Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 51

Téma: Víkendová diskuze: SSD pět let s námi

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

SSD pět let s námi

Je to už více jak pět let co se začali do našich počítačů protlačovat SSD disky. Tradiční plotnové disky jsou tak pro systém minulostí. Jakou máte dlouhodobou zkušenost s SSD? Kolik se vám jich už rozbilo? Nebo máte pořád ten první a užíváte si jej?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

SSD sice přišly již před 5 lety, ale teprve před rokem přišlo trošku větší snížení cen. Cca v červnu 2012 jsem pořídil první, mSATA Crucial M4 a až na drobné problémy, které nejspíš ani nebyly způsobené diskem samotným jsem s ním problémy ještě nezažil. Malý a spolehlivý. To jsou mé zkušenosti.
    Co jsem SSD osazoval do počítačů známým (Crucial M4, Samsung 830 (nově poté 840 Pro), Intel 320/330), tak s těmito problémy nejsou, zatím si žádný ze známých nestěžoval. Setkal jsem se s pár tvrdohlavci, co si pořídili SSD se SF řadiči (Kingston, levné OCZ, apod.) a tam už nějaké problémy, nějaké reklamace byly, ale přecijen pořád ty nejstarší disky nemají za sebou o moc víc jak 2 roky provozu. Spíš teď čekám, co bude právě mezi 2-3 rokem provozu, který bývá pro elektroniku v dnešní době kritický.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Mám podobné zkušenosti jako Venca, zatím bez jakýchkoli problémů, i známí, co jsem jim SSD dával do sestavy si nestěžovali - naopak. Zkušenosti mám téměř výhradně s Intely řad 320 a 330.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Osobně jsem také čekal až na snížení cen a pořídil jsem si Intel 520 před cca 2 lety. Od té doby s ním nebyl také jediný problém. Bohužel jsem zažil u OCZ a a jemu podobných už několik smrtí systému. SSD obvykle "ztratil" několik souborů a systém nešlo obnovit. A to ani ne po cca půl roce méně aktivního používání (2-3x týdně).
    Jen je škoda, že zlevňování SSD se v poslední době téměř zastavilo. Chtěl jsem upgradovat na 240GB a zatím stále čekám.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    Osobně jsem také čekal až na snížení cen a pořídil jsem si Intel 520 před cca 2 lety. Od té doby s ním nebyl také jediný problém. Bohužel jsem zažil u OCZ a a jemu podobných už několik smrtí systému. SSD obvykle "ztratil" několik souborů a systém nešlo obnovit. A to ani ne po cca půl roce méně aktivního používání (2-3x týdně).
    Jen je škoda, že zlevňování SSD se v poslední době téměř zastavilo. Chtěl jsem upgradovat na 240GB a zatím stále čekám.
    Jo, to je pravda, zlevnění přišlo už trošku dřív, to jsem jen čekal na mSATA Crucial M4, který přišel až před rokem. Do té doby jsem se marně snažil sehnat mSATA Samsung 830, který bohužel dodávali jen výrobcům přenosných zařízení... Ceny disků obecně se v poslední době moc nemění, naopak zase ceny pamětí stoupají...

Noxikk

SSD mam doma i v praci a zatim spokojenost. Pro bezne domaci pouzivani to bohuzel stale neni, tradicni duvod je nizka kapacita a vysoka cena. Zivotnost bych jeste nehodnotil, HDD kolikrat vydrzely v PC i pred 10 let, jsem zvedav kolik SSD vydrzi alespon srovnatelne.

