Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Evolveo Smart tv Box Q4

esetik (149)|4.1.2014 17:35
Dobrý večer, předem se omlouvám nepatří to zrovna do PC témat, nedávno jsem koupil android mini počítač k televizi Evolveo Smart TV Box Q4, a mam problemy s pripojeni k internetu pomoci RJ45 kabelu, kabel je pripojeny do routeru, a stejne tak do toho evolvea, ale nevim jak mam nastavit adresy IP atd... zkousel jsem uz vsechno ale nerozjelo se to, proto se táži tady a budu rád za každou odpověď :)
62kokos (156)|4.1.2014 19:23
Zde jsem něco o tom problému našel, je to recenze na heurece.

Papírově docela nadupaný stroj, který ale překvapí svojí nedoladěností a tím pádem přemrštěnou cenou. Těšil jsem se na bezdrátový obývák a místo toho mi nyní leží ladem skladem u televize.

Nejvíce mě na něm mrzí, jak moc nestabilní systém má v sobě. Na mobilu a na tabletu používám MX Player, který je dle mého názoru bezkonkurenčně nejfunkčnější. Tady? Neustále padá u 720p a 1080p a to opravdu neustále. Vestavěný Android přehrávač odvádí lepší (to ale neznamená, že dobrou) práci, což už je opravdu co říct. Dále v jednom kuse padá Gmail aplikace a to tím způsobem, že už ji ani nezapínám, protože to nemá smysl. Když kliknu na nějaký mail, tak aplikace úplně zmizí a objeví se plocha. Proč?

Docela funkční jsou aplikace Youtube a Internetový prohlížeč. To funguje opravdu dobře. Pokud je ale chcete využívat, musíte připojit LAN kabel. A to doslova. Měl jsem router v předsíni, kde mám uplink od providera a všechny zařízení fungují skvěle přes celý byt. Tady? Ani neškrtl. Takže jsem router přesunul do obývacího pokoje (s tím spojená práce protažení kabelu pod kobercem atd.. jen kvůli tomuto přístroji), kde to je cca 2 metry od sebe a funguje to alespoň tak, že jede prohlížeč, ale stream od NAS serveru co mám doma či Youtube ani náhodou. Cacheují se pomalu i LQ filmy z NASu a to je minutu co minutu zásek na 5 vteřin a nevěřil bych, jak moc otravné to je.
Relic77 (1)|17.9.2014 15:53
mam ten isty problem.. vyriesil si to nejak?