Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC sloužící jako domácí server okolo 15 000

Jakolcz (3)|4.9.2013 07:42
Zdravím,
potřeboval bych vybrat komponenty pro PC určené jako síťový disk(záloha, síťové uložiště, streamování obsahu do dalších zařízení v síti) a stroj na běh různých serverů(ssh, apache httpd/tomcat, php, různé databáze, ftp server, git/svn server, file server, DLNA, různé další co se mi zrovna zlíbí). Server budou sloužit pro osobní potřebu - přístup maximálně 15 lidí najednou. OS bude Linux, k PC by neměl být připojený monitor, mělo by být možné je ovládat přes síť.
Požaduji co nejnižší spotřebu a hlučnost, desku s co nejvíce SATA porty pro připojení HDD a 1Gb/s síťovou kartou. Vynikající by byla taky možnost Wake on Lan a možnost nastavení spouštění/vypínání v určitý čas(pokud to tedy není záležitostí OS).
Ideální cena by byla do 12 000, ale počítám spíš s 15 000(pokud je to nereálné, i tak napište, i rozpočet by se dal zvýšit). V ceně by měl být zahrnuta i kabeláž a jeden 2+TB HDD. Case mám a PC bych si zvládl sestavit sám.

Předem díky za rady.
zsdx (2098)|4.9.2013 10:56
Nechces radeji [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], do ktere jen doplnis disky? Pripadne silnejsi sourozence (ML110, ML310e).
Jakolcz (3)|4.9.2013 11:09
Díky za návrh. Hotovka by mi určitě nevadila, ale
- není tam nějak málo paměti? Nebude to problém v případě běhu tolika různých serverů?
- dá se tam přistupovat jako k vlastnoručně vytvořenému stroji přes SSH/VNC?
- dá se zvýšit paměť dokoupením dalších modulů RAM?
zsdx (2098)|4.9.2013 11:39
1. Uvidis (co jineho se da odpovedet ;))
2. Myslis start bez lokalne pripojenych periferii? Ano. Vyssi modely pak maji iLO (ovladani vc. BIOSu po LAN).
3. Ano, jsou tam obycejne DDR3 ECC moduly (zadne FB apod).
Jakolcz (3)|4.9.2013 11:53
Myslím tím jako do systému a do nastavení všeho co mě napadne. Který z vyšších modelů bys mi doporučil? A jak je to s hlučností těhle strojů?
zsdx (2098)|4.9.2013 12:23
To je snad samozrejmost, ne? Vhodne vyssi modely uz jsem zminil, maji vyhodu v delsi zaruce a vyssim vykonu. Hlucne jsou cca 20s po startu, nez dukladne prozenou vzduch vnitrkem case, pak jako bezne PC.
mdot (107)|4.9.2013 17:44
Nejsem zrovna fanousek dotazu na X mistech v jednom case.
Tak predne, HP N54L je server, coz znamena, ze se chova jako server a ma spravu jako server (iLO modul). O ano, i HP primo pouziva pro 8GB Flash modul. RAM (napr.: 2x8GB ECC) si muzes dokoupit a protoze jsi tak krasne mluvil o SSD, mohu Te ujistit, ze zakladni serverovy SSD - tim myslim opravdu zaklada, tak zacina na cene $350/100GB Intel, pouzitelne jsou jeste SM843T, P400x a Intel 320. Ujistim Te, ze odolnost ZFS neplati v pripade chyb pameti. Radic podporuje i SAS - SmartArray, tak s tim pocitej. Ventilator lze vymenit s minimalni hodnotou ±600rpm pro provoz. Jit nize znamena haram.

Na cokoliv lepsiho nemas budget. Kupovat si zabavni odpat Ti branit nebudu.