Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 36

Téma: Víkendová diskuze: Hardware do školy?

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

ja pouzival logaro, pozdeji naky obyc TI kalkulator se zakladnimi funkcemi + log, ln, x^Y, Sin, Cos, Tng, Arc, Rad, grad a stacilo, kluk dostal na stredni uz nake lepsi pocitadlo za cca 1kkc a NB az v poslednim rocniku....
    ono jen mackat cudliky bez rozmyslu co delam, nedej boze vubec bez znalosti techto fci je kontraptoduktivni...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Lidé nejsou blbější. Pouze je o hodně více informací, které musíme najednou spracovat.
    Já nejsem proti používání elektroniky kdekoliv. Jestliže žák správně reaguje na dotazy a má dobré známky, je přece zbytečné mu něco zakazovat. Kdo chce, ať si zapisuje ručně. Ať se každý učí tak, jak mu to vyhovuje. Jak dobře se naučil stejně rozhoduje známka a ne tloušťka sešitu.
    Mimochodem ti "blbí voliči" (jak tu zaznělo) jsou z ještě z neIT generace... stejně tak ti, co čtou Blesk.

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Osobně se chystám do 9. třídy základky a můžu říct že kromě tabletů, který mají pouze dva lidé ze 24, se používají snad jen kalkulačky (povoleně samozřejmě ). Učitelé občas použijí počítač, aby nám něco přemítli na dataprojektorech(+ smartboard), které má 40% tříd z 2. stupně (+-10?), nevím jak je to na prvním stupni, tuším že tam je nemají. Znám několik lidí co vlastní notebooky a přesto si je do školy netahají, aktuálně se dějí nějaké problémy ohledně skříňek, takže jsou uzamčené od začátku vyučování do 5. hodiny. A jelikož jsou tam někdy dost "chytrý" paka, který by byli schopný si dělat srandu a notebook schovat či ukrást, ale také bych se bál neúmyslného poškození. Takže co se týče notebooků, nehrozí. Aktuálně, jelikož chodím údajně do daltonské školy, se začali používat portfolia. Nesnáším, nesnáším, nesnáším a opravdu se těším a doufám že na střední budou zase staré, dobré, milované sešity, nebo klidně i notebooky

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Na kalkulačku jsem zapomněl, nejdříve jednoduchou, přes střední třídu až tu se super funkcemi (které brácha využíval, mě by stačila ta střední třída, kdyby u ní displej neodešel do křemíkového nebe). A nejsem proti elektronice, ale je pravdou, že lidstvo hloupne, jestli je to tou elektronikou netuším, ale v oblastí jednoduchých počtů, to pozoruji sám na sobě při nákupu. Ještě že existuje zaokrouhlování, s tím se vždycky dopočítám k přibližnému výsledku. Takže kalkulačky bych povolil jen na složitější výpočty.
    Jinak na VŠ jeden spolužák, který někdy s sebou bral notebook a někdy ne, tak používal tužku a papír a poté to přepisoval do notebooku a říkal, že tím si něco z dané látky zapamatoval, potom to má smysl.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Já už jsem ze školy dva roky pryč, nicméně:

Na ZŠ jsem neměl elektroniku žádnou (možná tak digitální hodinky). Neexistovala, ani nebyla k ničemu potřeba.
    Na gymplu jsem s koupil telefon - později i smartphone a PDA, Palm, který jsem nikdy k ničemu užitečnému nepoužíval, jen na takové to geekovské mechrování.
    Když jsem před 7 lety nastupoval na VŠ, přišla zrovna velká móda notebooků. Hodně zlevnily, do výroby nastoupil Acer, Asus a tyhle značky a mohl si je koupit každý. Tak jsem si s vidinou toho, jak je to skvělé, taky jeden koupil. Nicméně, za chvilku mě přestalo bavit ho tahat a pořád někde hledat zásuvky (tehdy měly notebooky kolem 3 kg a výdrž tak 2 hodiny), tak jsem ho stejně nechával doma. Za rok jsem ho prodal a používal dál desktop. Notebook jsem si koupil znovu za další 3 roky, když jsem jel na Erasmus a ten mám jako záložní PC dodnes.

