Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokles FPS

Garibaldi (27)|20.2.2014 16:16
Ahoj, mám problem s poklesom FPS, klesá to v hrách aj pri pozeraní filmov.

Zostava je: Phenom II X4 840, 4GB RAM, Radeon 5670 (512MB GDDR5), win7 32

Blbne to vo WoT, asi tak v 1 z 5 bitiek, bežne mi to ide okolo 60-80 FPS, po načitani novej mapy to ale klesne na 14-20 FPS, zriedkavo sa to stane aj uprostred bitky a ostane to na tejto nízkej hodnote do konca hry. Pomaha ale skočiť do win, po návrate do hry je to FPS zasa na tých 60-78 a drží sa stabilne.

Torchlight 2 tam to začne blbnúť po nejakom vetšom kúzleni, svetelne efekty a tak. Tiež pomože až skok do win.
Hry cez webový prehliadač sa tiež sekajú, pomože minimalizovanie prehliadača ale zatial čo vo WoT to zabere "natrvalo" tuna to musím minimalizovať asi každých 15 sekund, hrať v okne nepomaha.
Pozeranie filmov: z 60 FPS to klesá na 20-40 ale tuna to blbne asi najmenej, lebo sa to objaví len zriedkavo ale keď to už začne blbnúť, tak sa toho neviem zbaviť.

Teploty su v pohode, podla monitoringu vo win, vo chvílach keď to blbne, procesor ani pamäte nejsu plne vyťažené. Skúšal som aj monitorovanie pamäte grafickej karty, (nazov programu neviem, nemám ho už v PC) ale tiež to neukazalo nič čoho by sa dalo chytiť.
Ovladače mám aktuálne ale skúšal som aj staršie, žiadna zmena.

Máte nejaký nápad kde by mohol byť problém?
Garibaldi (27)|25.2.2014 10:28
Vážne žiadny nápad?
Nerád by som dopadol tak, že kúpim novú grafickú kartu a bude to blbnúť stále. :(