Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poběží tato GK na této MB?

maarkii (292)|23.2.2014 22:57
Mám tuto MB [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] založenou na schváleném čipu, ale model HP nesedí. Bude běžet GK s ovladačem uvedeným na stránce ASRocku nebo jiným?
Díky.
johny__g (6387)|24.2.2014 20:27
Fungovat by měla, nicméně tyhle obojetné desky jsou občas vybíravé. Na 100 % ti to níkdo nepotvrdí. Jakou kartu tam máš teď a proč chceš upgradovat? Ovladač bych neřešil, stáhl prostě ten nejnovější co AMD pro tuto kartu má. On teda bude párr let starý, ale to nevadí. Funkční by měl být.
maarkii (292)|24.2.2014 21:59
Mám tam dva roky Leadtek A6200TD 128bit 128MB, už tehdy byla jetá někým jiným-tj. stará. Mám dojem že mě odchází. Instaloval jsem znovu ovladač z CD a už se nepodařilo bez problémů nastavit nejvyšší rozlišení monitoru cca 1000 x 2000pixel, nastaví se ale nedá se na to koukat, řádky písmenek a vodorovné čáry vibrují, musí se hodně přivřít oči, aby se zdál obraz bez vibrací. Dále se mě s mírným cukáním roluje obraz při jeho posunu nahoru nebo dolů. A v neposlední řadě mě něco značně přetěžuje CPU. Už jsem zkoušel vypnout anivir i malware, a zjistil jsem částečnou vinu nakonec v Mozile 27, Chrome je lepší a rychlejší, navíc mě Mozila 27 extrémě zpomalovala až sekala některé www a celkově ping a stabilitu netu. CPU a RAM sledována OCCT, max teplota do 50C, ale některé www stránky při načítání a počátku zobrazování dokáží CPU zatížit na 100% na několik sekund.(zejména ty s pohyblivou reklamou na části monitoru) Je možné že GK nepracuje jak má a musí to pak částečně kompenzovat CPU ??? Wifi mám téměř OK, spojení testováno i noteboku a tam je OK, ale na PC je o cca 10-20% pomalejší a hlavně málo stabilní- ping minimální i 300ms a více a stabilita 0%. Při puštění videa z DVD, je CPU ale vytížen tak na 50-60%.... RAM jede stabilně tak na 80-95% s rovnou čárou v grafu.
johny__g (6387)|25.2.2014 09:39
První chyba - nedávej tam prehistorický ovladač z CD, ale aktuální ze stránek nVidie. Rozlišení 1000 x 2000 je trochu divné, pokud nemáš monitor na výšku. Jsi si jistý že nastavuješ správné rozlišení? Jak máš monitor připojený - přes analog nebo DVI?
maarkii (292)|25.2.2014 10:50
Omluva, spletl jsem pořadí, rozlišení je to klasické pro HD LED 16:9 monitor. Chtěl jsem stáhnout novější ovladač, ale nebyl jsem si jistý zda to je pro tu řadu Leadtek, zas tak se v tom neorientuji, asi stačí stáhnout univerzální ovladač pro řadu nVidia 6xxx. Monitor je připojený na DVI výstup GK a přes redukci HDMI na HDMI monitoru.