reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladače síťové karty po reinstalu OS

Rewi (44)|5.10.2013 09:07
Zdravím, nedávno otec přinesl starý počítač z firmy, ale nikdo si nepamatoval hesla, tak jsem na to reinstaloval W XP Pro, ale teď mám problém s internetem, když jdu do správce hardware, tak tak u síťové karty napsáno jen: "Síťový adaptér Ethernet", a že nejsou nainstalovány ovladače, proto se ptám je nějaká jiná možnost, abych nemusel rozebírat komp a kouknout se fyzicky na ten typ karty? Je to takový ten minitower a všechno je tam naskládáne u sebe a blbě se to rozebírá :D
Salamander (6177)|5.10.2013 09:10
Tak se podivej ve spravci zarizeni na kod zarizeni (DEVICE_ID) , nebo s pres CPU-Z zjisti jakou mas zakladni desku
Rewi (44)|5.10.2013 09:28
DEVICE_ID je ID instance, ID hardware? Můžeš to trochu upřesnit? Mám to tam vše česky.

Taky bych chtěl dodat, že chci reinstalovat i tento PC, tak aby jste mi poradily co všechno udělat, aby se mi nestalo to co teď. Byl bych za rady moc vděčný.
zsdx (2098)|5.10.2013 11:44
ID je ve tvaru VEN_dfgh&DEV_retw&SUBSYS_asxcvbnm, byva v obou uvedenych polozkach.
Nebo jestli je to znackovy pocitac (HP, DELL, IBM/Lenovo), tak oznaceni ze stitku na bedne.
Rewi (44)|5.10.2013 11:54
[QUOTE=zsdx;544456]ID je ve tvaru VEN_dfgh&DEV_retw&SUBSYS_asxcvbnm, byva v obou uvedenych polozkach.
Nebo jestli je to znackovy pocitac (HP, DELL, IBM/Lenovo), tak oznaceni ze stitku na bedne.[/QUOTE]

A to id pak zadat do nějakého vyhledávače a podle toho najít ty ovladače?
Rewi (44)|5.10.2013 12:51
Tak jsem si zjistil to ID: VEN_14E&DEV_1677&SUBSYS_3007103C&REV_01

Ale když to dám do vyhledávače, tak mi to nic nenajde, takže co dál?
romeno (40)|5.10.2013 12:58
Jednoduzsi pro tebe asi bude kdyz si stahnes program nero info tool a tam zjistis typ zakladni desky . To cele cislo i s pismenama zadas do google a za to das ethernet driver nebo drivers .
johny__g (6387)|5.10.2013 19:47
Základní otázka - používá se síťová karta integrovaná na desce, nebo je dedikovaná v PCI slotu? Tohle snad poznáš i bez rozebírání. I když nějak si nedokážu představit tu složitost, sundat kryt a podívat se přímo do PC. :notsure
trodas (1753)|6.10.2013 13:22
Já bych s dovolením začal tím, že místo spokojení se s informací, že je to "starý počítač z firmy", tak se optáme, copak je to za počítadlo. Přesně. Každý štítek vyfotit nebo opsat...

Například můžeme zjistit, že se třeba jedná o HP D530 CMT nebo o Dell OptiPlex GX110, který má síťovku na mainboardu a drivery na to od Intelu šlapou jak víno ;)

Chci říci, že bych postupoval od nejjednoduššího (je to nějaký HP, Dell nebo MSI pro firmy a tedy známá "firma", ke které lze najít stránku) k složitějšímu (vytahování síťovky z mainboardu a řešení, copak je to za kousek a proč tam nedat standardní Realtek, co je v Win podporován od nepaměti (prehistorie kolem W2k) aby se problém vyřešil obratem) po extrémy (ID: VEN_14E, DEV_1677) ;)

Protože výrobce 14E to tak nějak nezná.

Na druhou stranu zařízení 1677 by mohla být Broadcom Gibabit síťovka.

Chip Number: BCM5782
Chip Description: Broadcom NetExtreme Gigabit Ethernet

http://www.broadcom.com/support/ethernet_nic/netxtreme_desktop.php

Good luck.
r34ktor (7477)|6.10.2013 17:41
[QUOTE=Rewi;544460]Tak jsem si zjistil to ID: VEN_14E&DEV_1677&SUBSYS_3007103C&REV_01

Ale když to dám do vyhledávače, tak mi to nic nenajde, takže co dál?[/QUOTE]
Nic nenacházíš kvůli překlepu. Správně má být: VEN_14E4&DEV_1677&SUBSYS_3007103C&REV_01

Jde o čip Broadcom BCM5750. Ovladač pro WXP máš v příloze.
Rewi (44)|13.10.2013 09:47
Děkuj moc. Jen bych se chtěl zeptat, kam to mám vložit? Jelikož když to extrahuji, tak tam mám jen nějaké configy.
trodas (1753)|14.10.2013 11:11
Kamkoli chceš... Ale já bych si udělal adresář "Install" a tam bych udělal adresář s jménem mainboardu a v nem podadresář s názvem "Driver sitova karta" a tam bych to šupnul. A pak ten adresýř jen ve Win otevři a pravou myší na ten inf soubor klepni a vyber "Nainstalovat" ...

Pokud se to nechytne a síť nenaskočí, aby jsis ji mohl nastavit, tak musíš manuálně updatovat ten driver. Tedy správce zařízení, vlastnosti na tom otazníku z neznámého zařízení (síťovky), vyber Ovladač - aktualizovat - další - umožnit výběr určitého ovladače - v typ hardware vyber síťový adaptér - další - z diskety... a vyber umístění toho inf fajlu s těmi dalšími.

Snadné - enjoy svou síťovku.
r34ktor (7477)|14.10.2013 19:09
Stažený ovladač rozbal do libovolné složky a aplikuj přes Správce zařízení.

[SPOILER=Postup:][ATTACH=CONFIG]29136[/ATTACH][/SPOILER]
Ruční aktualizace ovladače ve Windows XP skrze Správce zařízení.png