Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vytvoření domácí sítě

Jdinaparek (10)|30.11.2013 14:48
Zdravím,
doma máme síť, s kterou jsou stále problémy. Každých cca 14 dní přestane fungovat a routery se musí resetovat a nastavit znova, protože se u připojení zobrazuje připojení k internetu není k dispozici. Na obrázku jsem rozkreslil, jak to u nás vypadá - http://img.fileup.cz/?di=1113858191965. První router je nastaven klasicky, druhý router má vypnutý DHCP server a je nastaven jako access point (podle http://www.wikihow.com/Convert-Linksys-WRT54G-to-Be-an-Access-Point). Po celém domě tedy chytáme jednu Wi-Fi síť (routery si mobily, notebooky, atd. mezi sebou "prohodí", když jsou z dosahu jednoho). Funguje to suprově, až na to, že se to čas od času "bugne". Další problém je s tiskárnou. Chtěl bych docílit toho, aby se dalo tisknout odkudkoliv (tzn. i když jsem s notebookem připojený přes Wi-Fi na nějaký router a tiskárna je zaplá, tak ať můžu tisknout z toho notebooku). Nyní to řešíme tak, že to dáme na flashku a vytiskneme to přes PC, který je do tiskárny zapojený přes USB. Ideální by bylo, aby se mohlo tisknout ze všech zařízení v síti a navíc, když by byl PC, který je s tiskárnou spojen přes USB vypnutý. To ovšem nevím, jestli jde realizovat.

Proto vás tedy žádám, aby jste mi poradili, co a jak mám přepojit a jak mám nastavit routery a tiskárnu, abych měl doma jednu síť (WAN / LAN), která by si bezdrátově připojené zařízení "předávaly" mezi dvěma routery (podle signálu) a aby každé zařízení připojené k téhle síti mohlo tisknout (ideálně i v případě, že by byl vypnutý ten PC u tiskárny).

Děkuji za rady
durib (1141)|30.11.2013 23:39
Proč se to co 14 dní kazí nevím. Zkusil bych do Linksysů dát nejnovější firmware a případně je fyzicky prohodit.

Tiskárna má dle nákresu ethernetové spojení- takže má vlastní printserver? Pak by mělo jít přece bez problému tisknout přímo ze sítě bez zapnutého PC, ke kterému je ještě připojena.