reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro hraní her v ceně 17 500 - 20 000 Kč

LukynII (83)|6.9.2013 20:55
Zaměření pro: hraní her – aby rozjel World of Tanks na maximální detaili

Platforma: Intel
Operační systém: windows 7
LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
Dobrý den chtěl bych procesor I5, grafickou kartu od nVidia. Cena může být maximálně 21 500 Kč s Windowsem. Předem díky všem.
VencaX (3686)|6.9.2013 21:09
Nenašlo by se 700 navíc? Tomu PC by rozhodně slušel SSD disk a když jsem všechno ořezal a dal tam SSD, tak mi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vychází na 22200.

[ATTACH=CONFIG]28983[/ATTACH]

Když bych ořezal ještě zdroj na aspoň něco základního a trošku kvalitního (i když bych fakt radši vzal ten S12II), tak bych [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] dostal na 21600 (doufám, že ta stovka přes není velký problém)

[ATTACH=CONFIG]28984[/ATTACH]
czc1.jpg czc2.jpg
LukynII (83)|6.9.2013 21:16
a co procesor i5 3570 (vzal bych radši K ale to by se už do cenové relace nevešel), a chipset Z77 neni lepší než B75??? a asi jste opomenul CPU chladič já si nemůžu pomoct ale mě by ani ten ssd disk nechyběl.;)
ICE_D (2754)|6.9.2013 21:21
Kdyz mas netaktovaci verzi procesoru, taK v klidu staci B75 ;) To same plati pro chladic, kdyz netaktujes, staci pribaleny BOX - mam ho doma a grafika ho pri velke zatezi prehlusi a kdyz neni CPU v zatezi, tak ten BOX nejde slyset (PC mam na zemi pod stolem, nevim jak by to vypadalo, kdyby stal na stole....)
VencaX (3686)|6.9.2013 21:30
Herní PC je hlavně o herní grafice a když se tam dá lepší všechno a horší grafika, tak se to mine účelem... i5-3350P je dost výkonnej CPU na to, aby utáhl 760ku, to bez pochyby, proto jsem volil ten. Co se týká chipsetu, tak ano, výbavou je Z77 lepší, ale to vzhledem k použití PC nevyužiješ. Hlavní výhodou Z77 je taktování a to bez 3570K nevyužiješ. Chladič CPU je v balení s CPU, na 3350P Intel BOX chladič stačí a má i celkem slušný zvukový projev.

SSD je vhodné na operační systém, který pak rychleji reaguje a když si nějakou hodně používanou hru nahraješ na SSD, tak budeš mít výrazně kratší loadingy... ale když už, tak tady je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Co takhle? (dalo by se ušetřit těch 6 stovek na chladiči, popřípadě dokoupit někdy později, kdyby vadil hluk)
czc2.jpg
LukynII (83)|6.9.2013 21:33
to si radši připlatim 600 Kč a budu mít 50 °C než mít 75 °C v maximální zátěži.(samo sebou bych si chtěl přetaktovat cpu ale asi jak už jsem psal se nevešel do rozpočtu navrhnětemi někdo sestavu na taktování) předem díky;)
VencaX (3686)|6.9.2013 21:36
Přitlač cca 1500 k mé poslední sestavě a budeš mít parádní herní sestavu na taktování... ono taktování neni možný (resp. je, ale je to pitomost) bez kvalitní desky (+ cca 700), slušného zdroje (který v té poslední sestavě je) a samozřejmě musíš připlatit na 3570K... Ono když chceš GPU od Nvidie, tak je tam propastnej rozdíl mezi GTX660 a GTX760 (a nic mezi se nevyplatí kupovat), jak cenově, tak výkonově a opravdu bych radši měl herní PC se 760kou...

EDIT:
leda bys věděl, že za 2 roky tuhle grafiku vezmeš a vyměníš za jinou, to bych pak viděl opodstatnění pro 660ku.

EDIT:2
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
czc2.jpg