Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Problém s aktualizací biosu

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Dobrý den hledám nějakého odborníka přes základní desky a UEFI bios. Problém spočívá v tom že jsem dostal před vánoci základní desku MSI B85-G43 GAMING (http://www.czc.cz/msi-b85-g43-gaming...134462/produkt) a další komponenty k ní ale to už je vedlejší (i5, hyperx ram).. nainstaloval jsem ovladače z cd včetně ulity MSI update jednoho dne mi vyjel update na všechen hardware (chipset,lan,audio atd.) včetně biosu kterého jsem si nevšiml.. update jsem povolil všechno se nainstalovalo OK ale tímhle odstartovali problémy. Počítač se razantně zpomalil strašně pomalu bootoval HDD a do biosu jsem se dostával tak pět minut.. při najetí plochy vyskočila chybná knihovna (na netu jsem se dočetl že se jednalo o Creative knihovnu Sound Blaster Cinema) po té při startu pc začla stále vyjíždět obrazovka nástroje opravy systému Windows (7) když jsem ji potvrdil systém se vrátil do stavu bez ovladače Creative s tím že ovladač zvukovky Realtek fungoval.. tak jsem zkusil reinstalaci systému (zkoušel jsem ji asi 5x) ovšem po té mi začala habrovat grafická karta kdy systém nechtěl vzít její ovladače konkrétně GeForce Experience díky kterému taktéž najížděl nástroj na opravu systému.. pak mi to začala dělat i síťová karta EKILLER (přišlo mi jak kdyby mi začal padat chipset desky).. teď jsem ve stavu naformátovaného disku flashnutého posledního biosu a nemůžu pomalu ani nabootovat win z mechaniky... strašně pomalu to načítá nevíte prosím někdo co s tím? mám z toho nervy že bych to už rozkopal://
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Po flashi BIOSu je lepsi resetovat jeho nastaveni (load defaults nebo jumperem) a znovu vse nastavit. Nizsi verze by stale mela jit nafleshovat z DOSu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Proveď reset BIOSu pomocí jumperu na základní desce a poté reflešni BIOS přímo z BIOSu (utilita M-Flash). BIOS si stáhni ze stránek výrobce a ulož jej na USB flash disk.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez názvu.png 
Zobrazení: 138 
Velikost: 35.6 KB 
ID: 29364

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

teď mi to zas udělalo při aktualizaci ovladače na usb se pc zpomalil a vyskočil nástroj opravy systému

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

mozna by nebylo od veci udelat cisty reinstal OS, pripadne si predem zazalohuj obraz HDD...

Podobná témata

1. Po aktualizaci BIOSU zlobí spouštění Win XP
    Od matrouss v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 28-11-2012, 13:12
  2. Po aktualizaci BIOSu nejde spustit Win7.
    Od Fafejt v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-11-2012, 23:35
  3. Základní desky: jak na aktualizaci BIOSu?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-11-2007, 13:26
  4. Po aktualizaci BIOSu ntb nenajede
    Od martin.p v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-12-2006, 00:38
  5. Problém s aktualizací
    Od mr.zizu v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-08-2006, 02:11