reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Resetování" USB portů

Jdinaparek (10)|9.12.2013 18:21
Zdravím,
mám takový dle mého názoru velice kuriózní problém. Používám notebook Lenovo T500 spolu s dokovací stanicí a zhruba před měsícem jsem si zakoupil tento set klávesnice + myš + sluchátka http://www.alza.cz/connect-it-battle-combo-elite-plus-d503697.htm. Žádný problém jsem s ním neměl až do včerejška.

Poprvé se mi to stalo při hraní hry, kdy se mi při kliknutí levého tlačítka myši "resetovaly" všechny USB porty. Kliknul jsem levým tlačítkem a v ten moment mi "luplo" ve sluchátkách (jako když je vypojíte a zapojíte do USB portu), zhasla klávesnice (ale stále fungovala) a myš přestala cca na 1 až 2 vteřiny reagovat. Takže se stalo něco, jako bych všechny zařízení na 1 až 2 vteřiny odpojil.
Vždy, když se to stane, tak musím vypojit a zapojit klávesnici ručně, aby začala svítit a sluchátka taky, aby se srovnala hlasitost se systémem (pomocí tlačítka na sluchátkách měním hlasitost přímo na hlavním panelu a po tomhle "resetu" USB sluchátka hrají více nahlas, než by měla).

Zkoušel jsem vše přepojit do jiných portů na notebooku i na dokovací stanici, "vybít kondenzátory" (tohle mi pomáhalo, když nějaký USB port nereagoval - notebook se vypne, vyndá se baterka a bez baterky se zkusí párkrát zapnout. Kdesi jsem četl, že to má údajně vybít nějaké kondenzátory a USB by potom mělo jet. Tohle mi fungovalo dříve, když mi notebook nerozpoznal USB zařízení), obnovit notebook do posledního bodu, kdy fungoval, ale pořád se to děje.

Je to velmi nepravidelné - takže třeba se to hodinu neděje, pak se to stane pětkrát po sobě, pak 5 minut nic, pak se to stane dvakrát a potom zase dlouho nic. Dělá to každé tlačítko na myši (i otáčení kolečka). Zkoušel jsem to přepojit do jiného PC a tam se to nedělo (ale kdoví, protože je to velice nepravidelný děj, takže to může být náhoda). Dvakrát se mi stalo, že myš po "resetování" USB nenaskočila a musel jsem ji vypojit a znovu zapojit + restartovat notebook.

Nechápu v čem je chyba (v myši, nebo v notebooku) a vůbec netuším, pod čím bych měl tenhle problém hledat na Googlu.
Děkuji za vaše rady
trodas (1753)|9.12.2013 22:55
Původně bych hledal chybu v naposledy přidaném dockovacím zařízení, ale když čtu, že ti USB blblo už dříve ("tohle mi pomáhalo, když nějaký USB port nereagoval") tak mám dojem, že ti odchází notebook. Jak je starý?
Vidím v specifikaci Core2Duo, takže mám dojem, že ten už bude mít své za sebou a momentálně výrobce potřebuje, abys koupil nový...
Jdinaparek (10)|12.12.2013 09:44
Řekl bych, že zanedlouho oslaví své první kulatiny. V současné době jsem v nemocnici, kde mám jen notebook bez dokovací stanice stále zapojený v zásuvce a tu myš, která každou chvíli přestává fungovat (ozve se zvuk, jako když se odpojí USB zařízení a myš nefunguje, tak ji vypojím a zapojím a zobrazí se hlášení, že zařízení nebylo rozpoznáno a myš stále nefunguje). Nepomáhá opět nic z toho, co jsem zkoušel předtím. Občas se stane, že myš po vypojení a zapojení chvíli jede. Za 10 dní bych měl mít nový počítač, kam všechno přepojím, takže snad zjistím, jestli je chyba v notebooku, nebo v myši. Řekl bych ale, že to bude chyba notebooku, protože se mi to stávalo i s flashkama (zařízení nebylo rozpoznáno).
roamn (295)|27.3.2014 18:33
. smazáno

omlouvám se, špatný thread