez jakýhokoliv bordelu od prodejce a výrobce..
johny__g (6387)|14.8.2013 15:20
Akorát MSI se nějak neshoduje s tou tvojí podmínkou ...

[QUOTE=Toka;540027]...chci ho mít minimálně 6, 7 let použitelný...[/QUOTE]
VencaX (3686)|14.8.2013 15:31
MSI nee, horší kvalita zpracování, horší chlazení (to jenom ze základních nedostatků). Co takhle Lenovo Y580? má lepší GTX660M, podsvícenou klávesnici, bohužel rozlišení displeje nevyřeším. Btw RAMky jsou otázka pár stovek a pokud jde o herní využití, tak 4GB zatím bohatě stačí. Co se vzhledu týká, tak každý má jiný vkus a mě rozhodně Lenovo sedí více.

[QUOTE=johny__g;540028]Akorát MSI se nějak neshoduje s tou tvojí podmínkou ...[/QUOTE]

To asi ani Lenovo, neřekl bych, že ten notebook vydrží více než 4 roky, i když u MSI je pravděpodobné, že nevydrží více jak 2,5 roku...
Toka (77)|14.8.2013 15:40
Aha.. Já měl za to, že MSI s klasifikací jako herní notebook má lepší chlazení a tedy dýl vydrží, když na něm budu hrát hry. Takže to byl mylný předpoklad.

Na CZC jsem nenašel žádný Lenovo s GTX660M, na alfacomp taky žádný a na alze byli tři, z toho dva stáli 25 tisíc a jediný [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
VencaX (3686)|14.8.2013 15:45
[QUOTE=Toka;540032]Aha.. Já měl za to, že MSI s klasifikací jako herní notebook má lepší chlazení a tedy dýl vydrží, když na něm budu hrát hry. Takže to byl milný předpoklad.

Na CZC jsem nenašel žádný Lenovo s GTX660M, na alfacomp taky žádný a na alze byli tři, z toho dva stáli 25 tisíc a jediný [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].[/QUOTE]

Jedinné herní notebooky od MSI jsou GT a ani ty bych nevolil... proti nim radši Asus G. Ani to Lenovo Y bych neklasifikoval jako herní notebook. Komponentově na to rozhodně má, ale podívej se nejdřív na Asusy G nebo notebooky od Alienware a pak se teprve začneš dívat po "herních noteboocích".
Ano, Y580 je výběhový model, Y500 je jeho nástupce a jako "výkonnější" se jeví asi proto, že se dá dokoupit do UltraBay šachty druhá GT750M do SLI. Kromě vzhledu a novinky UltraBay ale moc lepšího v Y500 nevidím.
Toka (77)|14.8.2013 21:12
Tak kdybych měl na legendární notebooky Alienware, tak nic neřeším tady :D

No já hledal obecně od Lenovo, nehledě na řadu. Ale ten notebook se má kupvoat až za necelý měsíc, netušil jsem, že se trh s notebookama tak moc hýbe, nicméně mi to hodně pomohlo tady. Dík.
VencaX (3686)|14.8.2013 21:59
Trh s notebookama se hýbe hodně rychle během prázdnin. Během prázdnin většinou přicházejí nové procesory (v tomto případě Haswell) a grafické karty a výrobci postupně představují svoje nové modely. Y580 vyšel minulé léto a chvili po něm přišel Y500 (takový přestupní most mezi starou a novou generací), proto se Y580 postupně přestává prodávat. Do konce prázdnin by ještě mohl přijít Y510p s Haswellem. Bohužel grafika zůstane pořád GT750M (+ případně druhá do SLI).
Toka (77)|19.8.2013 18:03
Jelikož jsem nenašel notebook s GTX 660M nebo GT 750M za nějaký rozumný peníze, trochu jsem snížil nároky.

Našel jsem dva notebooky s řekl byl stále docela slušnou GT 740M

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tentokrát vede papírově Acer s větší úhlopříčkou displeje, větší pamětí u GK, ale 4GB nebo 2GB si nemyslím, že je u grafické karty rozdíl, a má dvojnásobně velký HDD. Ale opět nevím, jak kvalitní notebooky dělá značka Acer oproti Lenovo.
VencaX (3686)|19.8.2013 18:13
Cituji "chci ho mít minimálně 6, 7 let použitelný". Tak jako tak, u jakéhokoli dnešního notebooku (krom pracovních Tček od Lenova nebo Latitude od Dellu apod.) budeš rád za 4-5 let. U Aceru budeš rád za 2-3 roky. Notebook není takováhle investice... víc by se snad asi vyplatilo koupit někde použitý netbook za pár korun a zbytek vrazit do nového stolního PC na kolej... je pravda, že i s displejem by to bylo nahnutý, ale pořád by to bylo daleko výkonnější, než notebook, rozhodně dlouhodobější investice.

