Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s win 7 na R9 270

drobino (14)|28.2.2014 18:43
Dobrý den,
mám problém s během systému na této grafice Sapphire dual-x r9 270. Animace prostředí jsou sekané a někde přibližně v 1/3 monitoru pokud například přetahuji okno po ploše se jakoby rozřízne. Pomalu načítá i obrázky(alespoň mi to tak připadá). Ale u her a ve filmu full hd 3d jsem žádný problém neviděl. System je teď čistě nainstalovaný a ovladače aktuální, zkoušel jsem i beta verzi.
PC:
Athlon x4 640
6gb ram
deska asus ga-ma790x-ds4 bios poslední f10d
zdroj enermax modu82+ 525w

Děkuji za rady
charonbobo88 (65)|28.2.2014 21:13
To by mohla být i chyba pipelines i kyž by měli karty vždy projít kontrolou už u výrobce,ale i tak občas by nějaká s takovou vadou mohla projít. Právě chybný pipelines způsobuje vady obrazu.Ale když to ve hrách jde je to zvláštní. Ověřit zda je to systemem můžeš bud v jiným pc nebo možná zkusit starší ovladače zda neni chyba vnich.Níže máž obrázek jak vypadá tato vada. nejsanžší by bylo vyzkoušet to v jiném PC pro začátek. Také občas dělaj takovou chybu ovladače kde nejsou zaškrtnuté podpory aplikací tuším.Pak to způsobuje že se ti třeba část obrazovky ukazuje jako čistě modrá plocha.Stímto měli problémi hráči v gothic 4 kde neměli zaškrtnutou podporu aplikací a vždy měli půlku hry modrou
artefakt_01big.jpg
drobino (14)|28.2.2014 21:43
Tak jsem zkoušel nastavení a přestalo to rozřezávat ten obraz když jsem odpojil hdmi kterou mám připojenou na tv.Poté jsem vypnul duplikovat plochu a změnil na rozšířit plochu na dva monitory.Tu vadu kterou píšeš ty mi to nedělá obraz v crysis 3 je bez problému jen tam byla taková linka která rozdělovala obraz.Pokusil jsem se to vyfotit v červeném oválu to jde trochu vidět. jinak je to přes celou šířku monitoru.[ATTACH=CONFIG]29518[/ATTACH]
20140228_213306.jpg
charonbobo88 (65)|1.3.2014 08:39
Když zapneš tedy např Crysis 3 je chyba zobrazení cca ve stejném místě jako na ploše ?
drobino (14)|2.3.2014 19:15
ne je to na jiném místě
drobino (14)|3.3.2014 16:43
Tak když jsem si chtěl pustit film na tv tak jsem zjistil že mi to dělá černé okraje.Asi bude chyba v některém nastavení.tak nic tohle už jsem to vyřešil.