Za celou dobu studia mi IT nebyla přímo během výuku k ničemu*.
    Doma jsem samozřejmě na PC psal texty, dělal výkresy a plakáty, hledal informace na internetu ... takové to běžné použití, kde se počítač hodí.

* IT _během_ výuky bude mít smysl jen tehdy, když bude celá výuka na použití IT koncipovaná - třeba tabletů, jak tu někdo psal a jak už je to třeba v Korei, Jižní.
    To že elektronika odvádí pozornost od výuky je nesmysl. Myslíte, že když jsem chodil na základku a neměli jsme smartphony, tablety a notebooky, že jsme se zcela věnovali výuce? BLBOST! Četli jsme pod lavicí časopisy a hráli lodě!

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    není náhoda, že nejčtenějším deníkem je Blesk
    Stejně jako není náhoda, že bylo nejčtenějším deníkem Rudé právo. Protože zatímco Blesk je žumpa, Rudé právo, to byla pochopitelně nejvyšší literární kvalita ... něco jako Hemingway.

PS: To že "lidstvo hloupne" pochopitelně pravda není. Každých pár let se naměří vyšší průměrné IQ (zhruba od 0,3 bodu za rok) a test se normalizuje, aby byl průměr zase 100.
    Viz Flynnův efekt ( http://en.wikipedia.org/wiki/Flynn_effect )
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 01-09-2013 v 16:41

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Povíme si to po volbách, o tom hloupnutí.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Volby nejsou o inteligenci, ale o zapomínání. I když je jasné, když se dělá průzkum a rozdělí se to podle vzdělanosti, tak jisté skupiny lidí volí podobně, ale tam rozhoduje více faktorů.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

IMHO v hodnocení inteligence asi nelze brát v úvahu volby. K nějakému stupni inteligence to možná patřit bude, ovšem pohled na směřování a vývoj společnosti se natolik různí a nelze s přesností určit jaký "směr" je ten správný, že označovat jakéhokoliv voliče za hlupáka je hloupé samo o sobě. Jako příklad mohu uvést debatu o politické situaci, která probíhala na "území Skládky" a se 100 % jistotou mohu říci, že nedošlo k žádné shodě a přesto si o účastnících nemyslím, že by byli neinteligentní. Ovšem oni si to mohou třeba myslet o mě, ale již z toho je patrné, že nelze tento názor označit jako inteligenční kvótu.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Člověk, který čerpá informace z Blesku a AHA, je nutně osobou - já nevím jak to nazvat, abych neurazil - který bude ve volbách preferovat něco, čeho by možná i on pak litoval. Člověk, který je vzdělaný, nebo se sám vzdělává, rozšiřuje si své obzory a umí použít svůj mozek (není ještě zakrnělý, nečeká na názory a doporučení jiných), bude logicky volit jinak, než ten předešlý případ. Je to o inteligenci, ač s tím nemusíte souhlasit - je to i o svobodě názoru (za který jsem byl zřejmě "potrestán" )
    kevin00: co se týče názorů na menšiny a tak podobně, to je něco jiného. Pokud je to debata na úrovni, je to debata inteligentních lidí, kteří na věc můžou mít diametrálně odlišné názory, ale nikdo z nich nepůjde volit DSSS.

Registrace
    Dec 2007

Fajn, už se těším na srovnání inteligence generací podle volebních výsledků.

S kterými volbami budeme srovnávat? 1946? 1948? 1954? 1960? ...

