reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vyber disku

Noedar (258)|26.12.2013 20:44
Uvazujem o vymene disku, moj stary 1TB Samsung mi dokaze rozvibrovat celu skrinu a dokonca aj stol na ktorom je polozena, vydava to potom taky neprijemny dunivy zvuk a vazne sa to neda miestami pocuvat, momentalne je tento disk najhlucnejsa vec v celom PC a ked k tomu priratam neustale mazanie suborov z dovodu nedostacujucej kapacity, tak mam jasno,ze potrebujem novy :idea
Teno stary Samsung by som nechal niekde bokom ako uloziste na data,ktore mi je luto mazat a novym diskom by som ho nahradil.
Takze ide o to,ze potrebujem nejaky dostatocne rychli a hlavne tichi a bez vibracii, alebo aspon s minimalnymi vibraciami, bude na nom nainstalovany hlavne Steam a s nim aj kopu hier, takze uplne pomaly byt tiez nemoze a preto som pozeral po WD blue a black. Bohuzial nikde neviem najst blue s kapacitou vyssiou ako 1TB a rad by som rovno 2TB. U black sa zase bojim,ze aj ked bude rychlejsi, tak zaroven bude aj hlucnejsi a prinesie mi zase drncajuci a dunivy stol :)
Este som zaregistroval red verzie tychto diskov a tam je aj 2TB kapacita za slusnu cenu a pisu,ze je aj dost tichy a svizny, tak teraz neviem, viete mi v tom niekto urobit jasno, alebo aspon napisat z vlastnej skusenosti, ako ktore verzie diskov "vibruju" ? :D
ICE_D (2754)|27.12.2013 00:53
Tak RED bych urcite nebral uz jen z toho duvodu, ze to je rada disku urcena do serveru s nepretrzitou zatezi. Maji mensi spotrebu, ale zase i mensi vykon, jako systemovy disk je RED nevhodny ;)

EDIT: a co Seagate? Ja sice taky radsi WD, ale me staci 1TB Blue a mas recht - 2TB neni. SG 7200.14 je ekvivalnet WD Blue ;)
http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-14-2tb/100118/produkt?q-category-id=f0587tq3qeirc9e31ljur0aqu9&q-c-0-f_2025059=r2000-2999
Noedar (258)|27.12.2013 19:47
Tak ja som ho nechcel, ako systemovy, ten mam SSD, bude na nom hlavne ten Steam a bezne veci - filmy, hudba atd.
A Seagate je v podstate rovnaky, ako WD, ci ten WD by bol lepsi? Inak pri to Seagate by som mozno uvazoval aj o 3TB, tam ten priplatok neni zas tak velky a kapacity neni nikdy dost ;)
Noedar (258)|28.12.2013 15:16
Nevie mi niekto povedat, ako zistim, kolko ma disk platni? V datasheet Seagate 3TB 7200.14 vidim polozku Heads/disks a je tam uvedene 6/3, to znamena,ze ma disk 3 platne a na kazdu pripadaju dve hlavy? Mam v tom trochu zmatok, pretoze je tam aj 2TB disk a ma tiez uvedene 6/3. Neni nejaky program nato, ako tento udaj zistit?