reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NAT (Port Forwarding) modem O2 + Router TL-WDR4300

Config (19)|23.9.2013 20:55
Dobrý večer,
V tématu v této sekci jsem řešil zasíťování domu a nakonec jste mi pomohli vybrat router TL-WDR 4300. Nicméně po jeho zapojení se mi nedaří rozchodit bittorent na mém NAS Synology DS213j, který při použití pouze modemu od O2 běžel na výbornou. Snažil jsem se otevřít snad všechny možné kombinace portů a IP , nicméně bezvýsledně. SItuace je následná:
Modem od O2 Comtrend VR-3026e běží na 10.0.0.138/24. Zde byly z dřívějška portforwardingy, které jsem přepsal na nové IP. Z modemu mi jede pouze jeden UTP kabel do routeru (a jeden k tiskárně) a je používán pouze na internet. Za ním je tedy router TP-WDR4300 na IP 10.0.1.138/24. K němu je pomocí UTP připojen nas Synology DS 213j na adrese 10.0.1.5. Na routeru jsem pro tuto adresu forwardnul jak port, který je ručně nastavený, tak i pro jistotu ten, který je uveden na stránkách výrobce. Nicméně se stále tvářím, že mám daný port uzavřený, tedy jako passiv.
Bohužel už nevím co bych měl udělat, aby mi to šlapalo. Přitom router sám rozpoznal na mém NTB uTorrent a pomocí UPnP si otevřel daný port na dané IP. Poradíte mi někdo prosím? Předem děkuji za reakce.

P.S.
Právě jsem si všiml příspěvku zdejšího guru. Sice neřeší můj problém, ale vnuknul mi nápad.
[QUOTE=durib;543843]Nemám čas na dlouhý příspěvek, proto rychlovka: Z LAN Tendy to dej do LAN Tp-Linku. Na tplinku musíš vypnout DHCP a zadat mu statickou adresu z rozsahu tendy (např. Tenda má 192.168.1.1, tak na tplink dáš 192.168.1.2).[/QUOTE]

Šlo by to takto také řešit? Pokud to dobře chápu, tak by WDR4300 zůstal na stejném subnetu jako je modem s tím, že by spravoval svou síť? Tedy to co je u něj na LAN portech a na wifi? Děkuji
zsdx (2098)|24.9.2013 09:56
Ano, ale pak ho degradujes na 'pouhe' AP. Nebyla by to skoda? Presto za zkousku nic nedas.
Porty pro BT mas forwardovane na Comtrendu i TPlinku? Zapojit Synology primo do Comtrendu nelze?
Config (19)|24.9.2013 10:04
Ahoj, diky za odpoved. Pouhe AP by asi byla skoda, i kdyz jsem potreboval neco, co ma vetsi moznost pokryti nez comtrend. V TPlinku mama NAS zapojeny pro to, aby byl na GLAN a mohl tedy posilat maximum, co TPlink dovoli pres WAN. Jinak porty mam forwardovane na obojim.