BTW těm grafikám by bohatě stačil 1GB pořádné paměti, 4GB jsou na tak slabou grafiku přehnané, to je snad jen reklamní lákadlo pro pitomce, co jim na to skočí.
Toka (77)|19.8.2013 18:37
No bylo to trochu naivní si myslet, že mi vydrží tak dlouho. Nikdy jsem se v notebookách nepohyboval. Stolní PC asi nechci, teď mi odešlo LCDčko a grafika a do toho se mi moc peníze cpát nechtěj. To radši budu mít ten notebook tři roky, pak už budu na koleji a budu mít.. řekněme.. trochu nadlimitní měsíční rozpočet, z toho budu moct šetřit na novej, navíc pokud si tam seženu brigádu.

Nicméně notebook se bude kupovat až v září, takže asi nemá cenu zatím něco hledat, třeba se trh zase změní za tři týdny..
VencaX (3686)|19.8.2013 19:46
Tak dej vědět pár dní před, třeba se nějaký notebook ještě ukáže ;).
Toka (77)|19.8.2013 21:42
Dobře, prozatím budu trochu sledovat, jak se to hýbe a co mý být nového, ať pak neztrácím čas zjišťováním dalším. Díky :)
Toka (77)|20.8.2013 22:56
Po jakých značkách notebooků se mam vůbec koukat kromě Lenovo?
VencaX (3686)|20.8.2013 23:03
Tak záleží ti dost na výbavě, resp grafické kartě... Já osobně vybírat notebook, tak koukám po Lenovu, Sony (i když lepší kusy bejvaj až okolo 25K), možná Asusu, možná HP (rozhodně ne Pavilion ani nic tomu podobného), slyšel jsem v poslední době docela chválu na Toshiby, ale osobních zkušeností s nima moc nemám.
Rozhodně se vyhnout obloukem Aceru a všemu, co ho připomíná (Packard Bell, eMachines apod.), levným Asusům, levným HP, GB, MSI.
Toka (77)|29.8.2013 01:30
Takhle si brouzdám internetem, a co nenajdu...

http://www.xoticpc.com/forcemsi-16f3-22001-670m-msi-gt60-barebones-p-4346.html

GTX 670M s GDDR5, lepší i5 (3230M), s W8mičkama za 900 dolarů.. Říkám si, kde je háček? Jestli v shippingu...
Toka (77)|9.9.2013 18:17
Tak...

Nová Lenova G510 mají všechny nějakou špatnou Radeonku
Nová Lenova G/Y/Z500 mají GT 720 - 740 - DDR3
Notebook s GTX660M a výš se pod 25 tisíc sehnat nedá.
Notebook s GT750M - to samý.
Notebook s GT650M - do 20 tisíc už taky není k nalezení. Našel jsem v posledním obchodě tento:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

I přes negativní ohlasy jsem nucen ho koupit. Má GT650M s GDDR5, Dobrý procesor, Full HD... Dokonce má i Win7 místo Osmiček. Což teda nemůžu posoudit, jestli je dobře, nebo špatně, ale co se dá dělat. Pokud mi vydrží alespoň 3 roky, což je doba bakalářského studia, budu spokojený.
Salamander (6177)|9.9.2013 18:59
Co tenhle Aušus? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
VencaX (3686)|9.9.2013 19:09
Co jsem koukal, tak nic moc teploty :/
Toka (77)|10.9.2013 11:14
Ten Asus nevypadá vůbec špatně, ale bohužel je bez operačního systému, který bych musel dokoupit a to už je nad rozpočet :-/
VencaX (3686)|10.9.2013 12:34
Teď už přišly nové Y510p s novou GT755M, bohužel nejlevnější je asi za 22K bez os a za 23K s os.
Toka (77)|10.9.2013 18:19
Sakra, fakt že jo. Tak ten vypadá naprosto dokonale. Hold se nedá nic dělat, ale takový notebook za 23 tisíc, to není vůbec špatný.
Toka (77)|12.9.2013 09:41
Tak MSIčko už mám doma, a zatím to vypadá na skutečně slušný notebook, pokud se k němu budu náležitě chovat.

Hodně na internetu jsem četl, že největší slabinou je touchpad, což se zpočátku ukázalo jako pravda. Je hodně citlivý a nemá postranní posuvníky. Záhy jsem ale objevil sílu softwaru, kde všechno jde nastavit a posunutí stránek se řeší pomocí dvou prstů místo jednoho, což mi přijde geniální.

Takže zatím maximální spokojenost :-) Uvidíme, jak moc bude topit při plné zátěži.
VencaX (3686)|12.9.2013 14:40
[QUOTE=Toka;543118]Hodně na internetu jsem četl, že největší slabinou je touchpad, což se zpočátku ukázalo jako pravda. Je hodně citlivý a nemá postranní posuvníky. Záhy jsem ale objevil sílu softwaru, kde všechno jde nastavit a posunutí stránek se řeší pomocí dvou prstů místo jednoho, což mi přijde geniální.[/QUOTE]

Tak tohle funguje u každého touchpadu, co umí rozpoznat víc jak jeden prst... žádná novinka