reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s vysokými teplotami jader procesoru

shadiik (4)|27.10.2013 18:30
Zdravím, po delší době jsem si ze zvědavosti změřil teploty v pc a zarazila mě jedna věc a to teplota jader procesoru. Bez zátěže je celková teplota CPU kolem 30°C, ale teploty jader jsou podstatně vyšší a to až k 75°C, což mi přijde docela dost a mám celkem strach o procesor. Mám sice nový box chladič na kterém je i nová pasta, ale i tak si myslím že ty teploty jsou přehnané. Jinak v bedně mám ještě další 3 větráky a jde z ní úplně studený vzduch a chladič procesoru je taky úplně studený, nemůže to být chyba měření třeba? K měření teplot jsem použil rovnou tři programy a to Everest, HWMonitor a Speedfun.

Moje PC sestava: AMD athlon II x4 640, ASRock N68C-S UCC, NVIDIA GeForce GTX 275, 2x 4GB RAM 1600MHZ

Předem děkuji za názory
teploty.png
fanynek (2048)|27.10.2013 19:19
No já ti nevím, ale studený chladič často znamená, že se na něj nepřenáší teplo z procesoru, takže první, co bych udělal je, že bych chladič sundal, očistil jeho základnu i CPU od zbytků pasty, aplikoval novou a pak se na ty teploty mrknul znova (pokud se dřív nenajde někdo, kdo mi řekne, že ASRock N68C má problém s odečítáním informací z čidel :-) )
Salamander (6177)|28.10.2013 09:12
Ten chladic jsi tam daval sam? Jak je to dlouho?

Může to být špatně nanesená pasta, špatně usazený chladič, nebo je možné že se ještě "nezapekla". Ale ono opřímně 75 stupňů s obyčejným BOX chladičem zase není taková katastofa.
fanynek (2048)|28.10.2013 09:47
Ale on píše kocourku, že to je teplota bez zátěže... :eek:
shadiik (4)|28.10.2013 10:08
Dával jsem ho sám a kontroloval jsem ho víc jak 3x zda je tam opravdu správně a je (nedělám to prvně). Jinak teploty při hraní her a otevřeném prohlížeči byli až 86°C
fanynek (2048)|28.10.2013 10:15
A říkáš, že chladič je opravdu studený? Zkus na chvíli zastavit ventilátor, při tehle teplotě na nem neudržis ruku. Pokud je fakt studený, tak tak se opravdu teplo z CPU nepřenáší na chladič (křivý IHS, nebo základna chladiče).
johny__g (6387)|28.10.2013 11:25
Co ti ukáže CoreTemp? Jak jsi ten chladič kontroloval? 3 x sundal a nasadil? Už to bych bral jako chybu, aspoň u boxu. S nějakou tekutější pastou to nevadí.
shadiik (4)|28.10.2013 14:27
Já jsem zkoušel měnit chladič a teploty jsou stále stejné, nesundaval jsem ho 3x, ale jen jsem zkusil tu výměnu chladiče a výsledek stále stejný a teploty v Core Temp stejné jak v everestu, kolem 75°C. Ale zase celkovou teplotu CPU mam 32°C, tak to ten chladič nemůže být nijak horký a taky že není, tak fakt nevim :/
shadiik (4)|28.10.2013 17:10
Tak se mi stala jedna věc a to dvakrát, když jsem hrál asi tak hodinu tak se mi vypl pc, tak jsem ho po chvilce zapnul a otevřu EVEREST a Core Temp a teploty kolem 15°C, jak pc vypnu a po delší době zase zapnu tak se mi vrátí na 75°C..
r34ktor (7477)|28.10.2013 17:45
Teplota s BOXEm by měla být někde okolo 60°C v zátěži. Sundej chladič, vše řádně očisti, aplikuj novou pastu (např. MX-2) a po složení to přeměř.