Ale dost už OT
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 01-09-2013 v 20:08

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

co se týče názorů na menšiny a tak podobně, to je něco jiného. Pokud je to debata na úrovni, je to debata inteligentních lidí, kteří na věc můžou mít diametrálně odlišné názory, ale nikdo z nich nepůjde volit DSSS.
    Zcela nechápu, proč je do této debaty "zatažena" menšinová společnost. Nemají s tím vůbec nic společného. Myslím, že rozdílný pohled na danou situaci, na jakoukoliv danou situaci, lze pozorovat u voličů jakýchkoliv stran, např. ODS, ČSSD, České pirátské strany, Strany zelených, Komunistické strany, apod. A přesto se nebude jednat o neinteligentní občany ač budou volit např. pro mě těžko stravitelnou Komunistickou stranu. Co se týče Blesk/Aha, nelze to taktéž takto paušalizovat. Plno našich rodičů/babiček tyto deníky čte a také se o nich nedá říci, že jsou inteligenčně "chromý". IMHO toto paušalizování je právě jeden z jevů, které různé problémy prohlubují než-li by jim byli prospěšné.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Kevin00 má pravdu, paušalizovat nelze, pak je to o ničem.
    Zpátky k tématu: Dneska ráno jsem ve Snídani s Novou viděl základní školu (tuším v Praze jak jinak), kde ve třídě pro prvňáky byla na stole počítačová myš a používala se k nějaké interaktivní tabuli, měla tu myš (mouse v názvu), ale už nevím jak to bylo. K diskuzi se to hodí, když máme to téma Hardware do školy (v tomto případě ve škole).

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No za mého mládí byla jediná elektronika ve škole pod lavicí hra, kde vlk chytá vajíčka. Tenkrát nás učitelka ruštiny vyhmátla a byli jsme až v ředitelně. Kalkulačku jsem musel mít povinně až na některé technické předměty na střední škole. I tam nás to ale učili nejdříve počítat přes tabulky a chvilku i přes logaritmické pravítko. A to i dnes, přes svoji práci v IT, považuji za jediný správný přístup.

Dnes, pokud škola nebude vyloženě něco vyžadovat, dostane prcek jen jednoduchý mobil (jen tak pro jistotu) a jak píše kolega někde nademnou, pořádně vybavený penál. To mu po celou dobu základky musí stačit. No ale máme ještě chvilku čas, dnes šel poprvé do "velké" školky a kdo ví, co bude za 3 roky
    Naposledy upraveno uživatelem JindraPce: 02-09-2013 v 10:14

Nováček Avatar uživatele shasler
    Registrace
    Mar 2011

Já jenom doufám, že se nedožiji nějaké apokalypsy (např. opravdu silná sluneční bouře), co zlikviduje většinu elektroniky a elektrických zařízení...

Nejsem proti "HW" ve školách typu notepad, notebook a podobně, ale jen jako doplňkové či podpůrné zařízení. HW ve školách by v žádném případě neměl ulehčovat učení aby to nedopadalo jako to popsal Ivo Mašek v případu prodavaček...

Registrace
    Dec 2007

Ono dokonce i to, co Ivo Mašek popisoval v případu prodavaček nijak neukazuje, že by lidé byli hloupější nebo toho míň uměli.

Ve skutečnosti to pouze ukazuje, že dřív byla schopnost počítání z hlavy u prodavaček prerekvizitou zaměstnání - a ten, kdo neuměl počítat třeba přehazoval hnůj v JZD.
    Dnes ten kdo neumí počítat může místo v JZD pracovat jako prodavač (protože za něj počítá spolehlivě kasa a hnůj přehazuje stroj), a ten kdo počítat umí, nemusí pracovat v obchodě, ale třeba vyvíjí karbonové monokoky či co.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Životnost hardware
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 23-04-2013, 17:37
  2. Víkendová diskuze: Vánoce a hardware
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 17-12-2012, 00:56
  3. Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 02-07-2012, 15:45
  4. Víkendová diskuze: Živí vás hardware?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 21-09-2009, 05:30
  5. Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 19-11-2008, 17:49