Nováček Avatar uživatele hadd1
    Registrace
    Nov 2010

SSDéčko mám zatím jen rok (na systém a nutné programy) ale nemůžu si stěžovat Už jen ta rychlost spouštění je někde úplne jinde Životnost bych stejně jako Noxikk nehodnotil na to je ještě moc brzy ale doufám že to neklekne měsíc po záruce

Registrace
    Jun 2008

Životnost ani nemá smysl hodnotit. Životnost disku (tedy počet zápisů) se pohybuje poměrně vysoko, v řádu desítek TB a při běžném použití jsem zatím během jednoho roku nepřesáhl hodnotu 3TB zapsaných dat.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

To už je 5 let? U mě ale žádná změna, před rokem jsem o SSD disku uvažoval, ale nakonec jsem opět sáhnul po klasickém HDD, protože měl jsem jich už několik a nikdy mi žádný neodešel, vždycky jsem je zaplnil nebo ještě předal dál a stále fungují, nejdéle funkční je v provozu 4 roky denně a přes rok tak 1-2 za týden. Ostatní starší jsou nepoužívané pro malou kapacitu, ale funkční při odpojování byly. Kamarádi se drží stejného trendu, akorát jeden spolupracovník před krátkou dobou koupil SSD disk a další o tom uvažuje. Pro mě je problém to, co zmiňoval Noxikk jako tradiční důvod - nízká kapacita a vysoká cena. Uvidím, co bude za další 2-3 roky, to už si možná SSD pořídím, pokud bude dobrá cena a plotny odejdou.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Panove, SSD disky nemaji nizkou kapacitu a vysokou cenu.
    Tyto disky tez nejsou na ukladani dat - takze IMHO tato poznamka je naprosto irelevantni. Jsou na zrychleni prace se systemem, loadovani programu, rozbalovani archivu a podobne kraviny. Kdyz ma nekdo SSD, ma k tomu samozrejme i HDD ( pripadne nekolik ).
    Nikdo normalni nebude mit SSD bez klasickeho disku......... Mimo ntbk, ale to uznavam pouze, kdyz ma nekdo jeste dalsi PC.

Vysoka cena byla pred 3-5 lety. Ja koupil Patriot Pyro 128GB cca za 5000Kc a naprosta spokojenost.

Ve finale to byl a stale je, nejefektivnejsi upgradu systemu na zrychleni prace, ktery jsem videl. ( za tech par penez )

Klasicke disky odchazi v dnesni dobe celkem bezne, co ja uz se jich navracel, SSD zatim zadne ( snad nebude zavreni huby )

Problem vidim pouze v neodladenosti Firmwaru ( sam sem mel zbytecne BSOD a zpravil to update ) a problemy v radicich msahci/iastor a jejich klonech......

Zivotnost bych neresil - viz VencaX.

Cena je to posledni, co by me zajimalo, Inu za rychlost se plati

Neregistrovaný

SSD CORSAIR 60GB běží dva roky a šest měsícu prakticky denně bez problému...u bráchy 32GB o 3 měsíce déle to samé.

Skywalker a Noxikk jste mimo, nepochopili ste přínos SSD pro běh systému. Georginek vám to rozumně shrnul.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Panove, SSD disky nemaji nizkou kapacitu a vysokou cenu...
    Souhlas

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Nikdo normalni nebude mit SSD bez klasickeho disku......... Mimo ntbk, ale to uznavam pouze, kdyz ma nekdo jeste dalsi PC.
    Skoro každý "moderní" notebook má v sobě mSATA popř. M.2 slot pro SSD kartičku, takže i menší notebook bez mechaniky je možné osadit SSD + HDD (u notebooků s mechanikou je možné zase vyměnit jí za rámeček na disk), takže...

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Skoro každý "moderní" notebook má v sobě mSATA popř. M.2 slot pro SSD kartičku, takže i menší notebook bez mechaniky je možné osadit SSD + HDD (u notebooků s mechanikou je možné zase vyměnit jí za rámeček na disk), takže...
    JJ, tak sem to myslel. Nicmene mit jen SSD je docela drzost

Tak mi najdi ramecek na TimelineX 5830TG

Registrace
    Jun 2008
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 23-08-2013 v 20:22

Registrace
    May 2006

Vo prachy moc nejde, ale ma to zkoseny boky, a vsechny ramecky jsou rovne, takze bude trcet ven. Krom toho bych musel ozelet BD a to je spatne......

http://www.engadget.com/gallery/acer...#!slide=582449

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  3. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 10:32
  4. Víkendová diskuze: Ozvučení PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 14-02-2011, 19:38
  5. Víkendová diskuze: Spolehlivost wi-fi
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 31-10-2010, 16:09