Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Používáte více oddílů na pevném disku?

Hlasujících
125. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • ne, používám disk vcelku

18 14.40%
  • ano, systém + zbytek

63 50.40%
  • ano, i větší oddíly než 250GB

19 15.20%
  • ano, maximálně 250GB/oddíl

4 3.20%
  • ano, maximálně 160GB/oddíl

5 4.00%
  • ano, maximálně 120GB/oddíl

6 4.80%
  • ano, maximálně 80GB/oddíl

7 5.60%
  • ano, maximálně 40GB/oddíl

2 1.60%
  • ano, maximálně 20GB/oddíl

1 0.80%
  • ano, menší než 20GB/oddíl

0 0%
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Používáte více oddílů na pevném disku?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Používáte více oddílů na pevném disku?
    Jestli máte víc disků, tak jaký nejvetší oddíl používáte?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Na jednom 200GB disku mam: system - 8GB, data - 8GB, 40GB, 60GB, 70GB
    Na druhem 200GB: 126GB, 20GB, 40GB

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Dal jsem system + zbytek ale tohle delam jen na disky se systemem ostatni disky nedelim. Takze prvni 320 gb je 40gb na system + zbytek druhej 320gb je v celku a 160gb taky v celku a jeste 200gb v supliku taky v celku

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    Dal jsem system + zbytek ale tohle delam jen na disky se systemem ostatni disky nedelim. Takze prvni 320 gb je 40gb na system + zbytek druhej 320gb je v celku a 160gb taky v celku a jeste 200gb v supliku taky v celku
    Ano, dělím - vždycky na systém (velikost podle typu systému, naposledy jsem pro Vistu dal 20GB - tedy myslím , už si to nepamatuju , a je to akorát).

No a všechny ostatní disky nechávám také v celku. Ty podle mě není třeba dělit...

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Ja dval na system 10 Driv pak 20 a ted 40 ono slovo akorat je jak pro koho kdyz instaluji jinej komp nekomu jinemu spis davam vetsi partisny kdyz je to zenska je 40 gb minimum protoze zenksy zasadne vse ukladaji do dokumentu .. zrovna nedavno jsem reinstaloval jedeno pc jedne nejmenovane a ta mela v dokumentech a na plose celsou sbirku filmu a hudby .. divx a mp3

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    Ja dval na system 10 Driv pak 20 a ted 40 ono slovo akorat je jak pro koho kdyz instaluji jinej komp nekomu jinemu spis davam vetsi partisny kdyz je to zenska je 40 gb minimum protoze zenksy zasadne vse ukladaji do dokumentu .. zrovna nedavno jsem reinstaloval jedeno pc jedne nejmenovane a ta mela v dokumentech a na plose celsou sbirku filmu a hudby .. divx a mp3
    jj, to máš pravdu. Třeba tenhle počítač jsem stavěl pro nás Obecní Úřad a tam taky mají v dokumentech všechno. Tuším, že je to něco přes 1GB. Byli to Visty a tak jsem se rozmýšlel kolik tam dám, nakonec jsem se rozhodl pro tu vyšší hranici a udělal jsem dobře - i s těmito dokumenty tam zbylo trošku místa (pár GB).

To už jsem včera ale také pořešil Udělal jsem totiž změnu cesty k dokumentům, které jsem přesunul na nesystémový oddíl, kde je místa opravdu dostatek

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

Využívám více oddílů. Hlavně jeden o velikosti 3 GB pro virtuální paměť. Hodně se tím zamezí defragmentaci.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek
    To už jsem včera ale také pořešil Udělal jsem totiž změnu cesty k dokumentům, které jsem přesunul na nesystémový oddíl, kde je místa opravdu dostatek
    Tak tak, to tady dělám už rovnou při instalaci. Dokumenty na datovej oddíl, systém + programy na systémovej, hry cpu na datovej.
    (většinou ještě měním umístění profilů, protože název "Documents and settings" mě na disku dost mrzí, takže profily dávám přímo pod root Windows jako to bylo ve WinNT a dokumenty na D: ; stejně tak "Program Files" většinou měním na "SW" nebo "Soft" nebo "Programy" apod. aby to byl krátkej název bez mezery)

Co se týče rozdělení disků, tak to mám celkem složitější ... 8 MB boot manager XOSL, pak Linuxovej boot, pak Win XP + 2000 system asi 20 GB, pak v extended linux root nějakých 10 GB, potom datová NTFS a nakonec TrueCryptová NTFS partition na soukromý data , to všechno na stripping raid 2x 160 GB SATA (ale už plánuju upgrade a větší disky) ... Linux zatím spíš zkouším (Fedora 6), ale plánuju přechod na něj a provozování Windows jen ve VMware playeru, kterej je free, a rozjetí WineHQ pro Win aplikace.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Ja ho mám rozdelený na 30gb na systém a zbytok na filmy,hudbu,.. A už keď je reč o ženských tak sestra mi zaplnila v dokumentoch všetko voľné miesto úplnými hlúposťami. Keby som disk nebol rozdelil tak ho mám už teraz plný.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Tři disky o velikosti 250 GB rozdělené na oddíly stejným způsobem: 0,1 GB + 0,7 GB + 1,2 GB + 248 GB

Velikost souborových systémů však kvůli RAID a LVM zdaleka neodpovídá rozdělení disků na oddíly.

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

40GB (system + programy které beru jako systém a bez kterých by to prostě nešlo - office, acrobat reader, photoshop, winamp atp.) + 40GB (hlavně filmy) + 120GB (druhý disk, tam je všechno )

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Jackal1
    Registrace
    Jan 2007

Já používám jen dva oddíly na 320GB disku. 20GB pro systém atd..... a zbytek jako úložnu dat.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Mám jeden 250GB HDD rozdělený na:

40GB (37,2) - systém, nainstalované programy
    80GB (74,6) - takové skladiště nových, neroztříděných dat, nainstalované hry
    130GB (121) - roztříděné data, které mi tady dlouho zůstanou (mp3, filmy, install, dokumenty, apod.)

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Ja disky nedelím. Mám:

36 GB Raptor - na systém.
    500 GB - na všetko ostatné.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

mám 3 disky
    320GB rozdělený na 20Gb systém a zbytek data která se mění
    2x200GB nerozdělené

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. hdd zmizeni oddilu
    Od esetik v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-02-2011, 20:15
  2. Rozdělení disku- zmizení oddílu
    Od Neony v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 31-01-2011, 11:44
  3. Obnova dat: Obnova dat na USB externim disku bez oddílu
    Od redfrog v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 30-12-2009, 22:09
  4. Ubývání místa na pevném disku
    Od bukis v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-12-2008, 10:58
  5. Chlazení HDD Chlazení více pevných disků
    Od Abel v sekci Chlazení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 31-08-2007, 20:13