Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: Nestartuje PC

Neregistrovaný (0)|28.9.2013 20:01
Tazatel: Tomáš

Znění dotazu: Před chvílí jsem uvedl svůj stolní pc do režimu spánku a už se neprobral... Při pokusu o zvovu zapnutí nereaguje. Nesvítí žádná dioda, netočí se žádný větráček. Mám podezření na mrtvý zdroj. chtěl bych se zeptat zda je to zdrojem nebo může být i jiná příčina tohoto stavu... Děkuji za odpověď
DrZelenka (2491)|28.9.2013 23:12
Vyndej zdroj, zapoj na něj něco málo (pár větráků, mechaniku, ... co je po ruce) a na 20(24)pin konektoru spoj zelený a černý drát. Zdroj by se měl rozběhnout - potom pomocí multimetru změř napětí (kterej drát má mít jaké napětí bývá napsáno přímo na štítku zdroje).
johny__g (6387)|29.9.2013 09:16
Zrovna nedávno jsem tu měl počítač, zdánlivě mrtvý, zdroj se ale "naprázdno" rozjel bez problémů, napětí v normě, po zapojení do desky ani ťuk. S novým zdrojem počítač šlape.

K dotazu - ano, může to být i vadná základní deska. Zdroj je ale horký kandidát. Jaký je to zdroj plus zbytek sestavy?
Tomáš (0)|29.9.2013 10:06
[QUOTE=DrZelenka;544160]Vyndej zdroj, zapoj na něj něco málo (pár větráků, mechaniku, ... co je po ruce) a na 20(24)pin konektoru spoj zelený a černý drát. Zdroj by se měl rozběhnout - potom pomocí multimetru změř napětí (kterej drát má mít jaké napětí bývá napsáno přímo na štítku zdroje).[/QUOTE]

Zdroj jsem rozběhl pomocí spojením drátů konektoru 24Pin, a zdroj běžel bez problémů. Posléze jsem jen náhodou vyzkoušel připojit zdroj nazpět k pc a ten se rozběhl bez problémů :) zatím funguje... uvidím na jak dlouho :D Děkuji za radu :)

---------- Doplněno v 10:02 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:01 ----------

[QUOTE=DrZelenka;544160]Vyndej zdroj, zapoj na něj něco málo (pár větráků, mechaniku, ... co je po ruce) a na 20(24)pin konektoru spoj zelený a černý drát. Zdroj by se měl rozběhnout - potom pomocí multimetru změř napětí (kterej drát má mít jaké napětí bývá napsáno přímo na štítku zdroje).[/QUOTE]

Zdroj jsem rozběhl pomocí spojením drátů konektoru 24Pin, a zdroj běžel bez problémů. Posléze jsem jen náhodou vyzkoušel připojit zdroj nazpět k pc a ten se rozběhl bez problémů :) zatím funguje... uvidím na jak dlouho :D Děkuji za radu :)

---------- Doplněno v 10:06 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:02 ----------

[QUOTE=Neregistrovaný;544150]Tazatel: Tomáš

Znění dotazu: Před chvílí jsem uvedl svůj stolní pc do režimu spánku a už se neprobral... Při pokusu o zvovu zapnutí nereaguje. Nesvítí žádná dioda, netočí se žádný větráček. Mám podezření na mrtvý zdroj. chtěl bych se zeptat zda je to zdrojem nebo může být i jiná příčina tohoto stavu... Děkuji za odpověď[/QUOTE]

Počítač už funguje :) viz příspěvek nahoře. Nicméně děkuji za odpověď :)