Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: jaký router?

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Zdravím.

Mám doma internet přenášený ADSL a je poskytován společností O2. Linka je přivedena přes port RJ-11 do modemu/routeru Huawei EchoLife HG520i. Ten ale nemá dostatečný dosah a je lehce poškozen. Vymyslel jsem si tedy, že bych jej nahradil jiným modemem/routerem o lepších parametrech, s tím, že bych na něj přes LAN připojil pevný počítač (kvůli snížení zatížení WLAN) a dále jej vybavil externí sektorovou anténu přes RP-SMA konektor, pro šíření signálu do zahrady. Na router bych také připojil přes USB tiskárnu pro tisk ze všech připojených zařízení. V budoucnu počítám s připojením dalšího pevného PC do LAN.

Je toto řešení vhodné? Mohli by jste mi doporučit zařízení, které by vyhovovalo tomuto řešení? Chápu to tak, že "stačí" koupit jiné zařízení s portem RJ-11, připojit k lince, nastavit jej podle původního zařízení, respektive podle nastavení poskytovatele internetu a vše je v pořádku nebo je potřeba shánět a instalovat ještě nějaký jiný software kromě firmware na zařízení?

Děkuji za odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Levnejsi bude pouzit Huawei pouze jako modem a zakoupit bezny wifi router. V ADSL routerech neni moc na vyber.

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Díval jsem se na ceny a napadlo mě, jestli by nebylo lepší rovnou koupit něco takového TP-LINK WR842ND, namísto toho huawei.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od erazmus Zobrazit příspěvek
    Díval jsem se na ceny a napadlo mě, jestli by nebylo lepší rovnou koupit něco takového TP-LINK WR842ND, namísto toho huawei.
    Problém je, že tento nemá ADSL (RJ11 nebo jaký to je konektor).

Ale vzhledem k výběru ADSL routerů bych to udělal jak píše zsdx. Na huawei vypnout vše nepodstatné (včetně DHCP) a udělat z něj opravdu jen tupý modem, který bude vše předávat danému TP-Linku. Vše potřebné (wifi, DHCP, port forward, ....) potom stačí nastavit na TP-Linku.

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Rozumím. A existuje nějaký dobrý, spolehlivý modem s ADSL?

Podobná témata

1. jaký router
    Od jack2356 v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-07-2009, 16:49
  2. Jaký router?
    Od Mihulik v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-05-2009, 10:27
  3. Jaký router?
    Od Figa v sekci Sítě