reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Startování PC

Slosi (75)|18.7.2007 14:34
Existuje nějaký způsob (nejlépe příkaz z CMD.EXE) jak automaticky startovat PC?
T5eba něco ve smyslu At 09:00 ******* - a PC by se pak samo v 09:00 zaplo?
Díky za nápady.
Styryx (351)|18.7.2007 15:12
Pokud jde jen o zapnutí PC každý den ve stejný čas, bejvá to v Biosu (Wakeup Events nebo něco podobnýho).
Slosi (75)|18.7.2007 15:26
Ale já bych to potřeboval spustit jako skript na síti a ne abych šel ke každýmu počítači a u každýho to zvlášť nastavoval. Tže mi jde o nějaký způsob jak přes skript upravit tohle nastavení v BIOSu.
Styryx (351)|18.7.2007 15:33
Hmm, to by určitě melo bejt možný, když jde např. z os provést update celýho biosu, tak by měla jít změnit i tahle jedna hodnota. Na MacOS existuje program pmset, na Windows bohužel žádnej takovej program neznám.
Jezevec (607)|18.7.2007 19:59
No... logictejsi by se mi zdalo budit pocitace centralne pomoci skriptu pres jejich sitovou kartu aka Wake On Lan :) neco na variaci HP Integrated Lights Out apd. Intel ted v tomhle co se tyce sitove spravy pokrocil dost daleko.
dzandra (1368)|18.7.2007 21:18
Tyhle věci řeším v sítě přes wake on lan, problém je že pokud těch mašin máš víc potřebuješ soldní soft, který není zadarmo. Ale na lokále nevím.

PS: CO takhle hodit at zdroj,desku a dát mu před zásuvku časový spínač :-))
Petr S. (1220)|19.7.2007 09:52
Pokud máš v síti počítače se stejnými síťovými kartami, pak by neměl být vůbec žádný problém. Stačí když si v Biosu (u starších desek i pomocí jumperů na desce) povolíš Wake Up On LAN.

Pak sem kdyžtak hoď typ Tvojí síťovky a třeba něco vymyslíme ;)

Jezevec: Ano, to máš pravdu. Myslíš Intel vPRO, že? Ta se mi také moc líbí :)