Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

porovnanie vykonu

desann (3)|16.11.2013 19:15
zdravim, rozhodujem sa medzi notebookmi a to Lenovo G500 59-392676 a Acer Aspire E1-571 NX.M09EC.017 dovodom su i3 vs pentium a intel 4000 vs amd HD8570M.

hned na zaciatok chcem povedat ze samozrejme notebook primarne na hry nechcem, na to mam stolovy pc, ale bol by som rad keby pre kazdy pripad nejaku tu novsiu hru na nizkych detailoch s hratelnym fps utiahol. Notebook potrebujem ako nahradu za netbook acer D250 -teda prenosny pocitac na klasicke vyuzitie (internet, multimedia) no ale aj na pracu s grafikou (photoshop, lightroom...).

CHcem sa teda spytat ci vykon a technologie 3110M i3 su oproti pentiumu 2020M v praxi natolko lepsie a citelne aby sa oplatilo obetovat AMD kartu za intel HD 4000. Alebo ci nizsi vykon pentiumu vykompenzuje hybridny disk a nema zmysel riesit i3ku.

alebo aj naopak ci HD4000 sa vyrovna v praxi s tou amd, a ist teda rozhodne do aceru.

nakoniec by ma este zaujimalo porovnanie kvality dispeju, a celkovej kontrukcie notebookov. (napriklad klavesnica sa mi viac pozdava ta acer)
dakujem
johny__g (6387)|17.11.2013 09:36
Ten Radeon bude o něco výkonnější, ale stejně to na nové hry bude s odřenýma ušima. Hybridní disk ti žádný výkon CPU nevykompenzuje, to je nesmysl. Ovšem, můj názor je ten, že Acer bych nechtěl i kdyby byl pozlacený.
Displeje budou oba nic moc, což je ale v téhle cenové kategorii normální. Konstrukci bych hledal určitě lepší u Lenova.
desann (3)|17.11.2013 10:54
ten hybridny disk myslim v sviznosti pocitaca... pretoze v tych procesoroch v praxi asi velky rozdiel nebude...
a z akeho dovodu by si nechcel acer?