reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Western Digital Red 1TB mate skusenosti ?

lacream3 (142)|20.1.2014 19:59
Dobry den. Prosim vas nepouziva niekto tento HDD Western Digital Red v klasickom PC ako systemovy ? Rad by som si ho zakupil, kvoli jeho vynikajucim vlastnostiam,no pise sa ,ze je urceny pre NAS. Bojim sa ho teda kupit,nakolko neviem ,ako by pracoval v Desktope ,ako systemovy HDD na ktorom by bol OS Windows 7. Za kazdu radu a nazor vam velmi pekne dakujem.
Gouranga (699)|20.1.2014 23:02
Nevim, jake "vynikajici vlastnosti" mas na mysli, ale to, ze je urcen pro NAS znamena akorat to, ze je pripraven jet 24/7, o cemz tedy nevim, jak se to projevuje, ale asi nizsi spotreba a vyzarene teplo. Jeho problemem ale je to, ze ma 5400 otacek. U 1TB disku jako systemovem bys asi dopadl lepe s WD Blue (pripadne obdobu od Seagate).
lacream3 (142)|21.1.2014 10:25
Tak teda dobre,zabudnem na ten WD Red. Dalsie dva HDD pre ktore sa neviem rozhodnut su Segate Baracuda,alebo Western Digital Black. Ktory by ste mi prosim odporucili. WD Black je vraj dost hlucny a o Segate neviem skoro nic,nakolko som doteraz pouzival stale iba znacku WD. Dakujem.
johny__g (6387)|21.1.2014 10:41
Tyhle disky nejsou určené jako systémové, protože jsou pomalé. Jsou vhodné na ukládání dat. Oproti běžným desktopovým diskům mají sice nižší spotřebu. ale jde o jednotky wattů, tedy nic co by tě vytrhlo. To že je schopen jet 24/7 nebo regulovat otáčky není nic co by jsi u systémového disku využil, tam naopak potřebuješ rychlost a krátkou přístupovou dobu, tedy vlastnosti které tento disk postrádá. Jestli chceš rychlý plotnový disk, je tu WD Black, je ovšem dražší a hlučnější. Zlatí střední cesta je WD Blue nebo Barracuda 7200.14. Pak už jen SSD.
lacream3 (142)|21.1.2014 10:49
Ja som bol stale za ten WD Black,no prave ma odradzovala ta jeho hlucnos 30db a vraj su v poslednej dobe WD riadne poruchove. Preto mi v predajni radili kupit si Baracudu, no nikde som sa nedocital,aka je u nich hlucnost a teplota v prevadzke.
Gouranga (699)|21.1.2014 22:56
Vykonove to bude tedy asi WD Black > Seagate > WD Blue > WD Red/Green. Ja si nedavno kupoval (leto/podzim) 3TB seagate, protoze WD blue v takove velikosti neni, WD black je hoodne drahy a ten seagate stoji stejne jako oproti nemu pomaloucky WD green, a zatim jsem spokojen, rychlost uzasna - nahradil jsem tim 2 TB WD green a je to jako nebe a dudy. A to jsem v pocitaci od roku cca 95 nemel v pocitaci nic jineho nez WD. Takze za sebe muzu seagate doporucit.
dodatek: Z recenze na konkurencnim webu (3-4TB disky) [%]: WD Black 4TB: 79; Seagate 3TB: 81; WD Green 3TB: 67; WD VelociRaptor 1TB: 106; SSD: <400. Takze ani ten black neni nad Seagatem, ktery stoji podstatne mene
Mimochodem ta promenliva rychlost otacek u WD Red/Green je jakysi fam, co se siri na internetu. Plotny se toci konstantne, ale ruzne disky mohou mit ruzne otacky (ruzne serie). Bohuzel uz pred nejakou dobou WD presel z nejakych podivnych duvodu do stavu, kdy otacky disku proste nezverejnuje a clovek pak jen hada..