Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolabs PC

tyff (1)|10.7.2007 15:12
Dobry Den,
mam jisty problem s PC a nevim jestli bude ve vasich silach mi poradit..
Mam nainstalovane XP se SP2 ktere jsem jiz kvuli tomuto prolemu dvakrat preinstaloval.
Problem je nasledujici: a to ze vzdy po 2 az 3 hodinach chodu PC mi pocitac najednou prestane reagovat, zmizi mi disky, nemuzu otevrit zadny program jen vyskakuji chybove hlasky typu "neni pridelena dostatena kvota" , „malo mista na disku“ .
Pokud chci pocitac v teto situaci restartovat nabidne mi polozka Start =>Vypnout, jen nabidku odhlasit ci prepnout uzivatele. Při pokusu o otevreni spravce systemu vyskočí hlaseni
Windows Chyba aplikace, Správná inicializace aplikace (0x000017) se nezdarila…
Spis myslim ze pujde o chybu hardwaru, a to disku nebo zakl. desky nebo co ja vim, ale nechapu ze tento stav nastane az po dvou nebo trech hodinách..
Kdyz PC odhlasim a prihlasim je to v poradku ale opet na 2 az 3 hodky..
Pokud jste se jiz nekdy s timto problemem se,tkali predem dekuji za pripadnou pomoc.

Sestava meho PC..
MB ASUS M2N4-SLI,soc. AM2,nForce4 SLI,GLan,DDR2,2xPCIex
HD WD CAVIAR XL WD2500AAKS 250 GB SATAII300 7200 RPM,16MB
CPU AMD ATHLON 64 3800+ BOX socket AM2, 45W, nízká spotřeba
DIMM DDR2 512MB 667MHZ Kingmax
GK JETWAY GeForce 7300GT 256MB DDR2,HD-TVout,DVI,PCI-EX

S pozdravem Tyff
Nemo_CZ (16)|10.7.2007 22:49
Obnovení systému jsi skoušel?
pegy (757)|10.7.2007 23:46
[QUOTE=tyff;41106]Dobry Den,
mam jisty problem s PC a nevim jestli bude ve vasich silach mi poradit..
Mam nainstalovane XP se SP2 ktere jsem jiz kvuli tomuto prolemu dvakrat preinstaloval.
Problem je nasledujici: a to ze vzdy po 2 az 3 hodinach chodu PC mi pocitac najednou prestane reagovat, zmizi mi disky, nemuzu otevrit zadny program jen vyskakuji chybove hlasky typu "neni pridelena dostatena kvota" , „malo mista na disku“ .
Pokud chci pocitac v teto situaci restartovat nabidne mi polozka Start =>Vypnout, jen nabidku odhlasit ci prepnout uzivatele. Při pokusu o otevreni spravce systemu vyskočí hlaseni
Windows Chyba aplikace, Správná inicializace aplikace (0x000017) se nezdarila…
Spis myslim ze pujde o chybu hardwaru, a to disku nebo zakl. desky nebo co ja vim, ale nechapu ze tento stav nastane az po dvou nebo trech hodinách..
Kdyz PC odhlasim a prihlasim je to v poradku ale opet na 2 az 3 hodky..
Pokud jste se jiz nekdy s timto problemem se,tkali predem dekuji za pripadnou pomoc.

Sestava meho PC..
MB ASUS M2N4-SLI,soc. AM2,nForce4 SLI,GLan,DDR2,2xPCIex
HD WD CAVIAR XL WD2500AAKS 250 GB SATAII300 7200 RPM,16MB
CPU AMD ATHLON 64 3800+ BOX socket AM2, 45W, nízká spotřeba
DIMM DDR2 512MB 667MHZ Kingmax
GK JETWAY GeForce 7300GT 256MB DDR2,HD-TVout,DVI,PCI-EX

S pozdravem Tyff[/QUOTE]
Nemas problemy s malo miestom na systemovom disku? Windows potrebuje na bezproblemovy chod aspon 700MB volneho miesta pre swapovanie ;)
pas!k (3765)|11.7.2007 11:03
Sazel bych na zapraskanou systemovou partisnu .. mrkni se kolik mista mas na disku na kterem pouzivas system ... a hod sem to cislo .. pokud bud emista dost cti dale..

Pokud to nebude mistem tak to vypada na spatny hw a osobne bys se zameril na disk .. Mel jsem kdysi podobny problem a pricinou byl prave vadny hdd .. Postupoval bych asi nasledovne .. prvne bych zkusil vymenit kabelaz k disku a zkusil ho projet nejakym testem aby byla jistota ze disk je ok .. Uplne idealni by mozna bylo si nekde pujcit jiny disk (jeli ta moznost) preklonovat na nej system ze stavajiciho a zkusit co to udela timto postupem bys ale kazdopadne mel zjistit zda je problem v disku ci nikoliv .. Pokud se to bude chovat stejne s jinym diskem bude problem jinde .. Prohlidnul bych take prohlizec udalosti jake jsou tam errory jak v aplikacich tak v systemu ..