reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

W8: jak vytvořit ISO obraz systému pro případnou přeinstalaci?

khedeja (38)|16.11.2013 12:21
Dobrý den,

přítelkyně si pořídila ultrabook Samsung ATIV Book 530U a není vůbec spokojená s W8, já mám na svém NB W7 a chtěli bychom udělat výměnu systémů, jenže nevím jak udělat instalační obraz W8, když nemá ultrabook DVD mechaniku. Vždy mi to vyhodí tuto hlášku.


Na ultrabooku není ani nalepený štítek s klíčem W8. Ten získám pomocí nástroju CloneZillou?

Nebo nemám vůbec řešit vytvoření obrazu ISO z ultrabooku a stáhnout někde ISO W8 a zadat tam zjištěný klíč, dá se někde legálně stáhnout ISO soubor W8? (při istalaci W8 bude mi stačit pouze zjištěný klíč z programu CloneZillou?

Děkuji Vám za případnou pomoc.
trodas (1753)|16.11.2013 13:52
Já tedy nevím jak získat klíč (asi zavolat na M$ podporu), ale vím, jak vyřešit instalaci. Tam, kde je instalace Win8 udělej toto:

Instalace Win přímo z HDD
-------------------------
E:
cd \i386
winnt32.exe /syspart:X: /tempdrive:X: /makelocalsource /noreboot

"kde E je písmeno CD mechaniky jak je ve tvých Windows a X je písmeno, pod kterým je ve Windows ten disk (USB klíčenka), na který se to má instalovat aby se instalace z něj spustila"
zsdx (2098)|18.11.2013 15:34
To je ale navod pro XP, trodasku ;) od Visty vyse to funguje jinak.
Vymena OS mezi notebooky neni mozna z licencnich duvodu (jsou to neprenosne OEM licence). Resenim je pozadovany OS zakoupit.