Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový ultrabook do 20.000 kč

hunti (6)|17.2.2014 10:26
Dobrý den,

Chci požádat o radu ohledně výběru ultrabooku. Vzhledem k tomu, že jsem delší dobu nesledoval vývoj na trhu, nemám moc přehled a nerad bych šlápl vedle.

Moje požadavky:

- určen primárně na práci, kancelářské programy, internet, pošta, sekundárně HD filmy, youtube, obrázky (ne hry)
- obrazovka 13, nebo 14 palců
- procesor i5, nebo i7
- rychlý disk, hybrid > 200gb
- paměť minimálně 4GB
- výdrž alespoň 5 hodin
- lehký, malý, pro časté přenášení, cestování, do postele

Můžete mi zkusit něco doporučit? Co jsem procházel různá fóra většina podobných dotazů je starších a zmíněné modely se již neprodávají.

Předem díky.
Matherdet (955)|17.2.2014 12:33
Co mě na noteboocích opravdu štve jsou lesklé displeje a na to si dávám hodně bacha. Pokud by ti to nevadilo tak tady je levnější varianta [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A pak je tu trošku dražší Lenovo s antireflexním displejem. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Salamander (6177)|17.2.2014 22:38
Moje volba by nejspis byla
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
-mensi disk ( mam ted take 128gb a naucil jsem se s tim zit, na filmy exterak/NAS, neni problem)
- i3 -> viz nize
- nema podsvicenou klavesnici
- leskly display (tohle me asi taky nikdy nevadilo, pokud nedelas na slunicku tak to neni problem)

ale
+ display
+ funkcionalita
+ zpracovani


i7 do Ultrabooku je kravina, na to co pises staci i3 s prehledem, pokud chces i5 budes si muset priplatit.

Pripadne alternativy
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (za tuhle cenu bohuzel jenom 11,6 palcu)


[QUOTE=Matherdet;553170]Co mě na noteboocích opravdu štve jsou lesklé displeje a na to si dávám hodně bacha. Pokud by ti to nevadilo tak tady je levnější varianta [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A pak je tu trošku dražší Lenovo s antireflexním displejem. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

ciwe, leskly displaye maji stejne oba dva a navic ta grafika je tam na dve veci, tuplem kdyz pise ze to nema na hry. Jenom dalsi zrou energie + vec co muze odejit
Matherdet (955)|17.2.2014 23:17
No já bych si tam nechal aspoň tu i5 přeci je to jen 2-jádro s HT (ntb i3 je pouze dvoujádro). S grafikami máš pravdu ale žádnej ntb s požadavky autora snad neexistuje :D (jsou moc velké, nebo spatna konfigurace). Jinak pokud vím tak antireflexní displej = matný. Aspoň tak to bylo když jsem objednával U2412m
Salamander (6177)|18.2.2014 00:10
[QUOTE=Matherdet;553197]No já bych si tam nechal aspoň tu i5 přeci je to jen 2-jádro s HT (ntb i3 je pouze dvoujádro). S grafikami máš pravdu ale žádnej ntb s požadavky autora snad neexistuje :D (jsou moc velké, nebo spatna konfigurace). Jinak pokud vím tak antireflexní displej = matný. Aspoň tak to bylo když jsem objednával U2412m[/QUOTE]

[QUOTE]práci, kancelářské programy, internet, pošta, sekundárně HD filmy, youtube, obrázky (ne hry)[/QUOTE]
Na tohle i3 fakt staci s prstem v nose ... leda by ta "prace" bylo neco narocnejsiho, jo a i3 maji taky HT ;) takze je to 2/4 stejne jako i5 http://ark.intel.com/products/65697/
mobilni i3 jenom chybi VT (na tom ultrabooku fakt moc nevyuzije) a mensi l2 cache

S tim displayem mas asi pravdu :notsure antireflexni ... buhvi co to znamena :D nemuzou napsat matny?

Zas se taky podivej na rozliseni tech displayu .. z tech 1366x768 se mi chce brecet, zvlast kdyz si uvedomim ze i muj telefon ma 1920x1080
Matherdet (955)|18.2.2014 00:30
[QUOTE=Salamander;553198] z tech 1366x768 se mi chce brecet, zvlast kdyz si uvedomim ze i muj telefon ma 1920x1080[/QUOTE]

můj uPad má 2048x1536 :D ale řekni mi pak v čem je rozdíl mezi i3 a i5... No já si představuji kancelářsoku práci s 5 otevřenými různými projekty (ve wordu,excelu atd.) k tomu chrome a nějaký další firemní software.... No a jelikož mám s noťasy velký problém tak bych se radši zajistil výkonem. Noteookovým verzím procesorů nevěřím.
Salamander (6177)|18.2.2014 08:27
Vzdyt pisu ze i3 nema VT a ma mensi l2 :mistake jo a jsou bez Turbo Boostu. (u ktereho je narust vykonu stejne tak minimalni ...):notsure
Objktivne se na i5 ani moc priplacet nevyplati.

Hele, to ze jim neveris ty neznamena ze jsou to spatne procesory :mistake Jasne ze nedosahuji vykonu desktopovych CPU, ale na takove to domaci "žvýkání" dneska staci s prehledem i levny Celeron nebo Pentium Dual Core, opravdu v te i3 nevidim problem :D :D :D
Matherdet (955)|18.2.2014 09:59
Jestli máš tím VT na mysli virtualization technology tak ta je k ničemu trošku ne ? :D použil jsem to asi 2x za posledního půl roku. Jinak jestli je jediný rozdíl mezi i3 a i5 v turbo boostu tak to jsou v intelu borci.... Myslel jsem ze i3 je dvoujadro bez ht a i5 s ht... I7 je pak podobna desktopu (4jadra - 8 threadu.... Ale jak se tak na to koukam tak nektery ty mobile i7 maji taky jen dve jadra lol :D )

Btw. Když kupuji pc tak má něco vydržet, chápu že notebooky jsou spotřebním zbožím ale dát každé dva roky 20k není málo