reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zamrzající NB aspire 5552g

Draken (1578)|11.12.2013 22:02
Ahoj,

manželce jsem pořídil k vánocům jetý NB acer aspire 5552g, NB vypadá poměrně OK ale má dost zásadní vadu, při surfování na netu zamrzá

co kdy jak:
1) po spuštění vypadal Ok ale po přinešení domů a hledání ovladačů pro NB - konkrétně lan driveru kterej sice nebyl potřeba prostě zamrz
2) při instalaci her byl puštěn chrome s youtubem - zamrz
3) tak jsem pustil memtest 3hod testu a nic
4) zamrzání je v intervalech 10 minut až 2 hodiny zamrzá zejmána na dobyvately (web hra)
5) pustil jsem HDD tune a test povrchu disku pak lifeguarda a scandisk ... vydrželo to den a pak se to seklo stejně
6) reinstal windows - nepomohlo
7) vyměnil jsem disk i ram ze svého nb a naopak tyhle věci ze sekajícího nb vyzkoušel na svém nb... na sekajícím NB se to seklo zase, jinak u mě dobrý
8) test grafiky - kobliha, crysis cokoliv ... 10 hodin 3dmarku bez zaseku ale nebyl puštěn net, test cpu - occt 4hod - OK
9) po vyčištění a přepastování navíc o 10°C méně ale stále se seká
10) mám podezření na desku, mechaniku co nečte proto jsem ještě zkusil nový BIOS a mechaniku jsem jen vyndal... saze se to zaseklo
11) myslíte že mám zkoušet wifi kartu - tzn. zakázat a zkusit USB? nebo nějakej parametr v ovladačích? Někdy zlobil u LAN karet fullduplex...

dík za rady
Salamander (6177)|11.12.2013 22:13
Jeste bych to vyzkousel s Linuxem
Draken (1578)|12.12.2013 08:36
jn pravda tím by se třeba vyloučilo nebo potvrdilo, že je vadný nějaký driver nebo "až tak" nefunguje na Widlích viď
včera jsem zkusil ještě tu wifi kartu zatím 5hodin bez záseku tak to ještě vyzkoušim dneska a uvidím no, kdyby to bylo deskou tak by to bylo hodně smutný ....